Johanka1956 Johanka1956 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha mi byla doporučena, ale popravdě jsem si od ní neslibovala velký čtenářský zážitek. Ale byla jsem velmi zvědavá jak autorka popíše místa, která jsem pří jedné dovolené navštívila, stejně tak jako těžký život obyvatel hornických osad. S neskutečně těžkou prací horníků jsem se seznamovala při prohlídce, v doslovu zmíněném, dolu Michal, kde jsme se dostali až do historie této oblasti a práce horníků, která mi byla do té doby docela neznámá.
A musím přiznat, že mne autorka zatáhla do děje románu tak věrohodně, že jsem se vžívala do osudů jednotlivých postav až jsem citila vlhkost pracovního oblečení ve kterém musel Pavel se synkem Karlíkem na šichtu, cítila jsem Františčinu lítost nad nezdařeným Štědrým večerem, Barbořinu věčnou únavu, Ludwikův strach z macechy.... Nový pro mne byl česko-polský konflikt o kterém jsem dosud neslyšela ani nečetla.
Kniha mě opravdu dostala. Skvělý, poutavý, ale i poučný román. Už mám připravený druhý díl na který se těším a věřím, že mě nezklame.
A když se mi, týden po přečtení, dostala do ruky audiokniha, kterou načetla Vilma Cibulková, mimochodem opravdu SKVĚLE, nezaváhala jsem ani minutu !!!

21.06.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Příjemné, vtipné, pohodové čtení. Hlavní hrdinka Kate si mě získala. Prima příběh.

26.03.2023 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

A já si opět řekla - mám, nemám - zase ta válka.. a hned v úvodu vypráví smrt, Liesel ztrácí bratříčka, maminku. Ale když už jednou začnu, tak musím a nelituji. Osudy hrdinů knihy byly poutavě vylíčené, smutné i úsměvné a tak jsem s nadšením dočetla.

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Tato kniha se mi dostala do ruky čistě náhodou a ani jsem netušila o čem pojednává. Kdybych tušila, že je z války, asi bych ji paní knihovnici odmítla, ale....
Krásně sepsaný, strhující příběh z roku 1944-1945 mne úplně pohltil. Čtivě propojené osudy a příběhy, s lehkostí, nenásilně, poutavě. Kniha mne o to víc zaujala, protože je postavena na pravdivých událostech získaných z kronik a vzpomínek pamětníků z Lověšic a Přerova. Doporučuji!! A zařadila bych do povinné četby, nesmíme zapomínat.

11.06.2023 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Jojo Moyesová mě opět nezklamala. Po románech Než jsem tě poznala, Život po tobě a Dívka, již jsi tu zanechal, které jsem doslova hltala, se mi dostala do ruky tato skvělá kniha. Od dívek z Koňské knihovny jsem se nedokázala odtrhnout. Krásné, poutavé čtení!

20.10.2023 5 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Když mi pani knihovnice přidala na hromádku vybraných knih i Platnéře s tím , že je to historický román a že se mi bude určitě líbit, tak jsem si vduchu řekla,že asi sotva. Historické romány nejsou moje parketa. Od pana Niedla jsem dosud nic nečetla a tak jsem si řekla, že to zkusím. A mohu říci, že jsem nakonec moc ráda. A tak jsem se lehkou formou přenesla do doby Václava IV, mezi střední vrstvu obyvatelstva Prahy, ale i mezi chudinu. Poznala jsem práci platnéřů a hlavní hrdina Lukáš je postava, kterou si musíte oblíbit. Hezké počteníčko i když jsem si po přečtení pomyslela,že to byla taková napínavá trochu i strašidelná, ale i místy úsměvná pohádka pro dospělé. Za mne hezké a už se těším na druhý díl.

27.01.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Když jsem začínala číst 2.díl Šikmého kostela obávala jsem se jestli se nebudu ztrácet v postavách i v ději, protože přeci jen doba mezi 1. a 2. dílem byla dost dlouhá. Autorka se však skvěle dokázala, během vyprávění, vrátit do prvního dílu a oživit tak předchozí děj a na něj navázat. Některé části se mi zdály zdlouhavé, ale jinak za mne moc hezký román.

14.11.2021 4 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Poutavý, napínavý román plný záhad a tajemství s neskutečným rozuzlením. Autor poutavě líčí událost ze srpna 1990 , která se opět otvírá až v roce 2017. Příběhem se nese tajemství policejní vyšetřovatelky Anny a její rozmlouvání s již mrtvým exmanželem Hakenem. Mohu jen doporučit. Super čtení!

