Záhadná kráska

Půvabná mladá dáma se probudí v cizí posteli, v domě neznámého šlechtice. Vzápětí se dozví, že byla vylovena z ledových vod Temže a že se jí ujal šarmantní Grant Morgan, proslulý lev londýnských salonů. Dívka má sice paměť úplně prázdnou, ale když ze slov pána domu vyrozumí, že ji považuje za jednu z nejskandálnějších londýnských krásek, zmocní se jí pochyby. V koutku duše tuší, že si ji spletl s někým jiným… Grant Morgan už ve svém divokém životě poznal řadu žen, ale ta, kterou zachránil před jistou smrtí, mu připadá tak nevinná a zranitelná, že se do ní navzdory všem svým zásadám zamiluje. A právě dosud nepoznaný cit ho přivede k rozhodnutí odhalit tajemství minulosti záhadné krásky, i kdyby to pro něho mělo mít nedozírné následky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/1947/bow-street-runners-zahadna-kraska-PcR-1947.jpg 4.2250

Bow Street Runners 1.

Vydáno, Domino

Someone to watch over me, 1999

Kniha Záhadná kráska

cukrovka
05. listopadu

Příjemná čtivá romantika s detektivní zápletkou. I když vytušíme jak se bude příběh odvíjet, přesto se to hezky čte.

Shanib

Už jsem četla spousty podobných knížek, a tak je mé hodnocení čím dám přísnější. Navíc mám problém, že od doby, co jsem četla Seznam skandálních snů, tak všechny ostatní příběhy tohoto typu blednou.
Nebylo to špatné, četlo se to hezky a tak...ale věřím, že příští týden si už nebudu pamatovat, o čem to bylo. Nicméně přečtu si druhý díl o Cannonovi, protože mám takové tušení, že by mohl být lepší.

Terez9119
06.12.2018

Paráda! Úplně jiná knížka, než všechny ostatní Lisiny, ale nemohla jsem se odtrhnout. Ačkoli jsem po prvních pár stranách věděla, jak to celé dopadne, moc se mi to líbilo. Trnulo mi celé tělo, jak k ní byl Grant zlý, krutý, naprosto přesvědčený o své vlastní pravdě, bez ohledu na všechny indície. Hlavní hrdinka se moc povedla. Milá, chytrá, zatraceně houževnatá a statečná. Jenom ta anotace je zase totálně mimo, ale o to víc budete překvapeni.

happy19
24.11.2018

Úžasný,vyvážený příběh,krásně se četl!Děkuji Liso :-*

Majjina
28.10.2018

Zajímavě napsané...Hlavní hrdina na mě občas působil jako hrubián, což byla příjemná změna o proti dokonalým hrdinům bez chyby.

michaela8804
25.07.2018

Zajímavý příběh, líbilo se mi to, bavilo mě to. Kniha má detektivní zápletku a rozzuzlení přichází postupně. Autorka si díky bohu nenechala všechno až na závěr. Milostné scény super. Viktorie mi byla sympatická, Morgan taky.

avalonek
22.04.2018

Tušila jsem,jak to tam celou dobu je,ale i tak se mi příběh líbil,ale ne tak jako série Čekanky..;)

Lembac
25.02.2018

Grant Morgan není na začátku knihy žádným šlechticem, ba právě naopak, pochází z nuzných poměrů a jen svou vlastní pílí se vypracoval na jednoho z nejžádanějších detektivů z Bow Street. Taky si nemohu vzpomenout na to, že by byl autorkou popisován jako lev londýnských salónů, spíše mu nízký původ některé dvěře vyšší společnosti uzavíral.
Vivien byla do Temže nejen vhozena (a posléze naštěstí vylovena), ale stopy po škrcení na jejím krku svědčí o tom, že jí někdo usiluje o život. Detektiv Morgan se sice do krásné dívky postupem doby zamiluje, ale po jejím vrahovi pátra především proto, že je u policie a je to jeho práce.
Vivien trpí amnézií, na nic si nepamatuje, ale nějak nejasně cítí, že asi nebude proslulou londýnskou kurtizánou, za kterou ji všichni považují. Její postavení je rozhodně nezáviděnihodné a pro ni samotnou musí být dost frustrující.
Samotná detektivní zápletka není nijak komplikovaná a průměrný čtenář detektivek jistě rychle rozpozná, které pravidlo pátera Knoxe nebylo v této knížce dodrženo.:-)
Milostná linka příběhu byla milá, sice malinko předpokládatelná, ale mně se líbila.