Povídky z jedné kapsy / Povídky z druhé kapsy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Povídek z jedné kapsy 27. vyd., Povídek z druhé kapsy 21. vyd., (Společné 7. vyd. v ČS). Tisk zvratmo. Sborník detektivních povídek z pera Karla Čapka patří ke skvostům české moderní prózy a právem náleží do zlatého fondu české literatury. Příběhy s kriminální zápletkou autor povýšil na studie člověčenství, které dokáží vždy překvapit a zaujmout. Náměty povídek jsou natolik originální, že byly mnohokrát použity pro filmové zpracování. Klasická díla Karla Čapka jsou ozdobou každé knihovny!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101117/big_povidky-z-jedne-kapsy-povidky-z-dru-xGZ-101117.png 4.31146
Nahrávám...

Komentáře (131)

Kniha Povídky z jedné kapsy / Povídky z druhé kapsy

JPBelmondo
13. září

Přečteno dávno za studentských let a poté ještě mnohokrát. Dýchne a pohltí vás prvorepubliková atmosféra, perfektní vykreslení postav, jednoduchost, inteligence, vtip, vytříbený jazyk. Zároveň cítíte absolutní klid v duši a ochranu člověka samotného. Nikdy se neomrzí, zkrátka nadčasově geniální .

vladka321
09. září

Povídky z jedné a z druhé kapsy jsou literární lahůdkou. Takové milé pohlazení po duši. Je zde zápletka, humor a takové to živočišné, opravdové češsví. A ke všemu se mi toto dílko četlo daleko lépe než když to byla povinná četba. K něčemu hold člověk musí dospět :)


rafan65
31. srpna

Moc pěkná kniha, četla se pěkně a každá povídka měla svoje kouzlo. Některé jsem viděl zfilmované a herecké obsazení je luxusní. Prostě krásná klasika.

Arielka1
25. srpna

Nepatřím k těm, kteří si hoví v českých klasikách, ale tohle....
Smekám pane Čapek, dostal jste mě!
Každá z povídek se mi nekompromisně dostala pod kůži, ať svým detektivním žánrem, humorem, procítěností ale hlavně tou lidskostí, kterou jste do těchto povídek dokázal vložit.

Kuža007
25. června

Úžasné Čapkovy detektivní povídky. I když trochu krátké. Ale krásně vyřešené pragmatismem.

Joymg
11. května

Skvělý, skvělý, skvělý. Taková všímavost okolí a lidských povah se jen tak nevidí. Hrozně oceňuji, jak je to lidské, vtipné i záhadné. Dá se to číst opakovaně a pokaždé si člověk všimne nového detailu.

poppins
23. března

Čapek a Bouda je skvělá kombinace vtipu, znalosti lidské povahy a shovívavé lidskosti. Čapek pohladí a pobaví slovem, Bouda obrazem. Za mne nejlepší vydání.

Hobitek
22. března

Stále hledám po kapsách něco tak milého a známého...

1