Chladnokrevný ničema

Devon Ravenel, nejúchvatnější a nejničemnější zhýralec v Londýně, právě zdědil hraběcí titul. K vysokému společenskému postavení však patří i nepříjemné povinnosti… a nejedno překvapení. Panství je zadlužené a dům dosud obývají tři neviňátka, sestry nebožtíka hraběte… a také Kathleen, lady Trenearová, krásná mladá vdova, jejíž inteligence a odhodlání z ní činí Devonova rovnocenného soupeře....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324646/big_chladnokrevny-nicema-xQj-324646.jpg 4.3425

Ravenelovi / Osudy rodu Ravenelovcov 1.

Vydáno: , Baronet

Cold-Hearted Rake, 2015

Kniha Chladnokrevný ničema

sebemi

Fajnové počtení. Lehce a rychle se čte, mylord a lady mají skvělou chemii, celá domácnost mě bavila, romantika, erotika, doporučuji.

Bergerac16

Necitlivě přeložený název – Devon nebyl ničema, ale spíš hejsek/prostopášník, „a rake“ jak je v originále. Chladnokrevný ale byl, rozhodl se porvat o rodové dědictví, o budoucnost pro sebe i bratra Westa. Ale krásně cynicky dokázal uplakané Kathleen říct, že její hruď je pouze skrovná (scéna ve stájích), nebo ať přestane předstírat, že Thea oplakává, a sundá ten „hromský vdovský hlavokryt“. Naprosto negentlemansky se baví při scéně s vanou a západkou na dveřích.
Chemie obou hrdinů prostě funguje, jejich dialogy jsou svěží a sexy. Oba „drží pozice“, Kathleen rozhodnutá se citově neangažovat u protějšku, který není stvořený pro manželství. Oba mě moc bavili.
Sblížení Helen a Rhyse je taky znázorněno originálně, Rhys by ji k sobě nikdy nepustil, kdyby mu nebylo tak zle - Helen by nikdy nedokázala být komunikativní, kdyby se nestala Rhysovou ošetřovatelkou. Za žádných jiných okolností si neumím představit, jak by k sobě tihle hrdinové našli zalíbení. Helen nezvyklá se projevovat, velkoryse respektující Rhysovo chování, on syrově nebezpečný a vlastně trochu zamindrákovaný. Krásně rozehrané pro druhý díl…

pat4157

Potěšilo a moc . Pět hvězdiček.

Nikei

Chladnokrevný ničema je lehký, nenáročný, odpočinkový románek. Ideální pro čtenáře, kteří potřebují na chvíli vypnout, nebo mají rádi červenou knihovnu. Souhlasím s předchozím komentářem, že název úplně nesedí, Devon se rozhodně nechoval jako největší zhýralec a ničema v Londýně, naopak byl slušný a inteligentní. Jinak se knížka dobře četla a děj nikde neváznul.

haWranka
16.08.2021

Velmi sympatická romance, která se četla sama. Jen jsem trochu nepochopila, proč by měl být Devon chladnokrevný ničema, byl to milý sympaťák. Bavily mě i osudy ostatních členů rodiny, takže si ráda přečtu pokračování.

Jass
11.07.2021

Tentokrát jsem si zvládla přečíst první díl před druhým a užila jsem si je ještě více než poprvé! Kathleen s Devonem mám vlastně hrozně ráda. Historické romance, které píšou o muži, který musí... násilně potlačovat neuvěřitelně silné touhy, které vzhledem k hrdince má mě obvykle neskutečně iritují. Stavějí hrdiny do role jakýchsi hrdinů, za to, že hlavní hrdinku neznásilnili, případně ospravedlňují sexuální styk, na který hrdinka ještě není připravená (ano, dívám se na tebe Vikomt, který mě miloval). Ale tahle kniha to dělá skutečně dobře, protože Devon skutečně dává Kathleen prostor, který potřebuje. Nebo alespoň většinu... A... to je vážně sexy XD Když se jí na začátku nenápadně ptá, jak dlouho, že vdovy musí držet smutek a pak ji skutečně nechá skoro půl roku na pokoji... Přiznávám, že to ve mně vzbudilo přesně ty emoce, které autorka zřejmě zamýšlela.

“Those aren't my favorite," Helen admitted. "But I hope to love them someday. Sometimes one must love something before it becomes lovable.”

Nechápejte mě špatně, Kathleen mám taky ráda, rozhodně je z těch dvou rozumnější, ale Devon (spolu s Westem) má tak krásný vývoj charakteru. Obzvlášť, když se na to díváte ve světle pozdějších knih, kde vidíte, jak o svoji rodinu pečuje... a srovnáte to s osobou, kterou byl na začátku téhle... *chef's kiss* zkrátka krása.
Navíc je celý tenhle díl úžasně rodinný a na to já si potrpím. West patří mezi moje nejoblíbenější postavy série, dvojčata jsou zkrátka geniální a navíc dostaneme začátek romance mezi Helen a Rhysem a... zkrátka naprosto skvělé. Zvyšuji hodnocení :D

"Pro gentlemana musí být těžké sehnat peníze bez práce," poznamenala Pandora. "zvlášť, když se o totéž snaží všichni zločinci."

katkaq
23.03.2021

Odpočinková červená knihovna. Nenáročné na čtení a přesně to, co jsem od Kleypas očekávala. Našlo by se tam tak 60 stran, které bych vytrhla a knize by to možná prospělo. Kupodivu se mojí oblíbenou postavou nestal hrabě, ale jeho bratr, takže už vím, kterou knihu z téhle série si vyberu pro další čtení.

Alíša236
15.03.2021

Tohle je boží vymývárna mozku. Když už máte všeho dost a chcete jen něco nenáročného na čtení, co není úplně pitomé, je to milostné a zároveň jemně vtipné. Dostala jsem přesně to co jsem očekávala a díky za to.
Určitě ale doporučuji těm, kteří tento typ literatury mají rádi, není to nic pro ty kteří hledají náročnou literaturu, skvěle vystavěný příběh, hluboké sociologické sondy...