Jarní skandál

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Daisy Bowmanová přišla před třemi lety do Londýna v naději, že tam potká muže svých snů a šťastně se za něj provdá. Dosavadní hledání však bylo neúspěšné a její otec ztratil trpělivost. Naprosto bez příkras jí poručil, aby si našla manžela. Okamžitě. V případě, že mu brzy nepředstaví přijatelného nápadníka, bude se muset provdat za muže, kterého jí vybral sám. Tím mužem je Matthew Swift, jímž Daisy odjakživa opovrhovala. Daisy je zděšena. A protože nikdo z rodu Bowmanů nikdy nepřizná porážku, začne dělat vše pro to, aby se mohla provdat za kohokoliv, jen aby to proboha nebyl Matthew! Netušila však, že Matthew není tak nudný panák, za jakého ho až doposud pokládala. Nevěděla, že umí být šarmantní a smyslný. Ani ve snu ji nenapadlo, že muž, kterého vždy nesnášela, by se mohl stát mužem jejích snů ... Ani Matthewovi není lhostejná, ale z jakéhosi důvodu se lásce brání. Daisy musí nastražit léčku, aby jej vůbec mohla svést. Teprve pak Matthew podlehne jejím svodům, ale jejich štěstí nemá trvat dlouho. Vzápětí poté, co se stanou snoubenci, vyjde najevo skandální tajemství, které by mohlo zničit Matthewa i lásku vášnivější než Daisyiny nejdivočejší představy ......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9463/cekanky-jarni-skandal-UtB-9463.jpg 4.3327
Série

Čekanky 4.

Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Domino
Orig. název

Scandal In Spring, 2006

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (38)

Kniha Jarní skandál

Přidat komentář
tatjana1737
27. dubna

(+ SPOILER) !!! POZOR SPOILERY !!!

Komentář píšu s velkým odstupem, takže se mi kupa věcí už z hlavy vykouřila...Předně musím říci, že ač to opět bylo svižné, vtipné a nechybělo napětí mezi hrdiny, tentokrát tomu něco chybělo. Nevím, jestli to byl chybějící moment překvapení, které pro mne měly první autorčiny knihy, nebo samotná zápletka mezi Daisy a Matthewem. Zprvu jsem byla docela rozčarovaná z toho, že mužský protějšek nebude tvořit pan Rohan, mesaliancí se Kleypasová už vlastně dopustila, ale tohle bylo asi i pro její pojetí viktoriánské společnosti příliš (a i to v knize přímo padlo). Proto se najednou z neznáma zjevil jakýsi Matthew, který si nejprve musel získat sympatie nejen Daisy, ale i čtenářů. Nakonec se mu to povedlo, byť jsem pořád čekala na hrůznost jeho trýznivého tajemství a co že mu to vlastně brání v tom, dát lásce se svou vyvolenou průchod. Pointa byla pro mne zklamáním, čekala jsem nějaké WOW, a asi za to mohlo i odhalení skutečné Američanovy identity, oproti ostatním mužským postavám bylo celé jeho pozadí nakonec vlastně... ničím.

Nejvíc se mi - obligátně - líbily ty pasáže, v nichž se hrdinové nesnášejí, ale přesto je to k sobě táhne. Ať šlo o opakovaný motiv studánky přání, souboj s houserem, rybaření nebo nelítostný zápas při společenské hře. Samozřejmě i flirtovací hry na hádání zvířátek stála za to. Konečně do děje také více zasáhly ostatní čekanky, když se za pomoci manželů snažily vybrat Daisy vhodný protějšek, aby se nemusela provdat za nenáviděného následníka svého otce. Lord Llandridod vypadal jako sympaťák, v tomhle ohledu mne mrzí, že z něj nakonec autorka udělala konvenčního a fádního chlapíka, trochu důstojnosti mu nechat mohla. Ale jeho pakt s Daisy s cílem přimět Matthewa žárlit byl hezkou dějovou kličkou.

