Jitty82 Jitty82 komentáře u knih

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Skvěle napsaný thriller, který nenechá čtenáře vydechnout. Přečteno za jeden den.

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Kim opět nezklamala. Výborná kniha, kterou neodložíte, dokud nedočtete.

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Dojemný a fascinující příběh plný bolesti, strachu, ale i odvahy a laskavosti. Skvělá kniha, doporučuji každému.

Agonie smrti Agonie smrti Bernhard Aichner

Velmi povedená série. Blumová mi bude chybět.

08.05.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Dlouho jsem se rozmýšlela zda si knihu mám koupit, protože “Manželé od vedle” nebyli za mě nic moc. Ale “páni” kniha mě chytla již od první stránky a nemohla jsem se od ní odpoutat dokud jsem ji nepřečetla. Zvládla jsem jí za 8 hodin. Za mě velká spokojenost a doufám, že další knihy od autorky budou také tak čtivé a napínavé jako byla tato.

02.05.2018 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Těžko se mi hledají slova, protože příběh Osvětimské knihovnice je nejenom smutný, ale hlavně strhující, strhující v tom, jaké peklo dokáže přežít sotva odrostlá dívka, které ničivá mašinérie druhé světové války vezme nejenom její blízké, ale i celé dětství.

17.03.2018 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Další příběh od autora, který zpříjemní zamračené odpoledne. Styl, kterým autor píše se mi velmi líbí. Příběh byl poutavý a celou knihu jsem přečetla na jeden nádech.

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Velmi smutné čtení. Dokud si člověk nesáhne na samé dno, nemá si nač stěžovat. Ztratit celou rodinu a mít sílu začít znovu a dokázat se přenést přes prožité hrůzy, to chce opravdu velkou životní sílu. Děkuji paní Fantlové, že našla odvahu se s námi o svůj příběh podělit.

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Opět naprostá dokonalost. Skvěle napsané. Autorka drží svoji laťku velmi vysoko.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nádherná kniha s úchvatným příběhem, který jednoduše pohltí. Přečetla jsem ji doslova jedním dechem a musím říct, že postupně ve mně probouzela množství emocí, jež jsem během četby zpracovávala. Pro mě určitě jedna z knih, které by měl dát šanci každý.

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

Krásně napsaná kniha o smutných věcech. K loutkovému divadlu jsem nikdy netíhla, ale v této knize nelze loutky nemilovat. Kniha ve mně zanechala silný dojem.

02.02.2018 5 z 5

Podvedená Podvedená Charlotte Link

Od knihy jsem čekala větší napětí. Jsem lehce zklamaná. Je to má první kniha od této autorky a zvažuji, jestli mám sáhnout i po jiných knížkách či nikoliv.

17.01.2018 3 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Má první kniha od této autorky a rozhodně ne poslední. Napínavá, určitě stojí za přečtení.

17.01.2018 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Další úžasný díl se skvělou Kim. Kdo ještě váhá, nemusí :-). Kniha je napínavá a čte se sama.

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Ani s jednou knihou od A.M. nešlápnete vedle. Oblíbila jsem si postavu Kim. Mám ráda autorčin styl psaní i krátké kapitoly. Knihy jsou napínavé a nelze se od nich odtrhnout. Za mě jednoznačně vede Tichá modlitba.
Už se nemohu dočkat až vyjde další kniha.

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Paráda! Přečetla jsem jí za jeden den, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Zatím nejlepší kniha od této autorky.

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Dokonalý cizinec se Renée Knight opravdu povedl. Kniha je čtivá, autorka se vyjadřuje pouze v náznacích a tím činí dílo napínavým. Nenudí čtenáře stránkovými referáty o pocitech hlavních hrdinů, naopak vše dokáže shrnout v několika větách. Tím dodává příběhu na svižnosti, ale zároveň od čtenáře vyžaduje neustálé soustředění, jinak by se mohl v celém díle lehce ztratit. A když už se vám bude zdát, že jste celý příběh odhalili, spisovatelka vás opět překvapí.

Farma Farma Tom Rob Smith

Farma je příběhem utkaným ze lží a polopravd, které postupně vyplouvají na povrch a odhalují svoji pravou tvář. Děj na vás působí, jako byste odhazovali sníh. Odkrýváte vrstvu po vrstvě obtížný život na švédském venkově. Objevujete místní maloměstské postavičky, jejich minulost. Matka se snaží synovi vše vysvětlit, předkládá mu důkazy o své nevině a doufá, že ji pochopí, že jí uvěří. Na druhou stranu i Chris má svoje tajemství....

Vyprávění mi celkově přišlo trochu rozvláčné. Náznaky na přítomnost záhadných bytostí ze švédské mytologie byly sice zajímavé, ale celkový dojem to moc nevylepšilo. Nekonečná matčina obhajoba, interpretace docela běžných situací dost pokřiveným způsobem, neustálé dohady, to vše mohlo být o něco kratší. Závěr to sice vynahradil, ale prokousat se k němu byl celkem boj. Přesto mě kniha svým způsobem oslovila. Ukázala mi, jak je důležité postavit se svým traumatům, nepotlačovat je, vyřešit je a teprve pak jít v životě dál.

12.12.2016 3 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Strohá, ale výstižná.

Líbila se mi promyšlenost celého příběhu, všech postav, jejich chování. Autor si dal opravdu záležet na tom, aby příběh působil co nejvíce důvěryhodně a skutečně, a podařilo se mu to. Hodně částí v knize vypadá celkem předvídatelně a v průběhu čtení si myslíte, že tušíte, jak se bude vyvíjet dál, ale ve většině případů přijde překvapující varianta příběhu, která vás ani na okamžik nenapadla.

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Luca di Fulvio stvořil drsný příběh, který dokáže nezaujatě vylíčit situaci tehdejších přistěhovalců a přitom dokázal do své knihy propašovat i jemný tón, který vás zahřeje. Kontrasty brutálních scén a okamžiků s téměř snovou zamilovaností ve výsledku fungují. A to je to hlavní. Chvíli se budete klepat a přemýšlet, jestli nemáte knihu odložit dřív, než si vaše poslední jídlo začne razit zpáteční cestu jícnem, abyste se za další chvíli nechali unést Christmasovou imaginací a schopností splétat příběhy, jejichž nitky se pomalu protkávají se skutečným životem.

Na chvilku zpomalte, pohodlně se usaďte a nechte všední starosti bez povšimnutí plynout kolem vás, protože právě teď je čas, vydat se proti proudu času na začátek 20. století na místo, kam mířily zástupy přistěhovalců. Na Ellis Island v New Yorku.