Zimní naděje

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Série Čekanky: - Tajemství letní noci - Kouzlo podzimu - Zimní naděje - Jarní skandál - Vše pro lásku! - A Wallflower Christmas Půvabná, ale ostýchavá Evie Jennerová snívala o něžném milenci s chlapeckým úsměvem, ale krutý osud pro ni uchystal zlé překvapení. Po smrti své urozené matky vyrůstala u příbuzných, kteří ji od útlého věku týrali a ponižovali. Zakázali jí dokonce stýkat se s těžce nemocným otcem a nikterak se netají tím, jak se těší, až Evie zdědí jeho bohatství. Ve své hrabivosti zašli dokonce tak daleko, že chtějí Evii zaslíbit odpornému bratranci, jen aby měli z budoucího dědictví co největší prospěch. Evie se obává, že by jí dokonce mohli začít usilovat o život, a tak vyhledá zhýralého Sebastiana, lorda St. Vincenta, a nabídne mu prostou dohodu: uzavřou sňatek z rozumu, který jí zajistí ochranu před příbuznými a jemu poskytne tolik potřebné finance. Sebastian neváhá ani na chvíli. Je přesvědčen, že díky svým zkušenostem se ženami si Evii omotá kolem prstu a bude si nerušeně užívat nabytého jmění. Jeho představy se ale začnou bortit jako domeček z karet. Na jedné straně na něj útočí Eviini příbuzní, kteří se nehodlají vzdát bez boje, a především ho ničí vědomí, že se do Evie zamiloval. On, proslulý milovník, přece nikdy nemůže přiznat své city! Dokáže ho Evie změnit natolik, aby přestal považovat upřímnou lásku za ponížení?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9461/big_zimni-nadeje-sw4-9461.jpg 4.5409
Série:

Čekanky 3.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Domino
Originální název:

Devil In Winter, 2006


více info...
Nahrávám...

Komentáře (57)

Kniha Zimní naděje

Nisshoku
02. dubna

Tak teda.... Tento diel by si podľa mňa zaslúžil viac strániek, pretože miestami tomu chýbala hĺbka a koniec mi neprišiel dostatočný. Dávam takých 3,5*

allyska
28. února

S předchozím dílem nejlepší knížka série. Evie nedala Sebastianovi nic zadarmo a stála si za svým. Autorce se opět podařilo, abych se do knihy začetla a nemohla knížku jen tak odložit.


Ludmila02
12. února

Naprosto perfektní.

petulik330
18. ledna

Moje nejoblíbenější kniha s této série. Mladá a stydlivá dívka je nucena se provdat za hejska jen proto, aby jo rodina neprovdala proti její vůli za odporného a hrabiveho bratrance který jde jen po jejím jmění.
Postupem času se manželé sbližují a zjišťují že jim na sobě začíná záležet. Jako vždy nás čeká šťastný konec.

sappan
23.06.2020

Čekanky jsou moje oblíbené, ale asi nejraději mám Zimní naději. Jak píše Mnaui - Evie dokáže překvapit a Sebastian je prostě Sebastian. Jen mi vadí, že nakladatel popletl obálky (a nejen u nás, ale i v originále). Musela jsem si správnou obálku "přepracovat". K Zimní naději evidentně patří obálka knihy Vše pro lásku. Ale i přesto knížku doporučuji, je to úžasná oddechovka.

Nibiru
18.06.2020

Po pár letech jsem tuto romanci otevřela znovu, protože mě na ni navedla nová série "Ravenelovi", kde v jednom příběhu už vystupuje syn Evangeline a Sebastiana St.Vincenta, Gabriel. Je stejně charismatický jako kdysi v mládí býval jeho otec. Musela jsem si proto jejich příběh znovu "osvěžit". A vůbec mě nezklamal, "dostal" mě stejně, jako před časem. Dnes můžu s klidem potvrdit, že tento díl je opravdu nejlepší ze všech "Čekanek". Zajímavý děj, unuděný vikomt s tváří padlého anděla a ďábelským charisma, který si myslí, že ho nic v životě už nemůže překvapit a dostat, nakonec s úžasem musí přiznat sám sobě, že svoji zákonitou manželku Evi miluje tak, že by pro ni i zemřel. Z ryze strohé, pragmaticky uzavřené "manželské dohody", která jim oběma má svým způsobem pomoci vymanit se ze svých problémů, se postupně stává strhující a místy moc dojemný souboj o lásku toho druhého. Tato kniha se opravdu povedla!
Pouze si musí čtenářka "svého Sebastiana" vytvořit sama ve vlastní fantazii, protože "ten z přebalu" knihy nemá se zlatovlasým vikomtem nic společného.

