Kouzlo podzimu

Lillian Bowmanová je mladá, krásná, kurážná a nepředstavitelně bohatá americká dáma. Zdánlivě má všechno jen se jí pozoruhodně nedostává ctitelů. Na vině je bezesporu neurozený původ, a tak se společně s matkou vypraví do Londýna, aby se tam poohlédly po ženichovi s modrou krví, který by výměnou za peníze poskytl rodině chybějící společenské postavení. Plán je to hezký, ale Lillian prosedí celou společenskou sezonu potupně v koutě a je okázale přehlížena. Zdá se, že temperamentní dívky probouzejí v anglických gentlemanech místo touhy spíše hrůzu či opovržení. Lillian si navíc nechtěně znepřátelí nejvlivnějšího z aristokratů, sebevědomého hraběte Westcliffa. Její přesně nalinkovaná cesta k oltáři se začíná nečekaně zamotávat. Je vůbec možné, aby na jejím konci našla skutečnou lásku i vytoužený šlechtický titul?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1944/cekanky-kouzlo-podzimu-0fe-1944.jpg 4.5347

Čekanky 2.

Vydáno, Domino

It happened one autumn, 2002

Kniha Kouzlo podzimu

mariva

Skvělá oddechová četba, vtipné dialogy mezi postavami pobavily, erotické scény byly místy zbytečně dlouhé, ale celkově se kniha četla dobře.

allyska

Pro mě asi nejlepší díl série, chemie mezi Marcusem a Lillian byla skvělá a jejich škádlení vtipné. Zaujali mě už v minulé knížce, když dámy hrající pasáka, vyrušil Simon s Marcusem. Moc se mi líbila scéna v knihovně, dávám za pravdu, že postelové scény byly jako přes kopírák, ale to neřeším. Hlavně, že knížka byla vtipná.

tatjana1737

Konečně jsem se dostala k napsání komentáře ke knize, kterou už jsem přečetla před nějakou chvílí, a jíž si díky tomu už tolik nepamatuji. O to bude komentář kratší :-).
V úvodu se musím přidat k těm, kteří jsou nespokojení s obálkou. Ústřední dvojice má černé vlasy, kdežto na přebalu jsou dva blonďatí... To je tak těžké zvolit ilustrační obrázek, který by aspoň trochu korespondoval s obsahem či podobou hrdinů?

Celkově se mi příběh líbil, byť byl v mnoha ohledech podobný prvnímu dílu. Za absenci překvapení tedy jedna hvězdička dolů. Erotické scény byly jako přes kopírák (opět orální sex jako předehra, opět došlo k aktu zezadu a opět se zde točilo slovo "poupě", které mne v tomto kontextu nutí si obrazně ublinkávat). Počáteční antagonismus (ve skutečnosti potlačovaná vášnivá přitažlivost) mezi Lillian a Markusem však byla trochu jiného druhu a jiskření mezi nimi bylo znovu výborně napsané. Když se na začátku knihy opět objevil motiv hry na pasáka, zprvu jsem obrátila oči v sloup, že se bude scénář opakovat. Jenže to byl velký omyl, protože pan upjatý hrabě se tentokrát projevil jako malý kluk a ke hře se připojil! Tímhle momentem si mne autorka získala. Výměna urážek, slovní klání mezi hubatou slečnou Bowmanovou a moderním zástupcem staré šlechty, byly naprosto výborné, i když čtenář od začátku věděl, kam budou směrovat. Moc se mi líbila scéna kolem vepřové hlavy a "kolega lepidopterolog". Kleypasová si mne získala právě těmi vtipnými a originálními dialogy, díky nimž se k ní hodlám vracet.

Co se Westcliffa týče, ten naprosto splňuje dívčí představy o upjatém, ve skutečnosti však vášnivém, gentlemanovi. Která by takového nechtěla? Oproti tomu starší slečna Bowmanová, to skutečně nebyla žádná dáma. Jejím pojetím autorka spíše zapadá do hrdinek současných, obávám se, že tehdy by Lillian skutečně zůstala na ocet. A to nejen proto, že se namazala v knihovně a strčila prst do lahve. Celkově mě trochu mrzel i ten uvolněný přístup k předmanželskému sexu (ano, nakonec se přece vezmou, ale i tak...) a neustálé pochyby hrdinů o vzájemné lásce (když už i slepý viděl, že je to mezi nimi "na vážno").

St. Vincent mne svým vývojem upřímně překvapil, po celou dobu šlo o šarmantního zpustlíka, který se najednou vyvrbil v padoucha prvního řádu. Říkala jsem si, proč o takovém zvířeti bude další kniha? (Mezitím jsem ji přečetla taky, takže už vím.) Stejně tak hraběnka Westcliffová, jež se ukázala jako správně zákeřná harpye a mrzí mne, že jí dále nebyla věnována pozornost, protože její chování, trest i další osudy by si zasloužily nějak rozvést. Ale třeba se dočkám ještě v nějaké jiné knížce.

Stejně jako nakonec v prvním díle, i zde mi chyběla větší výpomoc mezi čekankami při shánění ženichů - ač si slíbily přátelskou výpomoc, hrdinka si vždy nakonec ženicha vlastně našla sama. I tak se mi ale kniha líbila a autorku v rámci žánru (až na ty erotické scény, které mne nebraly vůbec) řadím vysoko.

avalonek

Díky karanténě mi zavřeli knihovnu a já musela sáhnout do svých domácích zásob a zase jsem si to šíleně užila.Prostě dokonalá romance,za kterou jsem ráda,že ji mám doma ve své knihovně.

Maruš.D

Tak za mě to určitě na pět hvězd nebylo. Možná ani 4, ale lepší než předchozí díl. Ze začátku jsem se bavila. Liliana byla zábavná, její výstřelky vtipné a děj se netáhnul. Najedou, když jsem si myslela, že kniha už bude vrcholit a končit, jsem zjistila, že jsem byla teprve v polovině knihy. Pak se to dlouhou dobu docela vleklo. Nelíbilo se mi, jak si začala něco s Markem a i se Sebastianem. Nechápala jsem to. Na konci to trošičku dává smysl, ale i přesto bych to klidně vyměnila za jinou zápletku. Konec fajn, ale takový dost uspěchaný. Celkově se kniha nečetla špatně, je vlastně super jako všechny, ale dějově mě tedy docela zklamala.

DUNIKO

Ach...můj...Bože!!! Nádherné, úžasné, romantické, vtipné, dokonalé...a spoutá dalších superlativu.Jen nevím co s tím Sebastianem???Paní spisovatelka příště umí toto je teprve pátá kniha a pokaždé jsem nadšená a uchvácena.

EvikU.

Druhý díl mne bavil snad ještě o trochu víc. Není to jen romantika a nic víc. Je to i docela vtipný a napínavý. Tak s chutí do dalšího dílu.

cukrovka
09.12.2019

Vtipné a příjemné romantické čtení. Vzájemná nevraživost mezi Lillian a Westcliffem byla super. Při čtení jsem se rozhodně nenudila.

Hrdina
Hrdina