jinbr jinbr komentáře u knih

Sladký hnev Sladký hnev Sandra Brown

Klasický romantický román. Sandra je píše hezky, potěší, pohladí po duši.

07.02.2020 4 z 5

Odvážná Sage Odvážná Sage Sandra Brown

Série se mi líbila. Sage byla živočišná a temperamentní. Příběh se dobře četl a nescházel mu vtip. V knize byla mnohá klišé - ale v které knize nejsou? Myslím, že smyslem knihy bylo mnohem spíše ukázat důležitost rodiny, sourozenců a jejich svazků, jejich soudržnosti. Tyto příběhy by měly člověka motivovat být lepším. Udržovat rodinné vztahy přátelské a nezištné. Vím, že to vždy nejde, ale snažit bychom se měli neustále.

07.02.2020 5 z 5

Poslední interview Poslední interview Sandra Brown

Limonáda? Ach ano, samozřejmě. Ale i tady se skrývá mezi řádky pár informací, nad kterými je dobré se zamyslet. Třeba jako neprodat duši za nejvyšší zisk, jako třeba že bez rodiny nejsme celí, jako třeba jaké má člověk štěstí, když sdílí jednotu duše i těla s tím druhým, jako třeba o lidskosti a respektu k druhým....

04.02.2020 4 z 5

Exkluzivně Exkluzivně Sandra Brown

Souhlasím, že tahle kniha S.B. je super. Od začátku to má odpich, různé náznaky a informace jsou průběžně, ale tak jakoby mimochodem dávkovány v průběhu příběhu. Od začátku mi bylo jasné, že to bude s G. a V. jinak, než jak bylo prezentováno. Ale ten závěr, doslova poslední dvě stránky, ty byly super a gradace přímo ukázková. Tahle kniha se opravdu povedla a bude ozdobou mojí knihovny.

03.02.2020 5 z 5

Alibi Alibi Sandra Brown

Alibi se mi moc líbilo. Myslím, že ukončení Deeve a Roryho, včetně Lorety tam naznačené bylo, nebyla tam žádná indicie, že by to mělo jít \"do kytek\". Také mě opravdu do poslední chvíle nenapadlo, kdo je tedy vrahem, na všechny postavy tam bylo náznaků dost. Hezké, čtivé, a jen tak pro mě - mě se Hammond líbil i pro tu jeho poslední větu .... její alibi jsem byl já

02.02.2020 5 z 5

Bronzová medaile Bronzová medaile Michaela Schmiedlová

Kniha jako celek a také s ohledem na to, že to je prvotina, mi přijde velmi povedená. Začátek může působit na někoho nekompaktně, ale v prvních kapitolách je třeba vždy do děje nějak uvést, aby se to mohlo rozběhnout. Bezpochyby vás vyprávění vtáhne do děje, jste zvědaví, jak to dopadne, jak s tím pitomcem Adamem, tak samozřejmě s Dominikem. Velmi se mi líbila i postava Toníčka. Mělo to vtip, bylo to milé, hladilo to po duši. A mile vyřešila problém s příjmením hlavních aktérů. Sice víte, kam to spěje, ale nejsou to až taková klišé, jako v knížkách amerických autorů. A zcela určitě je kvalita zpracování textu lepší než mnoha překladů. Za mě 5 hvězdiček, s přáním kreativního psaní do budoucna.

27.01.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Příběh měl klasickou stavbu, ale byl napsán hezky, nebylo tam zbytečné prodlužování a mělo to spád. Vím, že když mám před sebou ještě třetinu knížky, a hlavní aktéři se již sblíží, že tam bude určitě ještě nějaký zvrat... Tenhle byl si možná trochu přitažený, ale zase netrvalo 30 stran, než to spravili. Takže za super, zítra jedu na blešák, budu hledat mezi knihami Kasten a přečtu si ji i v originále.

24.01.2020 5 z 5

India Place India Place Samantha Young

Poslední díl jsem četla dříve než tento, takže jsem o dobrém konci věděla, ale to je u všech knížek tohoto žánru, že? Přiznávám, že použít událost se studentem jako katalyzátor byl opravdu dobrý tah, u Hannah mě tentokrát přišlo její odmítání opravdu až moc dlouhé. Jinak celou sérii hodnotím dobře, jsou to prostě oddychové knížky a proto je přeci, dámy ... i pánové, čteme!

22.01.2020 5 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Tento díl se mě líbil. Dialogy se dobře odvíjely, zápletka mezi hlavními aktéry byla také zajímavá. Pro mě bezva oddechovka, když se chci před spaním pozitivně naladit.

