Dobrá matka

Dobrá matka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409733/bmid_dobra-matka-Tcy-409733.jpg 5 232 97

Kate je matkou na plný úvazek a má toho až nad hlavu. Po rozvodu zůstala sama na své tři děti – osmnáctiletého Lukea, dvanáctiletou Jess a sedmiletého Bobbyho – a aby toho nebylo málo, její bývalý manžel si založil novou rodinu. Zdálo by se, že to stačí, ale další krutá rána osudu na sebe nenechá dlouho čekat. Jess je diagnostikována leukemie a jediným vhodným dárcem je její starší bratr Luke. Rodina, která se stále ještě vyrovnává s rozvodem, je vystavena další zkoušce. Kate ví, že nyní musí dát stranou veškerý svůj strach a obavy a udělat to správné pro své děti, zejména pro Jess. Co je ale „to správné“? Může správná věc být i něco, co se zdá na první pohled zcela nemyslitelné?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Good Mother , 2017

Make20
10.02.2022 3 z 5

Líbil se mi příběh, byl moc dojemný. Ale nebavilo mě, jakým stylem autorka píše.

Marekh
23.12.2021 5 z 5

Myslím si, že knihu DOBRÁ MATKA si může přečíst naprosto kdokoliv, ať už je čtenář žena nebo muž. Je to smutný příběh a já jsem si tuto knihu vybral k přečtení před Vánocemi, což asi nebyl dobrý nápad. Po přečtení knihy jsem myslel na tento příběh a dotazoval jsem se, jestli se matka rozhodla v určité záležitosti správně či nikoliv. Matčino rozhodnutí je velmi těžké hodnotit a možná budou mít čtenáři na její rozhodnutí rozdílné názory. Pokud bych se ocitl v roli matky, sám nevím, jak bych se zachoval..

Nejtěžší ze všeho je, když onemocní děti nějakou zákeřnou nemocí a hodně při tom trpí! Rodiče stojí při svých dětech, pomáhají jim v těchto těžkých chvílích, stejně jako hrdinové tohoto románu své dvanáctileté dceři. Pro všechny jsou to těžké chvíle, které si člověk nedovede představit, pokud se v této situaci neocitl osobně, anebo jako osoba, která má nemocné dítě. Já vždy přemýšlím nad tím, proč děti musí takto trpět? Kladu si otázku PROČ a připadá mi to hodně nespravedlivé, protože děti by si měly hrát, smát se, provádět nezbednosti, měly by si užívat života plnými doušky, a nikoliv trávit své chvíle v nemocnici a trpět! Jsou to otázky mezi nebem a zemí, které nedovedeme pochopit a já vždy o tom přemýšlím, když čtu knihy s tímto námětem.

Kniha se četla celkově dobře, celkově nemám asi ke knize žádné výhrady. Všechno působilo důvěryhodně a tak, jak jde život. Knihu jsem si rozložil do více dnů, protože mi svým tématem dala hodně zabrat, hlavně emocionálně mě docela vyšťavila. Samozřejmě při této knize jsem se neubránil ani slzám, jinak to nešlo, a pokud čtenář není z kamene a má srdíčko na správném místě, ponechal slzám volný průběh, protože si myslím, že kniha dojme úplně každého čtenáře.

lenkavildomcova
20.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Jsem plná smutku, bolesti a slz. Bylo to dojemné, hrozné. Jako matka si to ani nechci představovat. Kniha úžasná.

LasakovaLe
14.11.2021 5 z 5

Hodně silný a smutný příběh, který mě v jedné chvíli hodně rozplakal. Doporučuji přečíst, člověk si aspoň uvědomí, co je v životě opravdu důležité.

angelak
20.10.2021 5 z 5

Strašně smutný příběh - tohle by se dětem nemělo nikdy stávat.

EvikU.
29.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Pane Bože, to byla silná kniha. Snad jsem ji ani neměla číst. Děsně moc mě zasáhla. Možná snad i víc než knihy o válce, protože si to neumím ani představit jak něco takového bylo možné. Ale to, že mi onemocní dítě si umím představit dokonale. A je to moje největší noční můra. I když jsou nemocné běžnou nemocí, tak se o svoje 3 dcery bojím.

