Dobrá matka

Dobrá matka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409733/bmid_dobra-matka-Tcy-409733.jpg 5 232 97

Kate je matkou na plný úvazek a má toho až nad hlavu. Po rozvodu zůstala sama na své tři děti – osmnáctiletého Lukea, dvanáctiletou Jess a sedmiletého Bobbyho – a aby toho nebylo málo, její bývalý manžel si založil novou rodinu. Zdálo by se, že to stačí, ale další krutá rána osudu na sebe nenechá dlouho čekat. Jess je diagnostikována leukemie a jediným vhodným dárcem je její starší bratr Luke. Rodina, která se stále ještě vyrovnává s rozvodem, je vystavena další zkoušce. Kate ví, že nyní musí dát stranou veškerý svůj strach a obavy a udělat to správné pro své děti, zejména pro Jess. Co je ale „to správné“? Může správná věc být i něco, co se zdá na první pohled zcela nemyslitelné?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Good Mother , 2017

Rania
29.10.2020 3 z 5

Jelikož jsem nedávno četla Je to i můj život od Jodi Picoult, nemůžu hodnotit víc. Pro Dobrou matku asi nejsem vhodná cílová skupina, kde jde jenom o útok na city. Vadila mu tady dokonalost členů rodiny, hlavně Jess, její názory na život. Také mi docela hodně vadil styl Bobbyho deníku. A Natalie, jednou mluvila s chybami a přízvukem, jednou spisovně. V Je to i můj život není nemoc dítěte na AML jediná dějová linka. A je také mnohem líp napsána.

nicole1990
22.10.2020 5 z 5

Strašně smutná knížka tohle by se dětem stávat nemělo je to strašně kruté a nespravedlive, co si musí prožít jedna rodina. Nešlo číst bez slz a bez emocí.

katerina2660
08.10.2020 5 z 5

Smutné, smutné, smutné.. toto by se nemělo stávat nikomu.... ten konec je fakt emoční masakr, pochybuju, že někdo četl bez slz

JaKa1974
14.09.2020 5 z 5

Kniha je krásná, ale velice smutná. Při čtení jsem stále brečela.

terka95
08.09.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, četla jsem pořád dál a dál, emočně jsem to v jednu chvíli nezvládla a rozplakala jsem se.. snad všechny postavy mi byly sympatické a dokázala jsem se do nich vcítit :) Doporučuji:)

Meluzínka
31.08.2020 5 z 5

Hodne emotivni pribeh o rakovine u male holcicky.Kniha me tak dostala ze jsem ji precetla jednim dech.Dlouho jsem premyslela o teto knize.Hlavne o konci co prozivala cela rodina.

Pája699
18.08.2020 5 z 5

Mimořádný příběh, na který hned tak určitě nezapomenu. Tímhle by si neměl procházet žádný rodič, život je prostě nevyspitatelný a každý máme svůj osud jiný. Od čtvrtky knihy až do konce jsem četla přes slzy. Jen ten konec mi už přišel zbytečně natahovaný a neskutečně mi tam vadilo, jak se otec pořád dokola opakoval se slovy.

martinkaLLL
04.08.2020 5 z 5

Bylo to hodně smutné, i slzu jsem ukápla. Moc se mi to líbilo. Spisovatelka se zbytečně v té nemoci nerejpala, bylo to prostě tak akorát.

dominika8192
25.06.2020 4 z 5

Chtěla jsem dát plný počet, vážně chtěla, ale .... to ale je tam sice malé, nicméně je tam. Příběh je bezpochyby šokující, chytí za srdce, jenže mám k tomu dvě výhrady. Zaprvé, celým příběhem se prolíná jasná snaha autorky citově čtenáře vydírat, a to nemám prostě ráda. Jasně, mít ve dvanácti leukémii je něco příšerného, ale možná by to bylo tragičtější, kdyby z toho nečišel jasný záměr vymačkat z čtenářů co nejvíce slz. Zadruhé, a to je v mých očích horší - všechny ty postavy jsou naprosto dokonalé. A nejen to - jsou přenaprosto předokonalé. Chápavé, milující, hodné, slušné, vstřícné, bla, bla. Nezáleží na tom, že si malý Bobby sem tam kopne do zdi nebo že Nick zanadává, prostě jsou všichni komplet tak perfektní, až z toho přechází oči. Podporují se navzájem, jeden pochlebuje druhému, ten zas vynáší do nebe dalšího, ten prostě musí vyzdvihnout superlativa toho následujícího ... a takhle to jde celou knihu, z čehož je mi slušně řečeno na blití. Nikdo není perfektní a žádná lidská bytost nemá v sobě dost empatie, aby neustále někomu pochlebovala. Takže příběh dobrý, četl se hezky, ale ty postavy mi prostě po chvíli lezly krkem tou svou výjimečností a dokonalostí.

lucka202
15.06.2020 3 z 5

(SPOILER) No, sice tam bylo několikrát zmíněno, že Jess má "starou duši", ale za mě absolutně nevěrohodné, aby se malá holka která umírá, takhle chovala...
Bylo to to v podstatě psané za účelem citového vydírání, což na mě neplatí... A závěrečné klišé, to už bylo jen na oči v sloup.

