Ve svitu plynových lamp

William Pinkerton, syn notoricky známého detektiva, má už za sebou mnoho úspěchů. Nyní se vydává do podsvětí viktoriánského Londýna v honbě za legendárním podvodníkem Edwardem Shadem. Williamův otec zemřel, aniž Shadea kdy našel, ale William je rozhodnutý vytáhnout zloděje na světlo. Adam Foole je gentleman bez minulosti pronásledovaný deset let starým milostným vztahem. Když jednoho dne dostane od své ztracené lásky dopis, vydá se do Londýna, aby ji našel. To, co se dozví o jejím osudu a napojení na muže známého jako Shade, ho donutí čelit dlouho ukrývanému žalu. Během lovu v londýnských stokách zahalených mlhou, opiových doupatech a spiritistických salonech vznikne velmi nepravděpodobné pouto: přátelství mezi velkým detektivem Pinkertonem a Foolem, jenž by mohl být klíčem k nalezení Edwarda Shadea. Oslňující, strhující román, jehož děj se přesouvá z diamantových dolů v jižní Africe na bojiště občanské války, zavede čtenáře do spletitých uliček smutku, důvěry a její ztráty, kde k sobě dva lidi může připoutat to, co mají společného, navzdory jejich temnotě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343541/ve-svitu-plynovych-lamp-xLY-343541.jpg 4.159
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Host

By Gaslight, 2016

Kniha Ve svitu plynových lamp

Trpasličí_žena1

Dlouhé, ale rozhodně ne nudné. Na to, že uvozovky označující přímou řeč tam nejsou, jsem si zvykla překvapivě rychle. Děj plynul a četlo se mi to rychle, i přes skoky do minulosti a ještě starší minulosti... Pozor, nejedná se o detektivku, i když se tam stal zločin a hlavní hrdinou je detektiv.

Nina291

Tak toto nedávám a odkládám

veronika6239

Uff, konečně dotčeno. Autor je skvělý konkurent Diany Gabaldon, co se popisu míst a lidí týče. Dobře propracované, jen na detektivku moc utahane. A chybějící uvozovky u přímé řeči v celé knize jsou jen na obtíž a četbu ještě stěžují.
Průměrná kniha, která neurazí, ale ani nenadchne.

bara587

Zcela originální román na dlouhé zimní večery. Neotřelé téma, spletitý děj, bohatý jazyk a brilantně vykreslená psychologie postav. Úplně jsem propadla temnému kouzlu viktoriánského Londýna a cítila čpavé chuchvalce mlh. Krok za krokem budete odhalovat taje zločinů i složité touhy lidí. Super.

Dixinka

čekala jsem víc. Zdlouhavý děj.

konicekbily

Velice rozsáhlá kniha! Prý detektivka. Celý týden jsem s ní bojoval, že ji dočtu. Nepodařilo se mi to. Únavné a vleklé - i když téma je velice zajímavé. Pokud najdete něco jiného k přečtení, této knize se vyhýbejte.

PetK

Hodnotím jen asi tu třetinu, kterou jsem přečetla, než jsem to odložila. Upřímně, tuhle knížku bych si užila, kdyby byla o polovinu kratší. Když jsem ale týden četla (ano, jen po večerech) a měla jsem ve čtečce pořád 30+ %, bylo to únavné. Na můj vkus se to hodně táhlo, opakovalo, fakt by tomu slušela mnohem větší svižnost. Ale na druhou stranu jsem si užívala popis atmosféry špinavého a temného Londýna, bylo zajímavé, jak pracovala policie a detektivové před spoustou let... Samotnou mě to mrzí, ale prostě se to táhlo jak žvýkačka.

marvarid

Podle informací od vydavatele jsem se domnívala, že si kupuji detektivní román. Ale není to tak. Kniha se tak nějak nedokáže pro žádný žánr rozhodnout. Autor by asi rád, aby se jednalo o kombinaci detektivky a psychologického románu, ale to nefunguje. Na detektivku je vyprávění zoufale rozvleklé a neustále přerušované návratem do různých časových rovin minulosti. Samotná linka vyšetřování se tak ztrácí, řadu detailů a jmen jsem si nebyla schopná vybavit a nedařilo se je ani zpětně dohledat, natolik je text rozsekaný na krátké nespojité úseky. A jako psychologický román není vyprávění prostě dost dobré. Postavy jsou ploché, nevýrazné, nudné. Úseky z občanské války pak především nechutné. Kdybych o nich věděla, asi bych se do knihy vůbec nepouštěla. Takže shrnuto - nejsem nijak nadšená, knihu jsem dočetla jen se sebezapřením. Škoda, že se autor nevěnoval jen detektivní zápletce, stačilo by tak odhadem 200-250 stran a výsledek by byl o dost lepší.
PS: čtení znesnadňují i chybějící uvozovky u řeči přímé. Není to pohodlné. Místy jsem opravdu nevěděla, kdo co řekl, co si jen myslel a nevyslovil nahlas…. Chaos v ději tím jen narůstá.

Tragédie o třech jednáních
Tragédie o třech jednáních