jinbr jinbr komentáře u knih

Plán Plán Elle Kennedy

No, celou sérii jsem dala vlastně za asi 3 dny (prodloužený víkend). Jakkoliv tento díl byl o něco méně "vtipný" (?), užila jsem si ho. Znám hodně lidí, kteří mají v sobě zakořeněnou velkou osobní hrdost a umí kvůli tomu dělat ještě mnohem větší hovadiny. A překračovat svůj vlastní stín je pro mnoho lidí často nepředstavitelné. Když člověk vyrůstá ve špatných vzorcích, někdy to trvá, než přijdete na to, že je něco špatně (jako např. přístup "co bys chtěla, je to to JENOM chlap). Možná nás při čtení této knihy ovlivňuje to, že jsme tzv. nezaujatí, ale zároveň zaujatí ve svém pohledu na to, jak by to mělo nejen končit, ale i probíhat. Z mého pohledu byl tenhle díl mnohem víc ze života. Mě se kniha líbila, užila jsem si ji a dávám za ni plný počet hvězdiček, právě i proto, že hrdinové řešili věci, které nám život opravdu předkládá.

30.09.2019 5 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Tato kniha se mi líbila, byla čtivá, odsejpalo to. Myslím, že to zajímavě nastínilo pocity a myšlení umělce. Často si říkám, že ti nejlepší umělci nemohou být "normální" lidé, protože skrze své jiné frekvence vnímání a cítění jsou jen tak pak schopni vytvářet ta nejkrásnější díla. A je jedno, z jakého druhu umění. A zrovna tak věřím, že takový člověk se může velmi hluboko zadrápnout v duši jiného, navíc rovněž tak trochu naladěného na jinou frekvenci vnímání. Ubírám jednu hvězdu za možná trochu překombinovaný závěr, ten mohl být trochu lépe promyšlený. Ale jinak super, moc hezké.

27.09.2019 4 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

No, tak moc mě to nenadchlo. Děj byl pro mě tak trochu kostrbatý, byť vím, že život píše i ztřeštěnější příběhy. Ale asi to bylo pro mě takové ploché a i přes sílu příběhu plytké.

26.09.2019 3 z 5

Nemravná lady Nemravná lady Susan Elizabeth Phillips

Nejvíc jsem se zasmála, když Kenny vyndaval obsah tašky večerního "divokého nákupu" Emmy. jinak oddechovka, hezky se četla. Pro mě největší poselství v tom, že práce nemá být důležitější než rodina. Za 4 hvězdičky

14.09.2019 5 z 5

Není rozkošná? Není rozkošná? Susan Elizabeth Phillips

Souhlasím, že to bylo vtipné, mělo to říz a i když člověk "věděl", že na konci je happy end, tak ta cesta k němu byla do samého konce ne tak přímočará. Mám ráda knihy, ve kterých je humor a také kousek něčeho navíc, a zde jsem to našla.
Dávám plný počet

09.09.2019 5 z 5

Chci jen dítě Chci jen dítě Susan Elizabeth Phillips

Mě si kniha líbila, mělo to vtip, odsýpalo to. Co se týče pocitů obou hrdinů, myslím si, že ve svém nitru duše je každý z nás někdy přesně takhle nejistý. Nikdo rád nerozhazuje city plnými hrstmi s vědomím, že je druzí pošlapou. Takže i k té důvěře se člověk musí propracovat.

09.09.2019 5 z 5

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

Kniha se mi líbila, na rozdíl od některých jiný tohoto dua autorek byla vtipná. Nicméně v každé této knize, i tak "jen oddychového žánru", si najdu nějaké sdělení, které mě osloví.
Jako např.... ženy nejsou až tak komplikované. Chytřejší? Možná. Komplikované? Ani ne. Chceme, aby se to nějak vyvíjelo. Nestojíme o dokonalost. :-)

04.08.2019

Rovnice lásky Rovnice lásky Helen Hoang

Hezky napsané, trochu odhaluje pohled myšlení autistů, i když jen těch lehčích případů

08.07.2019 5 z 5

Dezerty a cukroví Dezerty a cukroví Mary Berry

Kuchařku mám již také spoustu let, několik receptů jsem vyzkoušela. Jen mi u některých přišlo, že množství není buď správně, nebo není popsán správný postup. Například jsem nikdy nezvládla lanýžový krém u čokoládového lanýžového dortu.

24.06.2019 4 z 5

Mayday Mayday Heinz Günter Konsalik

Určitě existují i lepší detektivky, ale já s touto knihou prožila intenzivní 3 měsíce. Měla jsem ji k dispozici v originále a přijala výzvu ji přeložit. Stále mám její výtisk ve své knihovně. Konsalik umí psát poutavé dobrodružné a kriminální příběhy i s lehkým milostným příběhem na pozadí.

20.06.2019 4 z 5

Ukažte mi hrdinu Ukažte mi hrdinu Ted Allbeury

četla jsem ji už před léty, dodnes ve mě zanechala velmi hluboký pocit zajímavé a poutavé knihy.

20.06.2019 4 z 5