12.07.2021 5 z 5

Malá lhářka Malá lhářka Lisa Ballantyne

Ano, kniha se mi líbila. Příběh ze života. Takových lživých obvinění je kolem hodně. jak jednoduché zničit nevinnému člověku život a pokud ještě ztratí důvěru svých nejbližších tak se mu život rozsype pod rukama. Ale taková malá oběť násilí si těžko v tu chvíli asi umí představit co všechno způsobí. Hezký příběh k zamyšlení.

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Za mne skvělé čtení. Přes 700 stránek může sice někoho odradit, nakonec také jsem váhala, protože nerada odkládám nedočtenou knihu, ale u tohoto špionážního románu to opravdu nehrozilo. Vražda bez jediné stopy, žádné otisky, nic k porovnání DNA, to hned v úvodu slibuje opravdové napětí.

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Tak za mne pecka. Sice velmi smutné , obzvlášť proto, že celý příběh je sepsán podle skutečných událostí, ale skvěle zpracované. Doporučuji toto strhující čtení.

26.04.2022 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Skvělé počteníčko, druhou polovinu jsem dala za sobotu mezi úklidem a vařením. Nedalo se jinak. opravdu za mne super.

13.12.2020 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Do poloviny a dál jsem to nedala. Možná škoda, ale nebyla jsem asi správně
naladěna. Když jsem pak přečetla komentáře ostatních čtenářů, kteří knihu chválí, tak jsem si říkala že jsem možná měla vydržet..... třeba by mne to ke konci chytlo. A třeba to zase někdy zkusím

04.12.2023 2 z 5

Dcery naděje Dcery naděje Marie Lamballe (p)

U posledního dílu jsem byla spokojenější. Celkově se tato trilogie četla dobře, lehce , prolínání děje přes jednotlivé postavy se mi líbilo. Světlana se svou přehnanou péčí o Míšu mě teda štvala. Ale ano, kdo chce odpočinkové čtení tak doporučuji.

28.12.2022 4 z 5

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Tak teda za mne skvělý román. Příběh na mne silně zapůsobil a doslova jsem ho hltala i když je plný utrpení, bezpráví, násilí, smrti a smutku. Obdivuji irský lid a jeho boj s anglickým vykořisťováním. Tak nějak si člověk neuvědomí, co všechno si Irové museli vytrpět, jakou bídu a utrpení prožívali a až při čtení tohoto poutavě podaného příběhu, kdy se člověk doslova ocitne v této vykořisťované zemi, mezi jejími zuboženými obyvateli se začne zamýšlet nad irskou historií.

25.04.2022 5 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Skvělé. Napínavé, čtivé, jednoznačně je vidět, že autor je profesionál . Ambiciozní Meddi a neustále nabručený Harry je skvělá detektivní dvojka. Vřele doporučuji!!!

20.12.2021 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Neuvěřitelné, nedovedu si představit, že bych dokázala chtít po jednom dítěti, aby se obětovalo pro sourozence aby věnovalo orgán... Vůbec si nedovedu představit řešit tak strašnou situaci. Smutné!!

03.02.2021 5 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

(SPOILER) Bylo několik knih u kterých jsem si pobrečela, ale toto byla opravdu síla. Hodně čtu před spaním , ale tady jsem několikrát sáhla večer radši po něčem lehčím. Bohužel je to fakt hnusná nemoc a neuvěřitelné odhodlání matky. Tak silně na mne zapůsobil moment, kdy podala dceři smrtící dávku a v ten moment by to nejradši vzala zpět, ale už to nešlo. Smutek, slzy bezmoc..

24.01.2021 5 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

První kniha této autorky, kterou jsem četla se mi líbila moc. S Doris jsem prožívala celý její život se smíšenými pocity, někdy mi bylo veselo, jindy hodně smutno, protože její život byl opravdu těžký a musela se pro svou lásku poprat s mnohými překážkami. myslím , že se k tomuto příběhu opět vrátím .

24.04.2024 5 z 5

Sbohem, Irsko Sbohem, Irsko Ann Moore

Skvělé pokračování Irské krásky. Neuvěřitelné zážitky z plavby do Ameriky, milé popsání začínajícího vztahu mezi Grace a kapitánem lodi Reindersem, ale také smutek nad ztátou blízkých a přátel. Smutné, ale plné dalších nadějí

24.06.2022 4 z 5