Kouzlo podzimu

Lillian Bowmanová je mladá, krásná, kurážná a nepředstavitelně bohatá americká dáma. Zdánlivě má všechno jen se jí pozoruhodně nedostává ctitelů. Na vině je bezesporu neurozený původ, a tak se společně s matkou vypraví do Londýna, aby se tam poohlédly po ženichovi s modrou krví, který by výměnou za peníze poskytl rodině chybějící společenské postavení. Plán je to hezký, ale Lillian prosedí celou společenskou sezonu potupně v koutě a je okázale přehlížena. Zdá se, že temperamentní dívky probouzejí v anglických gentlemanech místo touhy spíše hrůzu či opovržení. Lillian si navíc nechtěně znepřátelí nejvlivnějšího z aristokratů, sebevědomého hraběte Westcliffa. Její přesně nalinkovaná cesta k oltáři se začíná nečekaně zamotávat. Je vůbec možné, aby na jejím konci našla skutečnou lásku i vytoužený šlechtický titul?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/1944/cekanky-kouzlo-podzimu-0fe-1944.jpg 4.5312

Čekanky 2.

Vydáno, Domino

It happened one autumn, 2002

Kniha Kouzlo podzimu

anishta
11. listopadu

Tak musím říct, že tady jsem se bavila fakt hodně. Lillian a Markus jsou přesně ten pár, který si zamilujete hned a bavíte se každou větou, kterou mezi sebou prohodí.

Petra-1
09. listopadu

Vtipná kniha, hezky se čte. Vtipné dialogy.

jinbr

Jako i předešlé knihy ze série hezké a milé čtení. Baví mě na tom i popis společnosti té doby.

luci2

Ke knize jsme se vrátila po mnoha letech a opět jsem ji přečetla jedním dechem. Příběh je vtipný a postavy okouzlující. Uskupení čekanek a jejich protějšku nemá chybu a už ted se opět tesim na další díl ze série cekanek. Takže ti co stále váhají vřele do toho....budete se bavit od A až do Z.

keiko33

Lepsi, ako prvy diel, no cakala som viac roztrzok medzi Lillian a Markusom. A nakoniec by som privitala trochu spolocneho zivota, ako sa Lillian prisposobuje svojmu novemu stavu. Ale aj tak autorka pekne spojila dve uplne odlisne povahy, ktore sa nakoniec pekne doplnali. Neskrotnu a tvrdohlavu Lillian a uhladeneho, nepristupneho Markusa, ktory dba na dodrziavanie pravidiel a etikety. Ocenujem zaujimavy koniec, ktory vas hned navnadi na dalsi diel.

petraj30

Markus byl ze začátku trošku natvrdlý, tu starou čarodějnici bych vyprovodila hned na začátku - alespoň, že dostal rozum, no a Lillian... byla naprosto úžasná. Bylo vtipné, jak se ti dva postupně sbližovali. Na konci mě Markus mile překvapil, jak moc svou vyvolenou miluje a co všechno je pro lásku schopen obětovat.

moudivlacek

Lillian je prostě roztomilá dračice, v tomto díle je prostě znát svázaná anglická morálka vyšší společnosti a volnost amerických vztahů. Marcus vůbec není zlý, jen se snaží vyhovět svému údělu. To, jak nakonec chrání i své sestry před čarodějnicí matkou, jak dá najevo, co pro něj Lillian znamená, to je naopak hodné skutečného muže.
Naopak mě hodně zklamal Sebastian, který nakonec chce zneužít situace.
A moc mě mrzí, že chudinka Evie, aby unikla rodinnému peklu, jde právě Sebastianovi nabídnout faustovskou dohodu.

Terez9119
23.11.2018

Protiva Markus byl překvapivě sladký hrdina. Druhá knížka je mnohem lepší než ta první, chemie mezi hlavními hrdiny funguje perfektně. Sebastiana jsem si zamilovala na první pohled, o to horší byl pro mě konec, kdy jsem nedokázala pochopit, proč se k Lilian choval tak strašně. Zrovna takové zlatíčko jako Sebastian (zvlášť po přečtení příběhu Lady Pandory a Garbriela), jak ho autorka mohla nechat se takhle chovat. Nemůžu se dočkat třetí knížky!