jinbr jinbr komentáře u knih

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Myslím si, že tato série je napsaná velmi dobře, zejména s ohledem docela povedenou snahu autorky začlenit do každého dílu nějaký prvek, který hlavní postavy potřebují zvládnout či překonat. Není to potom až tak přeslazené a nutí čtenáře přinejmenším přemýšlet nad tím, jak se po takových zkušenostech a zážitcích může člověk cítit. Každý díl má alespoň trochu toho akčního nebo vzrušujícího náboje.

09.03.2020 5 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Knihy tohoto typu se mi líbí, ale to u mě není nic neobvyklého. Je to příjemná oddechovka, a tak jako většinou u těchto knih se poukazuje na nějaký všeobecný problém. Zde to bylo týrání, ale zase v takové míře, aby z toho byla depresivní četba.

04.03.2020 5 z 5

Zkrocení bouřliváka Zkrocení bouřliváka Samantha Towle

S druhým dílem jsem plynule navazovala. V tomto příběh ještě gradoval, vztah Jakea a Tru se dál rozvíjel, což bylo velmi příjemné. Strach z otcovství, špatné zkušenosti, které nás mohou někdy i silně ovlivňovat a zároveň silná touha věci zvládnout a mít je takové, jaké člověk chce - to je pro mě hlavní sdělení. V těchto příbězích se mi líbí i ta majetnickost - když je podložena láskou, a ne despotismem, jak tomu v reálu často bývá.

02.03.2020 5 z 5

Bouřlivák Bouřlivák Samantha Towle

Potřebovala jsem něco, co zvládnu přečíst za sobotní odpoledne a neděli. Tak jsem sáhla po této dvojici knih.
Bouřlivák se mi líbil, mělo to spád, potřebné zauzlování před dobrým koncem. Myslím, že že i ty strachy obou hrdinů jsou v reálném životě skutečné. Líbí se mi také jejich cítění pro hudbu a texty písní. V tomto žánru patří určitě k těm lepším.

02.03.2020 5 z 5

Racer Racer Katy Evans

Racer byl super, těšila jsem se na něj, jeho příběh s Lenou byl velmi pěkný a také zasazen do zajímavého prostředí. Super byla podpora rodiny.

29.02.2020 5 z 5

Legenda Legenda Katy Evans

tento díl se mi líbil, Cage byl zajímavá a sympatická postava, i vytváření vztahu mezi Cagem a Reese bylo pěkné popsané.

29.02.2020 5 z 5

Ve víru rocku Ve víru rocku Katy Evans

Tenhle příběh na mě působil na začátku trochu zvláštně. Pan mě přišla jako trochu zapšklá a zamrzlá ve své lítosti. Nicméně později jsem už tušila kde je asi zakopaný pes a na závěr pak adopce? Jo, tak to mě dostalo. a Ukolébavka, ta mě dostala kompletně.

28.02.2020 4 z 5

V podsvětí V podsvětí Katy Evans

Tento díl byl moc pěkný, zasahoval do prostředí organizování zápasů a sázek, ale byl to přeci jen svůj samostatný příběh. To zase také nebylo na škodu. Grey i Mel se mi líbili.

27.02.2020 5 z 5

Remy Remy Katy Evans

Ačkoliv byl tento díl tak trochu shrnutím uplynulého z pohledu Remyho, líbil se mi, právě asi pro ten jeho pohled na věc. Navíc ukazuje, že i když člověk pro druhé vypadá sebevědomě, přitažlivě a sexy, sám v sobě často bojuje se stejnými pochybami jako ti druzí.

27.02.2020 5 z 5

Šance Šance Katy Evans

Tak mě se druhý díl líbil mnohem více než první, bavila mě tady i ta majetnickost obou. Zase chválím snahu autorky popularizovat bipolární poruchu.

25.02.2020 5 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

Příběh dobrý, i s odkazem na problémy bipolární poruchy. Ale mohlo to být méně rozvláčné, ke konci už to potom trochu unavovalo.

24.02.2020 4 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Super, krásné

22.02.2020 5 z 5

Pátá cesta k pádu Pátá cesta k pádu K. A. Tucker

Krásné završení série, taková ideální chuťovka či dortík nakonec. Ben se mi moc líbil a Reese byla správně temperamentní. Ano, také se mi líbí holky na motorkách...

21.02.2020 5 z 5

Kouřová clona Kouřová clona Sandra Brown

Nádherná detektivka od Sandry.

Divoch Chase Divoch Chase Sandra Brown

Krásná oddychovka.

Čtyři vteřiny rozhodnou Čtyři vteřiny rozhodnou K. A. Tucker

Tento díl z mého pohledu gradoval ještě i průvodní linkou druhého života Charlie. Mě příběh líbil, věřím, že všude na světě jsou tací šéfové, kteří jsou připraveni pomoci a vždy existuje řešení.

Jedna malá lež Jedna malá lež K. A. Tucker

Po první knize pro mě obrat. Tenhle díl mě bavil mnohem více, bylo zábavné, a téma zároveň vede i k zamyšlení. Livie mi byla o hodně bližší než její sestra, možná právě i proto, že s programem buď hodná a poslouchej se setkáváme mnohem častěji než s jinými formami hlubších traumat. Naše životy ale ovlivňují nemenší měrou, protože nejsou tak snadno identifikovatelné.

19.02.2020 5 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Po knize jsem sáhla i podle velice dobrých komentářů. Téma super, včetně pohledu"chyby děláme, ale jen někdy má jedna a táž chyba takové fatální důsledky". Co mi však vadilo bylo, že kniha byla psáno hodně formou velmi krátkých, 3-5 slovných vět, které působily v celku pak trochu disharmonicky. Ale jinak dobré.

19.02.2020 4 z 5

Zuřivost Zuřivost Sandra Brown

Tak ano, tohle se jí zase povedlo, prozření, kolik lidí v tom je v konečném důsledku zapojeno, byl docela ohromující. I přes to, že vedlejší podezřelý pachatel byl znám již skoro od začátku, i tak to moc hezky vygradovalo.

19.02.2020 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Kniha měla určitě zajímavý námět - či pozadí příběhu. Snad jen na můj vkus tam bylo až moc popisů jejich jednotlivých setkání, ke konci knihy to bylo trochu otravné. Na druhou stranu závěr byl hezký, psychologie chování partnerů po takových prožitcích může být různá. Zvláštní a zajímavý příběh.

10.02.2020 4 z 5