Lada svetom - Z Horného Vadičova do Libérie

Lada svetom - Z Horného Vadičova do Libérie https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286731/mid_lada-svetom-iLU-286731.jpg 4 23 6

Cestovanie na žobráka nie je len podnázov knihy. Je to drsný a nebezpečný štýl našich ciest. Prepotené sedačky v žigulíku, smradľavé tričká a ponožky, spávanie na zemi pri aute, špina až za ušami. Varíme na ohni a kakáme zásadne do trávy, nejeden okresný hygienik by zaplakal. Príbeh o našej africkej ceste je skoro obyčajný denník, každodenné zápisky z cesty. Maroko, Západná Sahara, Mauretánia, Senegal, Guinea, Libéria a Pobrežie Slonoviny. To všetko na tridsaťročnej ilegálnej Lade 2105, zvanej Vasiľ. Ako sa nám vôbec podarilo prejsť takú cestu, kde sa nám pokazilo auto a kde sme ho pokazili my, kde sme museli platiť niekoľko sto dolárové úplatky, alebo ako sme ukecávali na mol opitých colníkov. Takéto a ešte lepšie historky môžete očakávať.... celý text

lusila
30.06.2022 5 z 5

Vtipné. P.S. Som zvedavá, či tie pohľadnice poslané zo Somálska dorazili adresátom.

Romana698
07.10.2020 5 z 5

Již má druhá cestovatelská kniha v pořadí. Knížku mám opět na doporučení. Nelituju, zábavné čtení.

3nitka
15.03.2019 5 z 5

Výborná, vtipná, oddychová knižka. Navyše od krajanov :)

"Lúčime sa, kývame slovenským belochám aj domácim černochám a valíme na letisko"

jiriburda01
30.01.2019 5 z 5

Kniha je psaná vtipně a četla se mi lépe než některé české knihy.

rebciatko
08.02.2018 4 z 5

kniha písaná vtipným štýlom (verím, že aj hlavní aktéri sú vtipní a pohodoví šuhaji, keby neboli, kniha by nebola taká dobrá), číta sa sama a núti ma čítať stále ďalej a ďalej a dozvedieť sa o ďalšej zaujímavej príhode s Miškom, či ďalšej zmene plánu kvôli nečakanému pokazeniu auta..
toto proste nevymyslíš, to musíš zažiť.. :-) super, chalani, teším sa na ďalšiu knihu z edície Lada svetom.. ;)

Jodgo
24.06.2016 4 z 5

Kniha ja zabavna a inspirativna. Perfektne mi sedi autorov humor, doporucujem precitat si najskor par riadkovy doslov a hned budete vediet ci sa vam oplati do knihy pustit. Vytknut by sa asi dalo, ze od urciteho momentu sa opis cesty dost opakuje (hliadka, hliadka, spime, hranica, hliadka, spime...) az som mal dojem, ze to musela byt strasne nudna cesta (co urcite nebola), stale sa to vsak vyborne citalo. Nakoniec kniha je vcelku kratka, takze v momente ked zacina sterotyp ostava do konca par stran.

Afrika

2016  84%Lada svetom - Z Horného Vadičova do Libérie