jjanca jjanca komentáře u knih

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Tak ten záver bol pecka. Bavili ma Nimbove úvahy o živote, fakt to človeka núti sa zamyslieť. Už dávno nie som cieľová skupina, ale táto séria ma nesmierne baví! Teším sa na 3. diel.

25.09.2019 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Čítala som v angličtine ešte pred vydaním prekladu. Veľká spokojnosť, trochu v štýle Agathy Christie. Postavy sú skvele opísané, vraha som neodhadla.

22.09.2019 4 z 5

Ve svitu plynových lamp Ve svitu plynových lamp Steven Price

Za mňa skvelá kniha. Výborne napísaný príbeh, kde všetko do seba zapadá. To, že v texte nie sú úvodzovky som si skoro ani nevšimla. Nevadilo mi ani skákanie z minulosti do prítomnosti. Určite sa ku knižke ešte niekedy vrátim.

22.09.2019 5 z 5

Služebník smrti Služebník smrti Sam Christer (p)

Nechápem to nízke hodnotenie. Toto bola jazda! Skvelý príbeh, atmosféra, nezvyklý rozprávač, strhujúci záver. Všetko, čo má skvelá knižka mať. A že sa tam až tak často nevyskytoval Sherlock? To knihe možno dokonca aj pomohlo. Keby táto kniha bola sfilmovaná, som prvý človek, čo si kúpi lístok do kina.

16.06.2019 5 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Bohužiaľ, toto asi nebolo pre mňa. Dala som tomu 100 strán a už som nemohla ďalej. Dej je pomalý, v podstate sa tam nič nedeje. Chýbala mi tam nejaká akcia a napätie. Kto má rád klasické svetové romány, asi si príde na svoje.

21.05.2019

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

Nemohla som sa začítať, nemohla som sa začítať, nemohla som sa začítať. Bohužiaľ. Pravdepodobne mi nesedel autorkin štýl, u niektorých pasáží som vôbec netušila o čo ide, v akom prostredí a s kým sa postavy nachádzajú. Celé to bolo plytké. Možno som som si zle načasovala čítanie takéhoto typu knihy.

27.03.2019 3 z 5

Lada svetom - Na Žiguli cez Himaláje Lada svetom - Na Žiguli cez Himaláje Marián Grofčík

Skvelá skvelá skvelá. Útok na bránice zaručený. Naposledy som sa takto zasmiala pri knižke: Lada svetom Z Horného Vadičova do Libérie. Teším sa na film!

23.02.2019 5 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Asi som mala príliš veľké očakávania. Kniha sa čítala ľahko, to nie že nie, ideálna oddychovka. Avšak ku koncu som sa už tešila, že príbeh končí. Je z nej hrozne cítiť, že knihu napísala žena - to nereálne konanie postáv, hlavne mužských. V polovici knihy som odhadla ako skončí. Autorka však má aj pekné myšlienky. Za mňa 2,5/5*.

25.01.2019 2 z 5

Zúrivá armáda Zúrivá armáda Fred Vargas (p)

Knižka a zápletka fajn, ale autorka má zvláštny spôsob písania. Alebo je na vine preklad. Do knihy som sa nemohla začítať, strácala som sa v dialógoch. Napriek tomu, že sa príbeh odohrával v dobe mobilných telefónov a intenetu, spôsob reči a vzťahy medzi postavami vyvolávali dojem, že dej sa odohrával v minulom storočí. Váhala som medzi 3 a 4 hviezdičkami, ale keď porovnám, akým knihám som dala 4, tak musím hodnotiť troma.

25.12.2018 3 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Na túto knihu som sa tešila, ale mala som problém ju dočítať. Prvých 130 strán bolo pre mňa utrpením, potom sa dej rozbehol a ako tak som sa začítala. Posledných 100 strán som mala opäť problém a myslela som, že knihu odložím. V knihe sa nachádzajú zdĺhavé opisy, ktoré keby boli skrátené, knižka by sa čítala ľahšie.

25.11.2018 3 z 5