jjanca jjanca komentáře u knih

Pačinko Pačinko Min Jin Lee

Som veľmi rada, že som narazila na túto knižku, ktorá mi rozšírila povedomie o vzťahoch Japoncov a Kórejcov a celkovo historický kontext v danej oblasti. Pred poslednou štvrtinou knihy som si hovorila Páni, tak toto je jasných 5*. Bohužiaľ, posledná štvrtina knihy ma až tak nezaujala. Ako niekto už písal, tak ma veľmi nezaujímal osud priateľky syna mladšieho syna hlavnej postavy. Takže 4,5*. A zhodnem sa aj s komentármi podo mnou, že názov knihy podľa pačinka je mierne zavádzajúci, ale asi chápem, čo tým autorka chcela povedať.

24.04.2021 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Zo začiatku som mala rozporuplné pocity a mala som chuť knižku odložiť. Nepáčilo sa mi, že od začiatku poznáme páchateľa a niektoré pasáže s Alex sa mi zdali neprimerane dlhé a časté. Niekde v polovici knihy ale prišiel zlom a nemohla som prestať čítať. Kvôli počiatočným rozpakom strhávam jednu hviezdičku a teším sa na ďalší diel.

11.04.2021 4 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Tak to bola sila! Dlho sa mi nestalo, že by som tak strašne nenávidela nejakú postavu. Alebo možno dve... Christopher ma svojím správaním tiež neskutočne iritoval. Vôbec neviem do akej ďalšej knihy sa mám pustiť, pretože táto ma trochu emočne vyšťavila.

05.04.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Toto bola tak krásna knižka. Úplne som to s Anuškou všetko prežívala. Človek si uvedomí, aké hlúposti momentálne riešime a ako dobre sa my (aj) v tejto dobe máme.

03.04.2021 5 z 5

Neobyčejní Neobyčejní V. E. Schwab (p)

Tak ja neviem. Námet skvelý, napísané to bolo výborne, ale niečo tomu chýbalo. Bolo to také nemastné-neslané. Žiadna z postáv mi nebola sympatická, možno Mitcha som mala trochu rada. Ako už niekto podo mnou napísal, keby sa tí dvaja vyzabíjali hneď v prvej kapitole, bolo by mi to úplne jedno. Škoda, asi som sa tešila príliš.

03.04.2021 3 z 5

Město duchů Město duchů Victoria Schwab

Kniha ma veľmi milo prekvapila na to, že už dááávno nie som cieľová skupina :-) Súhlasím s komentárom podo mnou, že jediná škoda je, že knižka nevyšla, keď som mala 12 rokov, takže to teraz pre mňa bola oddychovka prečítaná za pár hodín. Určite sa ale pustím do pokračovania.

21.03.2021 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Moja prvá kniha od Kinga a bohužiaľ (asi) aj posledná. To bolo tak neskutočne rozťahané. Niektoré odstavce som preskakovala, aby som sa dostala k tomu podstatnému. A vôbec som sa nebála. Najviac strašidelný mi prišiel maximálne ten kocúr. A všetko bolo tak veľmi predvídateľné. Čakala som viac.

18.03.2021 3 z 5

Dobrá dcéra Dobrá dcéra Karin Slaughter

Keby mala kniha o 150 strán menej, tak by som jej snáď dala aj o hviezdičku naviac. Zbytočne sa to vlieklo a pasáže sa opakovali. A vlastne ani neviem, do akého žánru tú knihu zaradiť. Je to detektívka? Triler? Psycho-triler? Škoda, potenciál to malo.

04.01.2021 3 z 5

Super jednoduše Super jednoduše Zdeněk Pohlreich

Rýchle a jednoduché recepty. A hlavne veľmi chutné. Všetko, čo som zatiaľ skúšala, sa vydarilo a chutilo :)

11.11.2020 5 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Tak toto bolo niečo. Počúvala som audio verziu a bola veľmi kvalitne spracovaná. Nevedela som sa od nej odtrhnúť. Škoda, že kniha zachytáva len obdobie do r. 2015. Určite by som si prečítala aj "pokračovanie". Tiež nesúhlasím s tým, že kniha bola oslavou Muska. Elon je v nej vykreslený ako náročný zamestnávať a veľmi komplikovaná osobnosť. Napriek tomu si myslím, že ten chlap je génius. Žiť s ním síce nechcete, ale neskutočne mu fandíte. Snáď budeme má viac takýchto Elonov :)

03.11.2020 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Nebyť komentárov podo mnou, v ktorých bolo, že sa to príchodom Mie do akadémie rozbehne, asi by som knihu odložila po 70 stranách. Našťastie to bola pravda a príbeh ma začal približne od 150 strany baviť. To mi však príde ako príliš veľká obeta, ktorou som sa musela prekúsavať týždeň. Dej je následne zaujímavý, plný zvratov a napätia. Poznámky pod čiarou ma neuveriteľne vyrušovali. Niekedy som si hviezdičku na konci vety nevšimla a potom som musela zmätene hľadať v texte, k čomu daná poznámka patrila. Po čase som sa rozhodla, že ich budem ignorovať. Krvavé ani erotické scény mi nijak neprekážali, myslím, že do knihy patria. A tie chyby v texte? Pane Bože, to tú knihu korektori nečítali? Tak uvidíme, či sa dám do ďalšieho dielu.

