Povídky z jedné kapsy / Povídky z druhé kapsy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Povídek z jedné kapsy 27. vyd., Povídek z druhé kapsy 21. vyd., (Společné 7. vyd. v ČS). Tisk zvratmo. Sborník detektivních povídek z pera Karla Čapka patří ke skvostům české moderní prózy a právem náleží do zlatého fondu české literatury. Příběhy s kriminální zápletkou autor povýšil na studie člověčenství, které dokáží vždy překvapit a zaujmout. Náměty povídek jsou natolik originální, že byly mnohokrát použity pro filmové zpracování. Klasická díla Karla Čapka jsou ozdobou každé knihovny!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101117/povidky-z-jedne-kapsy-povidky-z-dru-xGZ-101117.png 4.31078
Žánr
Povídky, Literatura česká
Vydáno, Československý spisovatel
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (117)

Kniha Povídky z jedné kapsy / Povídky z druhé kapsy

Přidat komentář
evickakyticka
26. října

Tak konečně dočteno. A byla to docela fuška. Musela jsem mockrát přerušit čtení po jednotlivých povídkách a na čas přestat. Abych se přiznala, moc se mi čtení nelíbilo a nic zajímavého jsem v něm nenašla. Je to sice klasika, ale taková, která mi nic neříká. Od Čapka mám raději jiné knihy.

yellowbanna
25. října

Překvapilo mě, jak dlouho mi trvalo se knížkou pročíst. Vzala jsem si ji jako svoji další každoroční letní klasiku. Možná jsem na ni jen neměla tolik času a klidu, kolik by si zasloužila. Nicméně i tak dokážu ocenit její kvality a některé myšlenky zastavily mé oči běžící po řádcích a přinutily mě si nad nimi popřemýšlet déle.

"Kdyby se člověk hrabal ve s vé minulosti, našel by, že v ní je dost látky na docela jiné životy. Jednou...buď omylem, nebo z náklonnosti...si vybral jenom jeden z nich a dožívá jej až do konce; ale nejhorší je, že ty druhé, ty možné životy nejsou tak docela mrtvé. A někdy se stane, že v nich pocítíš bolest jako v uříznuté noze."
Sbírka známek.


LilianaFalcon
18. října

Nejlepší je stejně jeho převyprávění Romea a Julie :-D

zdenaR
06. září

Krásná klasika, která se dá číst kdykoliv a kdekoliv :-)))

85098211
05. září

K této Čapkově knize jsem se v průběhu svého života vrátila už nesčetněkrát. Ale tentokrát s jedním rozdílem - přečetl mi ji totiž pan Igor Smržík :-). A zase jsem si jednotlivé povídky užívala. Mám ráda všechny, přestože ne každá se mi strefí do noty nebo do nálady ;-). Ale u některých se čtenáři až dech tají - například taková Balada o Juraji Čupovi nebo Oplatkův konec mají opravdu mrazivou atmosféru. Jiné jsou zase napsány spíše úsměvně, v lehce humorném duchu. A ty povídky, ve kterých vystupuje komisař Mejzlík, nemají chybu. Sbírku tedy hodnotím plným počtem a předpokládám, že se s ní za pár let zase s radostí potkám ;-).

Hani77
10. srpna

Některé povídky byly super, ale některé mě moc nebavily, nebo neměly žádné zajímavé rozuzlení. Čtení je super na cesty, protože povídky jsou krátké. Také proto mi to trvalo tak dlouho přečíst, protože jsem to nehrotila a brala jsem si knihu do autobusu :-).

martinaandulka
03. srpna

Karel Čapek napsal povídky do novin,které psal pro Lidové noviny a pak je vcelku vydal knižně.Mě se povídky líbili moc a některé byli průměrné anebo jsem je tolik nepochopila.Souhrnem,ale byl to geniální spisovatel.

konicekbily
24. června

Pěkná knížka Čapkových povídek - z obou kapes - je vtipně sestavena tak, že se čte z obou stran - z jedné i z druhé strany - zepředu i zezadu. Povídky jsou jedním z vrcholů jeho díla a mnohé byly i zfilmovány.

1

Doporučujeme

Povídky malostranské
Povídky malostranské
Zoufalé ženy dělají zoufalé věci
Zoufalé ženy dělají zoufalé věci
Zahradníkův rok
Zahradníkův rok
Povídky o lásce
Povídky o lásce