jinbr jinbr komentáře u knih

Tichý muž Tichý muž Sandra Brown

Definitivně kniha, která se vymyká běžnému stylu Sandry Brown. Pro mě velmi smutná a emocionální, nikdo si neumí představit, jak hospodářská krize zasáhla ty nejobyčejnější lidi. Konec sice smutný, ale na druhou stranu mě nutí nad ní přemýšlet. A to se zase mnoha knihám nepovede. Jen ke konci to bylo trochu rozvláčnější.

27.11.2019 4 z 5

Čáp děti nenosí Čáp děti nenosí Leigh Michaels

Tato kniha byla slabší než ta první, nemělo to šťávu, a bylo to takové rozcuchané... nevím, jestli se autorka zlepšila, ale tohle nic moc

26.11.2019 2 z 5

Rande za milión Rande za milión Leigh Michaels

I když to bylo takové spíše asi dívčí čtení, mělo to přeci jen trochu spád a vtip. Ale zase žádná sláva

26.11.2019 3 z 5

Kylandovo vykoupení Kylandovo vykoupení Mia Sheridan

no, příběh poučný především tím, jak zaostalá mohou být malá města bez velkého průmyslu v jinak vyspělých zemích. Jinak pro mě moc sladké, moc okecávané. Na druhou stranu zakončení, tedy motivy Kylanda, proč ty věci udělal, jak je udělal, jsou na jednu stranu trochu přetažené a na druhou stranu opět dokazují, že lidská mysl umí leckdy vyrobit takové myšlenkové kotrmelce, že to jeden nechápe. Nežiju v Americe, tedy neumím posoudit, jestli by skutečně jiné možnosti nebyly proveditelné. Na druhou stranu jsem přesvědčená, že i ne dobré věci se dějí z dobrých důvodů a proto v tom výsledku vidím to pozitivní, co jednotlivé osoby udělaly a kam se posunuly.

22.11.2019 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Souhlasím, že na začátku to bylo trochu rozpačité, ale pak se to rozjelo a bylo to super, milé, romantické a zároveň to nebylo přeslazené. Moc se mi to líbilo, i taková drobná sonda do psychické manipulace a vydírání. Příběh Richieho byl příjemným zplastičněním celého příběhu. Moc se mi to líbilo a doslova jsem cítila intimitu vztahu vzniklého na základě komunikace na lepících papírkách. Takže za mě pět hvězdiček.

21.11.2019 5 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Jak autorka v závěru knihy uvádí, je to její vstup do romantických románů pro dospělé. Knížka se mi líbila, snad jen ke konci těch útěků bylo trochu moc. Ale jinak čtivé a příjemné.

18.11.2019 4 z 5

Hledání příslibu věčnosti Hledání příslibu věčnosti Jennifer Probst

Také to čtu trochu na přeskáčku, ale to tak někdy je.. Líbila se mi více než první díl s Katy, byla vtipnější a dynamičtější. Konec možná trochu předramatizovaný, ale vcelku si ode mě 4 hvězdičky zaslouží. Hezká oddychovka.

17.11.2019 4 z 5

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Od Jenifer Probst jsem už něco četla, tahle kniha mě přišla ale docela utahaná. Je to jako když sledujete tenisty, když si vrací výměny tak jako rozvláčně. Ne jako když nemůžete odtrhnout oči a říkáte si jak to jen mohl vybrat, takový míč. Přitom námět je pohodě, i když trochu ze sféry pohádek. Jen mohl být tentokrát lépe uchopený.

15.11.2019 3 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Kniha nezklamala. Skvěle zvedla náladu, byla pohodová a také vtipná. Tento typ romance mě pokaždé pozitivně nabije

13.11.2019 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Och, tak zase jednou taková opravdu příjemná oddechovka, co se čte skoro sama, a cítím se po ní zase tak hezky vyklidněná :-). Pro dobrou náladu ideální

11.11.2019 5 z 5

Pán ztracených duší Pán ztracených duší Heinz Günter Konsalik

Ach ano, moje druhá překladatelská srdcovka

08.11.2019 4 z 5

Na ostří nože Na ostří nože Julie James

Souhlasím, že Džejdý byl děs, písmena by byla jednodušší a příjemnější. Jinak co se námětu týče, téměř jako přes kopírák s jinou knihou, jen se nepamatuji, jak se jmenovala - šlo o investiční finančníky, ale jinak nachlup stejné. Takže tentokrát mě to tak nezaujalo

08.11.2019 3 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

No, hezké, ale tako hodně sladkobolné. Méně popisů čisté duše by asi neškodilo.

07.11.2019 4 z 5

Letní romance Letní romance Julie James

Ačkoliv tato kniha neměla žádnou typickou detektivní zápletku, přesto byla zajímavá. Pro mě je poučný pohled lidí, kteří jsou ovlivněny různými silnými emočními zážitky z dětství, jak si je s sebou nesou a jaký vliv na ně mohou mít. A hlavně vždycky ve výsledku na sílu, kterou musí sebrat, aby se těmto zátěžím zvládli postavit. Někdy je opravdu fajn, když vám někdo podá tu pomocnou ruku nebo alespoň poslouží jako podnět.

06.11.2019 4 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Definitivně příběh, který vybočuje z klasických romantik. Asi do 45 stránky jsem měla chuť to snad poprvé vzdát... Ale pak jsem vzala knihu do ruky s novým nadšením a prokousala se až na konec. Pro mě zajímavé postřehy o tom, jak lidé postižení takovými tragickými událostmi vnímají postoje okolí - ztotožňuji se s pohledem, že by stačilo, aby lidé ke mě byli prostě jen "normální". Rovněž vyústění důvodů napadení Emily jsou pro mě představitelné a jsem vždy přesvědčena, že se věci odehrávají tak, jak mají, protože každý z nás si v určitém okamžiku prostě potřebuje něco odžít. Takže tak... :-)

06.11.2019 4 z 5

Mě nedostaneš Mě nedostaneš Julie James

I tato kniha pokračuje ve standardu předchozích. Za mě moc pěkné, čtivé. Nemám pocit, že by to nemělo dotažený konec, že by to nebylo ukončené. Že by tam mohlo být větší provázání osob z minulých dílů, to by mohlo, ale je otázka, do jaké míry by to nepůsobilo uměle.

Nezvladatelná láska Nezvladatelná láska Julie James

Tento díl měl spád, pěkně se četl a byl tam i dostatek vtipu a jiskření. Líbil se mi

O té noci O té noci Julie James

Tato kniha se mi líbila, byla vtipná i s určitým morálním odkazem. Četla se velmi hezky a oba mi byli sympatičtí.

Něco jako láska Něco jako láska Julie James

Mě se kniha líbila, v každé knize tohoto typu jsou některé věci více či méně uvěřitelné. Ale super oddychovka a moc se mi líbil návod, jak se naučit ochutnávat víno... Ten je super a krásný

02.11.2019 5 z 5

My My Elle Kennedy

Velmi nedočkavě jsem čekala na pokračování. Četla jsem i řadu o ostatních členech - Blakovi a ostatních. Již u té první knihy jsem zkonstatovala, že to je z mého nejkrásnější milostný příběh který jsem četla. Trochu jsem se obávala, o čem a jak bude druhá kniha, ale byla napsána se stejnou něhou a citem jako ta první. Nikdy předtím jsem se nezamýšlela na podrobnostmi homosexuálních soužití. Tyto knihy na mě opravdu zapůsobily.

01.11.2019 5 z 5