Jitty82 Jitty82 komentáře u knih

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Prastaré příběhy dávných věků mají nepřekonatelné kouzlo. Žít chvíli kdysi dávno, ve světě, který se dnes už zdá být jako sen.

Kdo má rád historické romány z prostředí starověkého Egypta, ať otevře tuto knihu a začne číst.

,,Bohatým není ten, kdo má zlato a stříbro, ale ten, kdo se spokojí s málem.”

03.11.2019 5 z 5

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Jsem ráda, že jsem ji konečně dočetla. Opravdu jsem se musela někdy do čtení nutit. S velkou spoustou věcí a názory vyloženě nesouhlasím. Nelíbilo se mi Chrisovo, pro mě až přehnané vlastenectví. Na žebříčku jeho hodnot je nejdříve armáda, poté Bůh a následně rodina, což je pro mě z pohledu ženy naprosto nepochopitelné.

Přesto cítím velikou úctu k tomuto muži. Jeho neomylná přesnost zachránila velký počet životů.

Byl a zůstane navždy Legendou!

08.10.2019 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Tedy nebylo to špatné, ale na zadek jsem si z toho nesedla. Jsem zklamaná. Měla jsem velká očekávání.

01.10.2019 3 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Literatura působí stejně jako zápalka uprostřed noční krajiny. Zápalka téměř žádné světlo nedává, umožňuje nám ale vidět, jak neproniknutelné je všechno to temno kolem.

Neznám příběh z tohoto období a prostředí, který by nebyl silný, takže ani Osvětimská ukolébavka není výjimkou. Při čtení mi bylo z toho všeho utrpení a bolesti velmi úzko.

Ani nevíme, jak můžeme být vděční za to, že naše generace nic takového nezažila. Važme si toho, co máme.

29.09.2019 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Kniha malá formátem, velká svou myšlenkou. Kniha je pohlazením po duši. Je o vytrvalosti, vůli, ochotě. I jeden člověk může udělat něco opravdu velkého.

25.09.2019 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

16. 7. 1942 Vélodrome d'Hiver

Den, kdy se v Paříži, ale i v celé Francii odehrála hrůzná tragédie. Stín padl na nevinné lidi. Zátah francouzské policie na židovské obyvatele.

Srdcervoucí příběh inspirovaný právě tímto datem mě natolik ohromil, že jsem nebyla schopná knihu odložit, dokud jsem nepřečetla poslední list.

24.09.2019 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Nesmrtelný příběh, který svou hloubkou stále dokazuje, že láska je láska bez ohledu na místo i čas.

Branou očí vešla do jeho srdce,
vstoupila tam celá;
dveře se za ní zavřely.
Hluk zvenčí ustal. Ticho.
Mír. Byla tu.

12.09.2019 4 z 5

Buď silný, ať se stane cokoli Buď silný, ať se stane cokoli Marcus Brotherton

Příběh pravého vojáka, který se dokázal vypořádat s těžkým osudem a nevzdal se.
Obrovská motivace!

Pokud se nám stane něco zlého, nesmíme to vzdát, ale naopak jít kupředu.

08.09.2019 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Výborně a vzhledem k tématu až neuvěřitelně čtivě napsané, depresivní, bolestivé a rozhodně stojí za přečtení.

28.08.2019 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Dokonale popsaná historie, místa i události té doby byly fascinující. Knížka mě natolik vtáhla do děje, že jsem s nedočkavostí „hltala“ stránku po stránce.
Odvaha a zbabělost, něha a krutost, láska a nenávist vás budou provázet po celou dobu čtení.
Mercurio a Giuditta se stali mými přáteli již po otočení několika stránek. Spolu s nimi jsem se naučila, že vždy má smysl se prát s osudem, byť by byl sebetěžší… vždyť naděje v lepší zítřky neumírá…

25.08.2019

Manon Lescautová Manon Lescautová Antoine François Prévost

Příběh tak teskný jako vřelý a vášnivý. Miluji ten příběh. Patří ke klenotům světové literatury.

01.08.2019 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Další díl příběhu Kim Stone, opět dva případy, které měly společné prvky, opět zajímavá zápletka a nečekané rozuzlení... ale musím říct, že je to asi doposud nejslabší díl ze série, přesto nebyl špatný.

01.08.2019 4 z 5

Jaká je cena člověka Jaká je cena člověka Jevfrosinija Kersnovskaja

Silně emotivní příběh z dob stalinistických hrůz. Knihu jsem musela několikrát odložit a odpočinout si. Neuvěřitelné, co Jevfrosinija dokázala vydržet a přežít.

01.07.2019 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Další vyšetřování s Kim a zase mě to neskutečně bavilo. Tahle sympaťanda mi přirostla k srdci.

05.06.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Výborně napsaná kniha o rodině, ve které slova ubližují stejně, jako příšerně tíživé ticho. Doporučuji!

04.06.2019 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Další reálný a silný příběh z pera vynikající autorky, který ve mně zanechal hluboký dojem.

Nevím, zda jsem schopna vzdát dostatečný hold a vysvětlit, jak moc pro mě přečtení této knihy znamenalo.

Jodi Picoultová je mistryně ve zpracování různých vážných témat, že máte pocit, jako byste je osobně prožívali.

Stejně jako Niagárská kaskáda může být viděna jako výsledek mnoha mnoha kapek vody hromadících se v bouřlivou, mocnou sílu, tak se také hromadí mnoho malých rasových záblesků, které vytvářejí ohlušující a drtivou realitu.

31.05.2019 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Příběh o lásce, zradě, lidské hamižnosti, ale také o naději, která se může objevit i v nejzoufalejší situaci.

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Smutný příběh o největší evakuaci v dějinách na záchranu uprchlíků, vojáků, nemocných a zraněných před valící se Rudou armádou.

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Naprosto úžasná kniha, jako všechny ostatní od této paní autorky.

Cesta na sever Cesta na sever Karel Čapek

Pan Čapek poutavě a věrně vylíčil severskou přírodu i život severských lidí. Středobodem zájmu je příroda a místa civilizací nepoznamenaná. Příroda zelená jako nikde, bohatá vodami, překypující loukou a stromovím, jiskřící rosou a zrcadlením nebes, pastorální a hojná, mírná a požehnaná je příroda severu.