Tajná láska

Lady Aline Marsdenová měla jako dcerka ze šlechtické rodiny jediný úkol: uzavřít výhodný sňatek s mužem z nejvyšší společenské vrstvy. Navzdory urozenému původu však dala svou nevinnost otcovu podkonímu Johnu McKennovi. Takovýto románek je ovšem v očích tradiční šlechty něčím zcela neprominutelným. Mladí milenci jsou vystaveni mocnému hněvu pana Marsdena, který hodlá opovážlivci ze stájí zničit život. Ve snaze zmírnit otcův vztek Aline předstírá, že z její strany šlo jen o chvilkové poblouznění, nikoliv o skutečný cit. Její šaráda slaví úspěch – John je pouze vykázán z panství. O několik let později se někdejší sluha vrací z Ameriky jako zámožný muž. Je ještě přitažlivější než dřív a má ďábelský plán: pomstít se ženě, která roztříštila jeho sen o čisté lásce. Neví, že Aline to udělala pro jeho dobro…, a především netuší, že i po tak dlouhé době to mezi nimi bude jiskřit jako tenkrát… John tak stojí před nesnadným rozhodnutím – má uskutečnit svůj pomstychtivý záměr, nebo riskovat celý svůj nový život pro svou první a jedinou lásku? volně předchází příběhům Čekanek...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9459/big_tajna-laska-9Jf-9459.jpg 4.3321

Bow Street Runners

Vydáno: , Domino

Again The Magic, 2004

Kniha Tajná láska

pat4157

No, krásné počteníčko. Jen začátek mi připadl velmi naivní. Ale ty milenecké rozhovory! Ty byly rozkošné. Četla jsem v angličtině, nevím, jestli by tak vyzněly i v češtině, ale v originále byly skvostné.

vladka16

Když mám stres , funguje to úžasně, před spaním, nebo pro chmurné večery, příjemná četba.

katkaq
17.11.2021

(+ SPOILER) Líbila se mi chemie jak mezi hlavním párem, tak i tím vedlejším. Hezky plynoucí příběh, který se zase o trochu liší od všech ostatních z červené knihovny (což také není úplně jednoduché). Jediný můj problém s touhle knihou byla skálopevné přesvědčení hlavní hrdinky, že zachování tajemství popálených nohou stojí za ztrátu lásky (radši zachovat pomíjivou krásu než získat toho koho miluje) - trošku mě to vede k zamyšlení jak vysoko si klademe krásu v žebříčku hodnot.

NathalieVerdun
02.04.2020

Pekný príbeh - v niečom trochu smutné, koľko si toho obaja museli vytrpieť, ale zase práve kvôli tomu mohli byť nakoniec spolu a s nejakou perspektívou pred sebou (rozdielne spoločenské triedy). John McKenna - čakala som, že keď už sa nepoužívalo to jeho krstné meno, tak sa mohla aspoň nejaká bližšia prezývka a nie priezvisko + to nadobudnuté zámožné postavenie som si pôvodne myslela, že sa bude týkať niečoho s jeho biologickým šľachtickým otcom, ale Amerika s jej možnosťami dáva logiku. - musím sa priznať, že občas mi nebol až tak sympatický, obaja boli až príliš hrdí, kruto tvrdohlaví a zvyknutí dostať, čo chcú - fakt si jeden druhého zaslúžili. Lady Aline Marsdenová - kráska s dobrým srdcom (správanie sa k služobníctvu, spoločnosti i k mladšej sestre, že jej odpustila), no tiež presadzujúca iba svoje názory, nedbajúca na rady iných - až príliš sa odmietala preniesť sa cez tú dávnu nehodu, no jej brat, Marcus Westcliff, múdro poznamenal, že krásni, dokonalí ľudia z márnomyseľnosti nedokážu prijať svoje chybičky (zaujímavé spoznať ho aj z tejto stránky ešte (dejovo) pred jeho príbehom, vedieť o ňom čo to viac). Čo roky pridali na vzájomnom odcudzení sa hlavných postáv, to pridali na vrelosti vzájomných vzťahov súrodencov Marsdenových... Teraz tak uvažujem, že najsympatickejší mi vlastne bol Gideon Shaw - linka temnejšia i zábavnejšia zároveň - cez všetku svoju bolesť schopný chovať sa úprimne, súcitne, nezištne, chápavo - taká škoda, že nedostal viac priestoru. Zaujímavou postavou bol aj Adam, lord Sandridge - múdry, distingvovaný, okúzľujúci - tiež by si zaslúžil aspoň nejaký epilóg. Vďaka týmto dvom dávam knihe plný počet :-) .

Maruš.D
24.03.2020

Tak nějak jsou to spíše dva příběhy v jednom a já si více užívala ten o Shawovi a Livii. Oba měli zlomenou duši a vzájemně si ji dokázali opravit. Dokonale se k sobě hodily.
U McKenny a Aline panovala docela smutná minulost. Líbila se mi nevraživost mezi milenci, než se vše vyjasnilo, nicméně Alinina povaha mi moc nesedla. Příběh byl však pikantní, dojemný, romantický a vášnivý.

P.S. Je dobré si přečíst tento díl ještě před sérií Čekanek. Tam se dozvíme více o Markusovi.

Nita
14.03.2020

Hezká červená knihovna.Od začátku bylo jasné jak to dopadne. Více od toho nečekejte. Přečteno za večer.

AniDi
02.03.2020

Jsem z této knížky upřímně rozčarovaná, čekala jsem mnohem víc díky vysokému hodnocení. Jind bych asi sympatizovala s hlavní hrdinkou ale tady to nešlo. Mučila sama sebe až příliš. SPOILER: nelíbilo se mi jak autorka popisovala jak jsou obě sestry slušně vychované dámy s vyšší společnosti a o pár stránek dál už si to rozdávají opřené o strom? To jako fakt? Dočetla jsem až na konec jen protože nerada nechávám rozečtené knihy. Ale upřímně, na konci už mě spíš zaujalo to, že chudákovi klukovi zůstali na lodi všechny věci i s doklady než jak si to mezi sebou vyřešili. Je mi líto ale určitě už znovu číst nebudu. Pro mě zklamání.

cukrovka
12.11.2019

Příjemná a čtivá romantika se sympatickými hrdiny. Jen jsem se divila, že je zařazena do série Bow Street Runners, když tam žádný vyšetřovatel nebyl.