Zúrivá armáda přehled

Zúrivá armáda https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127001/bmid_zuriva-armada-WFq-127001.jpg 4 53 53

Komisař Adamsberg série

Jedna európska stredoveká legenda hovorí o zúrivých jazdcoch, revenantoch, ktorí z času na čas berú spravodlivosť do svojich rúk a usmrtia tých, čo zaživa ušli trestu. Legenda ožíva aj v 21. storočí v malom mestečku v Normandii a komisár Adamsberg má do činenia so štyrmi vraždami. Jednou z obetí je aj významný priemyselník a do komisárovho vyšetrovania sa zapoja najvyššie kruhy. Hoci podozrivého rýchlo usvedčia, Adamsberg tuší, že páchateľom je niekto iný.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovart (SK)

Ľarmée furieuse , 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zúrivá armáda. Přihlašte se a napište ho.

Miruneček
15.09.2022 2 z 5

Nějak jsem se neorientoval/ztrácel v těch liniích.

broskev28
08.03.2022 4 z 5

Tak já jsem si tohle vyšetřování užila méně než ta předešlá, ale pořád to bylo netypické a zajímavé čtení.
Dva naprosto odlišné případy, zcela výjimečný policejní tým, navíc důležitou roli tady sehraje i čerstvě nalezený komisařův syn, který se neuvěřitelně podobá svému otci, tedy alespoň svým chováním. Tohle prostě nejsou detektivky pro každého, ovšem těm osloveným přeju příjemnou četbu.

"Stačilo by přetnout jedno z těch vašich vzácných pozemských pout a vystoupal byste do oblak a splynul s nimi, ani byste nepotřeboval ideál. Jako balón. Dávajte si na to pozor, Adamsbergu, už jsem vám to říkal. Budiž, život je jen hromada hnoje, podlosti a průměrnosti, na tom se shodneme. Jenže my se tím musíme brodit, příteli. Prostě musíme."

Šárka345
05.01.2022 5 z 5

Skvělé, "ceblb" mě dostal :0))) a hned se ujal. Moc pěkné čtení a milý, zvláštně příjemný kolektiv vyšetřovatelů :0))).

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2013 - CWA Dagger Awards (International Dagger)

Kniha Zúrivá armáda v seznamech