Mnaui
16.05.2020

Evie dokázala překvapit ...

tatjana1737
27.04.2020

(+ SPOILER) Konečně přidávám komentář a opět musím zkritizovat obálku... Souhlasím s názory, že tenhle příběh je nejlepší ze čtveřice čekanek. Annabellu jsem četla jako první od autorky, takže zde byl jistý moment překvapení a okouzlení, ale na pomyslnou špičku řadím příběh Evie a Sebastiana. Asi proto, že - stejně jako jiné čtenářky - mám slabost pro napravené hříšníky. Předchozí negativní St. Vincentova role z předchozího dílu je zde vysvětlena, takže čtenářka mu záhy jeho nečestné chování odpustí. Sebastian si navíc od začátku na nic nehraje a rovnou deklaruje, že nemá žádnou čest. Protože je však viděn očima nevinné Evie, všechny víme, že to není až tak úplně pravda ;-). Vždyť kterou by si nezískal muž, kterého autorka charakterizuje jako toho, kdo v líbání nalézá téměř totéž potěšení jako v samotném milování :-). (A popis prvního milování, kdy byl zkušený a vyprahlý protřelý muž otřesen víc než nevěsta... ach!)

Ačkoli ti dva uzavřou na základě oboustranně výhodné smlouvy "sňatek z rozumu", Sebastian Evií neopovrhuje, ale chová se k ní s úctou. To se mi na jejich dvojici líbilo asi nejvíce, že ačkoli by si koktavá a nesmělá dívka zasloužila třeba i výsměch, zhýralý a mnohonásobně zkušenější St. Vincent se k ní chová slušně a naopak jí dodává sebevědomí, jež jí chybělo.

"Až dosud ses pokoušela dělat radost druhým, avšak dvakrát jsi neuspěla. Proč nechceš pro změnu potěšit sebe? Proč si nestanovíš vlastní pravidla? Doteď ses držela společenských konvencí a cos z toho měla?"
- "Zvyklosti se mi líbí. Co je na tom špatného, být obyčejný člověk?"
- "Nic. Ale ty nejsi obyčejná."

Westcliff se možná později diví, že Sebastian se naučil mít někoho rád víc než sebe sama, ale tenhle jeho "nově objevený" rys prostupuje dějem knihy od samého začátku. Ovšem pozor, Evie není žádná šedá myš, jak by se mohlo zdát. V předchozích dvou dílech stála mnohokrát stranou a trochu ve stínu dominantnějších ženských postav, ale pak pokaždé pronesla nějaký trefný komentář, kterým udeřila hřebíček na hlavičku, a dokázala se vymezit i proti přítelkyním, když se nechovaly správně. Takže stejně jako v první a druhé knížce série, i zde se objevuje mnoho neotřelých dialogů, které nepostrádají vtip a přispívají k jiskření mezi ústředními postavami.

„Nicméně během uplynulé čtvrthodinky jste se bez zábran mazlila s těmi částmi mého těla, jichž se před vámi nikdo neodvážil dotknout.“
- „O tom v-velice pochybuji. Řekla bych, že byly brány do rukou častěji, než věci na bleším trhu.“
- „Alespoň jsem je nabízel za rozumnější cenu.“

Sebastian kolikrát reaguje se stoickým klidem a hlášky vrací lakonicky, je mi však jasné, že se vskrytu kuráží mladé dívky musel velice bavit - a že i tím si ho nakonec získala.

Stejně jako jiným čtenářkám, i mne trochu chybělo rozvedení poměrů, z nichž Evie vzešla, a jejích příbuzných. Vypořádání se s nimi bylo vcelku rychlé a stručné, čekala bych mnohem hlubší zápletku a větší intriky. Těch se mi dostalo od Bullarda, což za mne byla trochu zbytečná dějová linka. Ale k pánskému klubu asi i takové charaktery patří. Ostatně pánský klub byl od autorky výborným nápadem, jak spojit tak morálně odlišné postavy, jako je sladká Evie a zhýralý Sebastian. Evie - dcera hazardního hráče, St. Vincent - muž, který v tomto prostředí může využít svého vzdělání, povahy i přirozeného talentu. Kdyby byl Sebastian víc jako Westcliff, tak by je klub rozděloval, ale zde postavy hezky spojil. Nu a "sázka", kterou spolu ti dva uzavřeli, byla taky moc hezky koncipovaná:

"Šest měsíců? Srdíčko, co tě vede k přesvědčení, že stojíš za půlroční celibát?"
- "Možná za to opravdu nestojím. V každém případě si na tuhle otázku odpověz sám."

Kniha kromě linie sbližování se postav obsahovala i mnoho hezkých momentů, kupříkladu ty kolem nemocného Jennera byly místy velmi dojemné. Krásný byl výrok, že Eviina maminka mu nechá pootevřené dveře, aby za ní mohl proklouznout do nebe.
Zaujala mne vedlejší postava Cama Rohana, Eviina téměř bratra a jediného přítele a ochránce - že by bylo jisté, které dvojici bude věnován další díl (Daisy)??

„Evie měla pravdu. Octla jsem se na místě, po němž jsem opravdu netoužila.“

I když kupa motivů by si zasloužila více rozvést, na druhou stranu je zde ponechán prostor pro fantazii čtenářů, což vlastně není na škodu. Za mne opravdu hezky napsaný příběh, ke kterému se v budoucnu určitě mnohokrát vrátím.

CITÁT: Cesty lásky bývají občas záhadné a nevyzpytatelné a nedají se logicky vysvětlit. Leckdy se ukáže, že nesnadný život vysekal do svou pošramocených dušiček hluboké zářezy, jež způsobí, že záhy drží pevně při sobě.

1