Kniha je velmi dobře napsaná, to ano. Pořád jsem měla naději, ale to co Jess chtěla po Kate, po svojí matce, to jsem nedala, položilo mě to v tu chvíli stejně jako hlavní hrdinku.

Po téhle knize už asi nebudu stejná jako dřív, všechno ostatní jsou fakt blbosti, ale zdraví je nejcennější. Děkuji autorce, ale byl to mazec podruhé ji číst bych už nedala, ale nikdy na ni nezapomenu!!

Ivanule
25.08.2021 5 z 5

Tak tato knížka mě opravdu dostala, většinou nečtu anotace,zaujala mě u ní obálka a můžu říct,že jsem rozhodně ale rozhodně nesáhla vedle s tou knihou.... Co o ní napsat abych nepsala o tom, co v knize je? Sama nevím, nemám nějak slov k napsání o této knize, protože je báječná, i když to co nám podává děj je velice ale velice těžké téma. Proto jen napíšu rozhodně si ji přečtěte a jak by jste se zachovali vy?

eva3992
21.08.2021 5 z 5

Příběh Kate, matky třech dětí, kterou opustí manžel kvůli mladší ženě. Kate se s tím musí vypořádat a do toho její rodinu zasáhne nečekaná těžká rána – její dvanáctileté dceři Jess lékaři diagnostikovali leukemii. Rodina je tak vystavena další zkoušce, která je může stmelit anebo navždy rozdělit.

Tak tohle jsem vážně nečekala, rodinné drama, které Vás chytne a nepustí. Knížku jsem přečetla za jeden den, protože jsem potřebovala nutně vědět, jak to bude dál. Než se pustíte do čtení, připravte si opravdu hodně kapesníčků, já brečela od začátku až do konce. Možná i díky tomu, že jsem ve věku Kate a sama mám stejně staré děti, tak mě to opravdu hodně zasáhlo.

To, co prožívala hlavní hrdinka, si neumím, a hlavně ani nechci, představit. Knížka, která je plná emocí, je psána svižně, žádné zbytečné „omáčky“ kolem, celé to má spád a nutí Vás to číst dál. Kromě samotné nemoci řeší rodina další problémy, které se dějí i v běžném životě, takže se v příběhu spoustu čtenářů najde.

Autorka se snažila vážné téma odlehčit vtipnými momenty a myslím, že se ji to povedlo a nejednou jsem se při čtení musela usmívat a zasmát.

Co mi trošku vadilo, tak deníček nejmladšího syna, který se několikrát v knížce objevil. Deníček byl plný chyb. Chápu, že se autorka snažila, abychom viděli problémy rodiny očima nejmladšího sedmiletého syna, ale pro mě to byl rušivý moment. Buď bych tam chyby nepsala vůbec anebo úplně vynechala tuto část.

Ale jinak knížka, která obzvláště všechny matky, chytne u srdce. I když k ní mám pár malých výhrad, nemohu hodnotit jinak než plným počtem hvězd, neboť emoce jsou to, co od knih očekávám. A určitě se podívám i po další knize autorky.

mona.benny
07.08.2021 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která mi opravdu nedala spát a po jejím dočtení ji budu mít ještě dlouho v hlavě. Dojemná, plná lásky, kamarádství a emocí. Poslední stránky jsem měla hodně zamlžené přes slzy, které nešlo zastavit.

Baja333
25.07.2021 5 z 5

Dojemná kniha plná smutku. Napsáno velmi emotivně. Silný příběh při kterém nejde neplakat.

ještěrka38
11.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Svým způsobem nejhorší kniha za poslední roky. Rakovina, dvanactiletá holčička a přání umřít, které si vyprosí na mamince... Takto moc jsem ještě u knihy nebrečela...

Miro67
26.05.2021 5 z 5

Mateřská láska je síla schopná pohnout vesmírem.
Možná autorka více hrála na city čtenáře, ale toto téma už takové je samo o sobě. Smutek je proložen radostí z přítomného okamžiku, rodinnou soudržností a úžasným poutem přátelství. Většinu postav si zamilujete, stanete se součástí této rodiny, jejich bolest budete prožívat s nimi. A konec? Těžké rozhodnutí. Každý rodič se určitě v tu chvíli ptá, jak by se k tomu on sám postavil. Doufejme, že toho budeme navždy ušetřeni.