Souhlasím s tím, že Lillian byla v tomto díle k nesnesení a panovačná až hanba, ale zkusím přivřít obě oči a přičíst to jejímu stavu. Daisy byla mnohokrát podaná jako neškodný snílek, který nosí hlavu v oblacích, což mi trochu vadilo, ale o to víc se mi líbilo, že ji Matthew měl od počátku rád pro ni samou. A moc hezky ke své švagrové promlouval i Westcliff:

„Daisy,“ oslovil ji vlídně, „většina lidí v životě nedosáhne žádného pozoruhodného úspěchu. Jejich přínos se poměřuje bezpočtem skutků mnohem menších. Pokaždé, když prokážete někomu laskavost, anebo vyloudíte na jeho tváři úsměv, dáváte svému životu opodstatnění. Nikdy nepochybujte o své ceně, drahá přítelkyně. Bez vás, Daisy Bowmanová, by bylo na světe smutno.“

Když jsem si teď pro osvěžení listovala v knize, překvapilo mne, kolik jsem toho z příběhu, který mi z dosavadní čtveřice přišel nejslabší, zapomněla. Přesto ale šlo o mnoho pěkných a vtipných momentů (autorka to prostě umí), takže i když příběh jako takový byl - ve srovnání s ostatními - spíše průměrný a z mého pohledu takový nějak "divný", ráda si ho v budoucnu přečtu znovu.

Maruš.D
24. března

Na Daisy jsem se těšila. Ale... Přes super začátek, poutavé znovu seznamování jsme se dostali k bohužel docela nudnému popisování všeho a vlastně ničeho. Zápletka mohla být super, ale přišla mi jak narychlo sepsaná na posledních pár stránek. Nebavila jsem se a musela jsem trochu přeskakovat věty, jinak bych usnula. Závěr je vlastně až v epilogu. Přitom potenciál byl obrovský. Škoda jen toho konce. I tak se mi série líbila. Nicméně koho jsem tedy nemohla vystát byla Liliana, kterou bych z knihy nejraději vyškrtala haha. Nevím proč, ale tu jsem si tedy neoblíbila ani trošku.


DUNIKO
08. března

Zase krásné milé dojímavé čtení.Simpatičtí hrdinové,moc se mi líbilo jak Matthewa Daisy svedla a pak jak ho bránila,zmínka o ostatních párech příjemně okořenila příběh.Vyrovnaná Annabell a spokojený Simon,svéhlavá Lillian a dominantní Markus,klidná Evie a zkrocený Sebastian a v neposlední řadě romantická Daisy a spolehlivý Matthew.Zase se budu opakovat ale Lisa Kleypas prostě umí:):):)

LenkaAK
28. února

Všechny Čekanky jsou již v chomoutu s charismatickými muži, ale Daisy stále nic. Daisy totiž stále leží v knihách, a pokud náhodou zvedne oko od písmenek, rozhodně to není na tak dlouhou dobu, aby mohla upoutat nějakého mladého muže. Jejímu otci dojde trpělivost a chuť sponzorovat její společenský život, proto se rozhodne, že ji provdá za svého obchodního partnera Matthewa. To vytrhne Daisy od knih natolik, aby se mohly roztočit kola děje. Matthewa si pamatuje jako hubeného kostnatého mladíka, který v ní vzbuzuje odpor. Ovšem dva roky udělaly s Matthewem svoje... Daisy odhodí knihy a vezme konečně osud do svých rukou.
Matthew ovšem skrývá tajemství ve své minulosti a o napětí není v druhé části knihy nouze.
Některé scény jsou hodně vtipné, například takové salónní hry v sobě skrývají mnoho veselého. No, prostě autorka se nezapře.

EvikU.
04. února

Většinou to tak je. A tahle série není výjimkou. Co další díl mě baví víc. Moc jsem se s knihou bavila. V jednom místě jsem se smála nahlas.

SPOILER. Bučel jste jako kráva v posledním tažení. Když hráli v salónku s ostatními nezadanými hru, každý předváděl nějaké zvíře. Matthew se styděl hrát krávu.

Čtyři čekanky pod čepcem, tak jsem zvědavá o čem bude pátý díl.

cukrovka
12.12.2019

Tak jako vždy od této autorky super čtivá pohádka pro romantičky.

anishta
13.11.2019

Bylo to fajn, ale předchozí díly to nepřekonalo. Místy to bylo opět dost vtipné, protože Bowmanovy holky jsou prostě prďácký.

Petra-1
09.11.2019

Nejslabší díl série. Jinak se rychle čte a má docela zajímavou zápletku.

1

Doporučujeme

Pokud přijde zítřek
Pokud přijde zítřek
Porodní bába
Porodní bába
Dobrý proti severáku
Dobrý proti severáku
Ďábel na jaře
Ďábel na jaře