jinbr jinbr komentáře u knih

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Tak, moc často plný počet hvězdiček nedávám... Ale tahle byla hezká, nápaditá. Pěkně se to četlo. Super oddychovka a tak akorát sexu

01.11.2019 5 z 5

Tvůrci náhody Tvůrci náhody Joav Blum

Jakkoliv jsem přesvědčena, že že náhody se dějí v závislosti na našich přáních a představách, potažmo životním postoji, tato kniha byla pro mě chvílemi trochu nečitelná. Až na konci jsem si dala dohromady celý obrázek. Kdybych věděla, o čem ta kniha je, znovu bych si ji nekoupila.

30.10.2019 3 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Tak tohle bylo moooc hezké. Dobře rozvinutá zápletka, je vidět, že autorka je z branže. Není tam zbytečně moc popisů, které by neúměrně prodlužovaly. Velmi příjemně mě to překvapilo. Doporučuji

29.10.2019 5 z 5

Vše pro lásku! Vše pro lásku! Lisa Kleypas

Líbilo se mi, že to nebylo až tak přímočaré. Jinak celá série prima, užila jsem si dialogy, formu mluvy a zamyslela se i nad poměry, které v té době panovaly.

Jarní skandál Jarní skandál Lisa Kleypas

Daisy se mi moc líbila. Byla to taková romantická a nevinná dušička. Zádrhel ve vztahu byl podle mě vymyšlen také dobře. Příběh nemá pak jen takovou unylou plochou linku

Zimní naděje Zimní naděje Lisa Kleypas

Tohle je dle mého asi nejhezčí díl ze série. Hezky se to četlo a byla v tom i ta trocha napětí (proč je Evii usilováno o život).

29.10.2019 5 z 5

Kouzlo podzimu Kouzlo podzimu Lisa Kleypas

Jako i předešlé knihy ze série hezké a milé čtení. Baví mě na tom i popis společnosti té doby.

Tajemství letní noci Tajemství letní noci Lisa Kleypas

Hezké čtení, v každém díle je nějaká epizoda, která to trochu zdramatizuje. je to nápadité a není to potom tak ploché

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Kniha byla bezesporu zajímavá. Téma bylo zpracované hezky, pro mě ze začátku trochu nepřehledné. Ale jak zde již bylo řečeno, vše uvěřitelné

Skandál Skandál Sandra Brown

Z mého pohledu opravdu velmi zajímavá a silná kniha. Z toho, co jsem od S.B. zatím četla, asi nejsilnější příběh. Způsob pomsty se mi líbil, zasáhla je opravdu na tom správném místě. Zpočátku jsem zcela nechápala dějovou linku Dillona, přišlo mi, že s příběhem Jade nijak nesouvisí. Na druhou stranu si myslím, že to byl dobrý počit rozehrát tyto dějové linky už od začátku vedle sebe pararelně. Sandra patří k mým oblíbeným autorům.

23.10.2019 5 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Alice Clayton

zde už to nemělo tolik ani moc děje (kromě vložené nehody Simona). Tady už nebylo tolik o čem psát, ale asi chápu tu motivace - zde se tak nějak schází "epilogy" všech předchozích postav. Na druhou stranu série jako taková není špatná, oddechové čtení, ale už jsem četla i lepší

21.10.2019 2 z 5

Samec Samec Alice Clayton

Tento díl byl moc hezký, je zde dotknuto i jedno ze společenských témat (pittbulové - sama jsem měla stafforda, plemena znám). Příjemné, milé, lehké...

21.10.2019 4 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Tento díl se mi líbil mnohem více než předchozí Roštěnka. Do plného počtu hvězdiček to nemá, ale četlo se to dobře a byla to taková klasická oddechovka.

21.10.2019 4 z 5

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle

sérii jsem četla celou najednou. Hlavní dějovou linku zde tvoří snaha členů mafie alespoň částečně nebo zcela se vysmeknout instituce mafiánské rodiny. Nakonec stejně zjistíte, že váš charakter je utvářen mnohem komplikovaněji.
Jinak hezký příběh, trilogii jsem přečetla rychle a nutila ke čtení i do dvou do noci :-)

Inferno Inferno Catherine Doyle

Tento díl má již mnohem větší spád, jsou tam zajímavě rozehrané další osudy i ten hlavní hrdinky. Ta neučesanost, kterou jsem uváděla u prvního dílu, platí i zde. I tak to bylo napínavé počtení

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Kniha má určitě svůj náboj, nezvyklé je určitě rozuzlení až ve třetím dílu, je to takové jako seriál na pokračování. Na druhou stranu to bylo pro mě jako celek trochu neuspořádané, což neměnilo nic na tom, že to bylo čtivé. Jako když vidíte pokoj tak trochu bez ladu a skladu.

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Příběh je bezesporu zajímavý. Takový souběh událostí značí hlavně to, že se daný jedinec, zde hrdinka, potřebují něčemu naučit. V tomto případě si být si vědoma svojí hodnoty a nenechat se citově vydírat či manipulovat. Všechno je to o nastavení v hlavě a mě se zdá i docela logické, byť někomu nepravděpodobné, že se k sobě vrátili až po těch skoro dvou letech. Protože aby to mohlo nakonec fungovat dobře, bylo potřeba, aby oba zvládli tu "svoji lekci". Tato kniha trochu vybočuje z běžných knih romanticko/erotického typu a mě se právě proto líbila.

15.10.2019 5 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Četla jsem celou sérii, tato byla dle mého názoru nejlepší z nich. Lépe to odsejpalo, pohled Travise byl osvěžující, člověk ty marťany pak i lépe chápe, co se jim vlastně honí v hlavě... :-)

14.10.2019 5 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

No, příběh byl určitě velmi zajímavý, pro mě přeci jen trochu moc citopopisný. Rozuzlení ohledně příčiny bylo opravdu dobře vystavěné. Určitě zajímavá kniha, jak je jednoduché zmanipulovat okolí a někoho zbavit skoro svéprávnosti. Trochu z toho mrazí.

10.10.2019 4 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Knihu jsem četla v němčině, film jsem viděla rovněž. Pro mě byl film asi přeci jen trochu lepší, protože v knize bylo až moc opakováno, jak se cítí (a vlastně to bylo hodně dlouho pořád stejně). Navíc se film přeci jen od knihy trochu odklonil, zkrátka výjimečně ho považuji za lepší než knihu.

02.10.2019 4 z 5