Dobrá matka

Kate je matkou na plný úvazek a má toho až nad hlavu. Po rozvodu zůstala sama na své tři děti – osmnáctiletého Lukea, dvanáctiletou Jess a sedmiletého Bobbyho – a aby toho nebylo málo, její bývalý manžel si založil novou rodinu. Zdálo by se, že to stačí, ale další krutá rána osudu na sebe nenechá dlouho čekat. Jess je diagnostikována leukemie a jediným vhodným dárcem je její starší bratr Luke. Rodina, která se stále ještě vyrovnává s rozvodem, je vystavena další zkoušce. Kate ví, že nyní musí dát stranou veškerý svůj strach a obavy a udělat to správné pro své děti, zejména pro Jess. Co je ale „to správné“? Může správná věc být i něco, co se zdá na první pohled zcela nemyslitelné?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409733/big_dobra-matka-Tcy-409733.jpg 4.6167

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Good Mother, 2017

Kniha Dobrá matka

lenkavildomcova
20. listopadu

(+ SPOILER) Jsem plná smutku, bolesti a slz. Bylo to dojemné, hrozné. Jako matka si to ani nechci představovat. Kniha úžasná.

LasakovaLe
14. listopadu

Hodně silný a smutný příběh, který mě v jedné chvíli hodně rozplakal. Doporučuji přečíst, člověk si aspoň uvědomí, co je v životě opravdu důležité.

angelak

Strašně smutný příběh - tohle by se dětem nemělo nikdy stávat.

EvikU.

(+ SPOILER) Pane Bože, to byla silná kniha. Snad jsem ji ani neměla číst. Děsně moc mě zasáhla. Možná snad i víc než knihy o válce, protože si to neumím ani představit jak něco takového bylo možné. Ale to, že mi onemocní dítě si umím představit dokonale. A je to moje největší noční můra. I když jsou nemocné běžnou nemocí, tak se o svoje 3 dcery bojím.

Kniha je velmi dobře napsaná, to ano. Pořád jsem měla naději, ale to co Jess chtěla po Kate, po svojí matce, to jsem nedala, položilo mě to v tu chvíli stejně jako hlavní hrdinku.

Po téhle knize už asi nebudu stejná jako dřív, všechno ostatní jsou fakt blbosti, ale zdraví je nejcennější. Děkuji autorce, ale byl to mazec podruhé ji číst bych už nedala, ale nikdy na ni nezapomenu!!

Ivanule

Tak tato knížka mě opravdu dostala, většinou nečtu anotace,zaujala mě u ní obálka a můžu říct,že jsem rozhodně ale rozhodně nesáhla vedle s tou knihou.... Co o ní napsat abych nepsala o tom, co v knize je? Sama nevím, nemám nějak slov k napsání o této knize, protože je báječná, i když to co nám podává děj je velice ale velice těžké téma. Proto jen napíšu rozhodně si ji přečtěte a jak by jste se zachovali vy?

eva3992

Příběh Kate, matky třech dětí, kterou opustí manžel kvůli mladší ženě. Kate se s tím musí vypořádat a do toho její rodinu zasáhne nečekaná těžká rána – její dvanáctileté dceři Jess lékaři diagnostikovali leukemii. Rodina je tak vystavena další zkoušce, která je může stmelit anebo navždy rozdělit.

Tak tohle jsem vážně nečekala, rodinné drama, které Vás chytne a nepustí. Knížku jsem přečetla za jeden den, protože jsem potřebovala nutně vědět, jak to bude dál. Než se pustíte do čtení, připravte si opravdu hodně kapesníčků, já brečela od začátku až do konce. Možná i díky tomu, že jsem ve věku Kate a sama mám stejně staré děti, tak mě to opravdu hodně zasáhlo.

To, co prožívala hlavní hrdinka, si neumím, a hlavně ani nechci, představit. Knížka, která je plná emocí, je psána svižně, žádné zbytečné „omáčky“ kolem, celé to má spád a nutí Vás to číst dál. Kromě samotné nemoci řeší rodina další problémy, které se dějí i v běžném životě, takže se v příběhu spoustu čtenářů najde.

Autorka se snažila vážné téma odlehčit vtipnými momenty a myslím, že se ji to povedlo a nejednou jsem se při čtení musela usmívat a zasmát.

Co mi trošku vadilo, tak deníček nejmladšího syna, který se několikrát v knížce objevil. Deníček byl plný chyb. Chápu, že se autorka snažila, abychom viděli problémy rodiny očima nejmladšího sedmiletého syna, ale pro mě to byl rušivý moment. Buď bych tam chyby nepsala vůbec anebo úplně vynechala tuto část.

Ale jinak knížka, která obzvláště všechny matky, chytne u srdce. I když k ní mám pár malých výhrad, nemohu hodnotit jinak než plným počtem hvězd, neboť emoce jsou to, co od knih očekávám. A určitě se podívám i po další knize autorky.

mona.benny

Po dlouhé době kniha, která mi opravdu nedala spát a po jejím dočtení ji budu mít ještě dlouho v hlavě. Dojemná, plná lásky, kamarádství a emocí. Poslední stránky jsem měla hodně zamlžené přes slzy, které nešlo zastavit.

Baja333

Dojemná kniha plná smutku. Napsáno velmi emotivně. Silný příběh při kterém nejde neplakat.