zulvisek
02.06.2020 5 z 5

Velice silný a strhující příběh.Úžasná knížka,jedna z nejlepších co jsem kdy četla.Nemohla jsem se od ní odtrhnout.Jen jsem doufala,že se z toho Jess dostane...
A moc mě bavil Bobbyho deník. Ten neměl chybu s těma chybama úžasnýma. Jako by to skutečně psalo sedmileté dítě
5 hvězd nestačí

Mandlevest
24.05.2020 5 z 5

Dobrá matka. Knížku jsme četla hodně dlouho, dokonce jsem její čtení na chvíli přerušila, tak hluboce na mě působila. Většinu knihy jsem pročetla s knedlíkem v krku a slzami v očích. A přece je, mezi řádky, tak nadějeplná, má v sobě tolik vroucnosti a lásky napříč bezedným utrpením, kterým si rodina Kate musela projít. Mimořádný příběh, na který nezapomenu.

Linqva
08.05.2020 5 z 5

Kniha mě velice zasáhla, náročné téma, i přesto, že nemám děti.

Jakubadavid
05.05.2020 5 z 5

Tato knížka mě opravdu silně zasáhla. Neuvěřitelně a opravdove popsáno utrpení lidí kvůli nemoci, se kterou se ne vždy da vyhrát. Probrecela jsem ji celou.

Lucy2211
18.04.2020 5 z 5

Právě jsem dočetla knihu Dobrá matka od irské spisovatelky Sinéad Moriarty. Nic moc jsem od knihy neočekávala. Narazila jsem na ni úplnou náhodou, když jsem hledala knihu, kterou bych mohla přihodit do košíku společně s knihou Sedm dopisů z lásky od stejné autorky. Tím, že jsem ke knize přistupovala jako k běžnému společenskému románu, jsem udělala velkou chybu, protože se v ní skrývá silný příběh, který vám z mysli jen tak nezmizí.
Číst jsem začala před několika dny a i přestože některé knihy většinou během dvou dnů mám přečtené, tuto jsem si musela “dávkovat” po kouskách.
Když jsem se pustila do čtení, nenapadlo mě, že čtu jednu z nejemotivnějších knih ve svém životě. Jak pravdivý se zdá po dočtení být popis na obálce - “Nejtěžší rozhodnutí dokáže udělat pouze matka.” Přečtěte si knihu - poté pochopíte.
Posledních 150 stran (možná ještě dříve) jsem přes samé slzy neviděla téměř na řádky. Vlastně na ně skoro nevidím ještě teď. Hlavní hrdinové - obzvláště Luke, Jess & Kate - mi přirostli k srdci a donutili si uvědomit, jaké štěstí každý z nás má, když je živý a zdravý. Že bychom si měli vážit každé vteřiny, kterou trávíme se svými nejbližšími a že vše může být z minuty na minutu jinak.
Prosím, přečtěte si tuto knihu, která dlouhou dobu (možná navždy) zůstane v mém srdci a mé mysli jako jedna z nejlépe napsaných knih vůbec.
Teď si musím dát pauzu, abych příběh rozdýchala, ale brzy se chystám rozečíst další knihu od autorky - Sedm dopisů z lásky. Věřím, že mě čeká další silný příběh.
Tímto bych chtěla poděkovat vám všem za doporučení. Díky vám jsem objevila báječnou spisovatelku, kterou budu moci doporučovat dál.

Marsed
13.04.2020 5 z 5

Tato kniha mě naprosto rozsekala.....

Peťa75
09.04.2020 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, které jsem kdy četla, smutná, krásná. Konec jsem probrečela, ale DOPORUČUJI !!

Danago
12.03.2020 4 z 5

Nic není nikdy samozřejmost. Buďme vždy pokorní. Vždycky může být hůř. Když drží rodina pohromadě a máte dobré přátele, je to to nejvíc. Tyto a podobné pravdy jsou v příběhu hodně důležité.
Vím, že na takové téma toho bylo napsáno už hodně, ale přesto je tato knížka zase trochu jiná. Spoustu důležitých věcí jsem si znovu připoměla, taky jsem si poplakala. Nejen smutkem, ale i dojetím. Možná klišé, ale mě se to moc líbilo.

zandu
11.03.2020 2 z 5

Silné téma. A přiznám se, že jsem přečetla začátek a konec. Střed jsem vynechala. Po pár stránkách jsem začala tušit, že de facto celá kniha bude plná omáčky okolo a důležitý bude opravdu ten závěr. A byl. Stačilo mi to tak a nebudu lhát, i jsem si poplakala. Ale jinak mě kniha tak nějak do děje nevcucla a ani úplně nenadchla.... Každopádně doufám a věřím, že něco takového nebudu muset nikdy! řešit.

Artep25
09.03.2020 4 z 5

Smutné ano.Velmi smutné ? Ano .Akorát nevím zda toho patosu tam nebylo trochu moc .Všichni byli moc hodní a milí a měli se rádi a nakonec i ti ,kteří ne .Tak nevím co si o tom myslet .Hvězdy za to, jak se to četlo .