Lada svetom - Na Žiguli cez Himaláje

Lada svetom - Na Žiguli cez Himaláje https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380538/mid_lada-svetom-na-ziguli-cez-himalaje-JgT-380538.jpg 5 11 3

Cestovanie na žobráka. Koľko stojí dobrý obed v Indii? Kde v Pakistane je najlepší výhľad na horu Nanga Parbat? V ktorom čínskom hoteli sú najmäkšie vankúše? Odpovede na tieto a podobné otázky vám táto kniha bohužiaľ nedá, pretože sa sústreďuje najmä na otázky, ktoré by ste nikdy nepoložili. Hlavnou náplňou cestovateľskej skupiny LADA Svetom je totiž objavovať najzapadnutejšie kúty sveta na predpotopnom stále sa kaziacom vozidle a zažívať tie najpodivnejšie situácie a produkovať z nich kvalitné historky. Preto sa v našej druhej knihe namiesto obvyklých cestopisných faktov dozviete, ako si v Uzbekistane vážia vodku, ako sa dá v Indii nabúrať auto a takmer s ním spadnúť zo skaly, ako sa dá cestovať dva mesiace v dvoch zasmradených žiguliach a ako si ich nechať zabaviť na hraniciach Mjanmarska a Thajska. Dva mesiace, dve Lady, šesť ľudí a takmer 20 000 kilometrov zo Slovenska do Laosu, dve dopravné nehody, jedna zlomená náprava, jedno odlomené koleso, približne päťdesiat hnačiek a jedna výšková choroba a k tomu stovky podivných historiek.... celý text

Jodgo
13.12.2019 5 z 5

Kniha cislo 2 je 2x lepsia nez predosla, pretoze je 2x hrubsia, opisuje vypravu ktora trvala 2x dlhsie, mala 2x viac clenov a 2x viac žigúl. Logicky by si preto zasluzila 2x viac hviezd no kedze 10 sa udelit neda, davam len tych 5 napriek tomu, ze toto bolo to najlepsie co som za posledne roky cital.

jjanca
23.02.2019 5 z 5

Skvelá skvelá skvelá. Útok na bránice zaručený. Naposledy som sa takto zasmiala pri knižke: Lada svetom Z Horného Vadičova do Libérie. Teším sa na film!

Nina
06.07.2018 5 z 5

Paráda! Takhle už jsem se dlouho u knížky nepobavila. Žádné suché kecy alá Jirka Kolbaba, ale pořádný dřevní humor a historky od podlahy /žigula/ z cesty na východ. Sympatické je, že se Junior s ničím nepáře a píše o místních bez žádných příkras a narovinu. Po dočtení jsem měla několikadenní knižní "kocovinu" a nemohla se do ničeho začíst, naprostá bomba! Ještě, že mají kluci druhou knížku a web...a film bude určitě taky zážitek.

2016  84%Lada svetom - Z Horného Vadičova do Libérie
2018  98%Lada svetom - Na Žiguli cez Himaláje