23.10.2020 3 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Asi budem vybočovať z rady, ale ja som z tejto knihy až tak paf nebola. Začnem pozitívami. Kniha informuje o obrovskej námornej katastrofe 2. sv. vojny. Kým som po knihe nesiahla, nevedela som o tejto lodi absolútne nič. Plusom boli pre mňa aj krátke kapitoly, ktoré ma aspoň trochu držali v napätí.
A teraz k tým negatívam, ktoré bohužiaľ prevládali nad pozitívami. Do knihy som sa zo začiatku nemohla začítať, dej sa pre mňa hrozne vliekol. Keď začal byť ako tak zaujímavý, kniha skončila. Ten záver, ako keby bol spísaný na rýchlo. Do čítania som sa musela dosť nútiť. Keby som ju odložila, už nikdy by som sa k nej asi nevrátila. Za mňa bohužiaľ priemer, čítala som už lepšie knihy s tematikou 2. sv. vojny (napr. Slávik, Jsou světla, která nevidíme, Zlodejka kníh)

10.10.2020 3 z 5

Nikdekoľvek Nikdekoľvek Neil Gaiman

Trošku lepších 2.5/5*. Príbeh má obrovský potenciál, ale autor na môj vkus nedostatočne vysvetlil ako funguje Podlondýn. Dalo by sa z toho vyťažiť rozhodne viac. Keby sa ma niekto z mojich kamarátov spýtal, o čom kniha je a ako ten svet funguje, asi by som mu nedokázala dať postačujúcu odpoveď. Škoda škoda.

14.07.2020 3 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Veľmi pekná kniha. Bola to moja prvá kniha, v ktorej bola spracovaná téma domáceho násilia. A musím povedať, že ma privádzalo do zúfalstva, keď som videla, ako Cora nedokázala odísť od Ernta, aj keď mala k tomu veľa príležitostí a priateľov, ktorí by jej pomohli. Kniha je veľmi čitateľne napísaná, páčil sa mi dokonca aj začiatok. Jediné, čo knihe vytknem je jej koniec, ktorý bol na môj vkus trochu presladený a tým aj menej uveriteľný. Preto 4*, a aj kvôli tomu, že Slávik ma zasiahol oveľa viac.

05.04.2020 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Sorry jako, ale toto nemalo ani hlavu, ani pätu. Čítala som Kříďáka a tomu som len tak tak dala 3*. Oproti Jáme ma Kříďák neuveriteľne bavil. Čakala som omnoho viac. Príbeh nebol vôbec napínavý, ani trochu som sa nebála a bolo mi úplne fuk, čo sa s postavami stane. Rozhodne sú na trhu lepšie trilery. Knihu som čítala 10 dní, to tiež už o niečom svedčí...

15.03.2020 2 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Ťažko sa hľadajú slová... Nádherná kniha. Zo začiatku mi postava Vianne nebola sympatická, prikláňala som sa ku konaniu Isabelle. Po čase som však príbeh oboch sestier sledovala s rovnakým záujmom. Koniec knihy som preplakala. Klaniam sa pred všetkými ženami, ktoré cez vojnu ostali doma a museli bojovať svoju vlastnú vojnu, a aj pred mužmi, ktorí bojovali na frontoch.
Pripájam sa k doporučení knižky v komentári podo mnou - Mark T. Sullivan - Pod krvavými nebesy.

14.01.2020 5 z 5

Zakletý v čase Zakletý v čase Audrey Niffenegger

Po 220 stranách bohužiaľ odkladám. Začala som sa nudiť asi po 180 stranách, je mi jedno, čo sa s postavami stane. Zbytočne dlhé, knihu by šlo skrátiť. Možno sa k nej niekedy vrátim.

05.01.2020

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Nehodnotím, pretože som knihu bohužiaľ nedočítala. Skončila som po 200 stranách. Bola to moja prvá kniha od Remarqua. Nemalo to žiadny spád, boli to hlavne myšlienkové pochody hlavnej postavy. Bolo mi jedno, čo sa s postavami stane, bohužiaľ.

06.11.2019

Labyrint duchů Labyrint duchů Carlos Ruiz Zafón

Skvelé zakončenie celej série. Bude mi to chýbať.

03.11.2019 5 z 5

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Krásna, surová, pravdivá, melancholická, smutná, ľudská. Zusakovská. K tejto knižke sa budem rada vracať.

11.10.2019 5 z 5