Manon Lescautová

Jeden z prvních francouzkých realistických románů, který vypráví nejen o velké lásce dvou mladých lidí, ale líčí také poměry ve Francii za vlády Ludvíka XV. Hrdinka románu se stala nesmrtelnou literární postavou, jež inspirovala četné další umělce, básníky, hudebníky i malíře. Byla předlohou ke stejnojmené rozsáhlé básni národního umělce V. Nezvala....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/20854/manon-lescautova-7ka-20854.jpg 3.5106

Histoire du chevalier des Grieux et de Manon Lescaut (1927)

Vydáno:, Odeon

Kniha Manon Lescautová

Nočnípták
22.05.2018

Když jsem knihu četla před mnoha lety, tak se mě líbila. Dneska už to nějak není ono. Příběh není vysloveně nelíbívý, to bude spíš tím z jaké je doby. Dnes je láska rytíře des Grieux k marnivé Manon pro mne nepochopitelná. Ovšem Vítězslav Nezval dokázal tento příběh pozvednout. Jeho básnické zpracování to je krása. Nezval by byl na 5*, téhle knížečce dávám 2*

adelinka
28.12.2016

zaujímavé čítanie, aj keď nikdy neviem pochopiť až takto nekonečnú a zaslepenú lásku......

Mujda
29.04.2016

Kniha byla taková jak se dá na dobu jejícho vzniku očekávat. Ale Manon a její marnivá povaha mě chvilkami opravdu vytáčela. Myslím, že to docela určitě byl kulturní zážitek a jsem ráda, že jsem ji přečetla, ale být já tím citlivým a nerozhodným rytířem, tak už dávno sedí Manon někde opuštěná.

1v8na
08.08.2014

Jelikož jsem měla možnost srovnat divadelní hru s knižní předlohou. Víc se mi však líbila divadelní hra.

deniha
26.07.2013

Kniha pro mě byla jedním velkým utrpením, jenž musel zažívat i ubohý rytíř des Grieux, když se bohužel zamiloval do nestálé, marnivé a vypočítavé Manon.

mistinka
24.06.2013

Kniha hezká, odpočinková. Pan Nezval dílo povznesl o několik levelů, nicméně děkuji za předlohu.

Teraka
07.05.2013

No...Myslím, že Nezval se s tím popral lépe a jeho Manon vyznívá více jako femme fatale.

Nefi
05.02.2013

Dílo je takové prostinké, ale stejně se mi poměrně líbilo. Už je déle, co jsem ho četla, ale vím, že bych si ho klidně přečetla znovu :)

Autor knihy

Antoine François Prévost