KatkaHutyrová
25.05.2021 5 z 5

Krásná, dojemná a velice čtivá kniha o tom, kam až sahá mateřská láska a co vše je člověk schopen zvládnout.
Už dlouho mě nic tak nerozsekalo. Knížku jsem si musela doslova dávkovat a číst ji po kouskách - přesto mě autorka nejednou rozplakala.
Silný příběh. Určitě jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.
Román, který zůstane - ve Vaší mysli ještě dlouho po dočtení, ve Vašem srdci navždy.

Chmelda1975
14.05.2021

Bez kapesníků nezačínejte číst,nikdy nekoukám na konec knihy,abych věděla,jak to dopadne,ale u téhle jsem nevydržela a musela vyhledat,jak to skončí,přečteno během 3 dnů,ale fakt málokdy u knihy brečím,tohle se nedalo :((( navíc mám dceru v podobném věku,takže tuhle knížku budu mít v hlavě opravdu dlouho doporučuji všem,kdyby tu bylo 10*hvězd,tak dám všechny

banejo
21.04.2021 5 z 5

Nádherně napsaná kniha

Kekik
22.03.2021

Silný příběh napsán nelichotivým stylem.

Začnu tím, co se mně na knize libilo. Chválím Bobbyho deník, i když těch chyb tam bylo zbytečně moc. Celkově jsem měla postavu Bobbyho ráda, až na to kopání. Zároveň jsem ho moc litovala.
Pobavila jsem se u rodiny Piper. To bylo příjemné zpestření.
Některé pasáže byly napsané velmi hezky.
Zobrazení lásky- mateřské, sourozenecké, partnerské, mezi kamarády.
Obálka se povedla.

Že se bude jednat o citovou ždímačku, to bylo jasné, s tím jsem počítala. Co mě však překvapilo, byl styl, jakým autorka knihu napsala. Leckdy mně připadalo, že knihu napsalo dítě školou povinné. Hodně jsem si říkala, že snad čtu slohovou práci. Já se nedokážu vyjádřit, ale často jsem měla tendenci zvedat oči v sloup. A slovní spojení "stará duše" ? Lépe by určitě znělo "duše dospělého člověka".
Ovšem úplně nejhorší bylo to, jak byli všichni dokonalí. Každý o každým, a nebo přímo k němu, mluvil v tolika superlativech, až jsem měla pocit, že jsou polobozi. A ty rozhovory? Sice jsem na ně zvyklá z jiných knih, ale všeho je moc, a zde to bylo v nadměrném množství. Prakticky každý říkal jen to, jak je ta daná osoba úžasná. Co všechno dělá pro ostatní, jak všechny miluje, atd. A téměř nic jiného.

To, že se Jess nechovala uměřeně ke svému věku, ani neřeším. Jsem již zvyklá, že v knihách jsou děti vyspělejší. Moc jsem ji fandila, aby to zvládla.

I když styl psaní nevyhovoval, něco mě neustále nutilo číst dál. Dostavily se slzy i knedlíky v krku. Příběh je opravdu velmi silný.

Určitě si pořídím i autorčinu knihu Sedm dopisů z lásky. Prý je napsána stejně jako Dobrá matka, ale čert to vem. Nějaké kouzlo v sobě autorka má.

Kikuse13
23.02.2021

Strašně smutná knížka, doporučuji si jí přečíst.

Johanka1956
24.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Bylo několik knih u kterých jsem si pobrečela, ale toto byla opravdu síla. Hodně čtu před spaním , ale tady jsem několikrát sáhla večer radši po něčem lehčím. Bohužel je to fakt hnusná nemoc a neuvěřitelné odhodlání matky. Tak silně na mne zapůsobil moment, kdy podala dceři smrtící dávku a v ten moment by to nejradši vzala zpět, ale už to nešlo. Smutek, slzy bezmoc..

Olcab264
13.01.2021 5 z 5

Velmi,velmi silný příběh,chvílemi jsem musela odkládat,abych to dokázala dočíst

Zuzulka30
29.12.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem, moc pěkné, moc smutné.