20.01.2020 5 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

No těžko tady mluvit o rodině, zde je velmi trefně řečeno, že je to vlastně klan - je to svazek několika rodin, jak postupně rostly o partnery a jejich příbuzné. Tento díl se mi líbil asi o kousek méně, lépe řečeno mě tady chvílemi iritovala Shannon. Zde se vzájemná interakce a dialogy někdy nelíbily, nebo bych asi ty dialogy vyjadřovala jinými slovy. Takhle mi to někdy přišlo až nelogické. Jinak klasika od S., myslím, že mě z té série asi jedna kniha ještě chybí, tak ji také doženu.

20.01.2020 4 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Když jsem tu knihu začala číst, najednou se tak trochu sevřel žaludek, jako bych se jí bála. V její poslední třetině jsem pochopila proč. Čím jsem starší, tím jsem na tyto emoce citlivější a jsem schopná se rozplakat i jinak docela neškodných písniček, filmů a tak podobně. Takže jsem závěr knihy strávila s krabicí kapesníčků. Bez ohledu na to je to opravdu moc krásně napsaná kniha, především co do způsobu vyjádření vyznání lásky mezi oběma partnery. V tom určila zcela jistě velmi vysokou příčku i pro ostatní.

17.01.2020 5 z 5

53 dopisů pro mou lásku 53 dopisů pro mou lásku Leylah Attar

Zcela určitě zajímavý příběh postavený na rozdílnosti kultur

16.01.2020 5 z 5

Nebezpečná iluze Nebezpečná iluze Winter Renshaw

Ale ano, tohle přesně jsem potřebovala jako pohádku na dobrou noc. Přečetla jsem to za čtyři hodiny, Usínala jsem s krásným pocitem v duši a bylo to fajn. Správné uklidnění nervů před spaním. A že je to klišé bohatý/chudá? Já vím, že to s penězi jde lépe, ale to je vždycky v naší moci. A štěstí a spokojenost si za peníze nekoupíš.

15.01.2020 5 z 5

Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Petra Hülsmann

Knihu jsem četla už loni na jaře, v originále. Je moc hezky napsaná, popisuje současnou situaci na škole v Hamburku, kam chodí dětí z méně majetných rodin. Hrdinka si upravuje svoji představu o takových dětech a zároveň je tam také ta potřebná milostná linka. Osobně jsem ji přečetla asi během dvou dnů. Líbila se mi, pro mě bylo plusem i číst současný hovorový jazyk.

13.01.2020 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Kniha mohla být klidně tak o 100 stránek kratší, zejména ze začátku toho opisování bylo až příliš mnoho. Po té stovce se to už docela rozjelo a kniha dostala spád. Závěr byl hezký a bylo v v něm hodně krásných slov a myšlenek, která stojí za to si pamatovat.

13.01.2020 4 z 5

Temné touhy Temné touhy Kresley Cole

Tato série je opravdu dobrá, jak již bylo řečeno. Pohledem na stránky autorky jsem zjistila, že těch dílů je tam mnohem více. Velice mě zaujaly a vtáhly do děje. Tyto knihy čteme proto, abychom se vžily do nějakého příběhu... Prožily ho s jeho hrdiny... Při tom mě napadla také otázka - přemýšlely jste někdy nad tím, čím byste v zemi Lorů chtěly být, kdybyste tam byli?

13.01.2020 5 z 5

Nedostižný přízrak Nedostižný přízrak Kresley Cole

Bože ano, bylo to taak milé... Ráda čtu knihy s romantikou, navíc zasazení do země Lorů dává mnoho možností, jak příběh nenchat spadnout do nudného klišé. A navíc, kdo by nesnil o tom být vyvolená pro jednoho, jehož jediným smyslem na světe je starat se o ženu? Jinak já nevím jak vám, ale mě se hodně líbí Lykajové, to zvíře v nich ve evokuje tu vzrušující živočisnot. No, co dodat... :-)

08.01.2020 5 z 5

Závod o život Závod o život Kresley Cole

Zase moc hezké. Děj Kvapíku byl velmi zajímavý, zejména jak každá bytost k tomu jinak přistupuje. A ano, s uzarděním přiznávám, že Lykajové jsou mi velmi sympatičtí :-D

Zabít nebo milovat Zabít nebo milovat Kresley Cole

druhý díl byl pro mě možná o kousek lepší než ten první. Jednak jsem se už trochu vyznávala v jednotlivých druzích Lorů. Sebastian se mi moc líbil.

Hlad jako žádný jiný Hlad jako žádný jiný Kresley Cole

KDyž jsem to začala číst, tak jsem byla trochu zaskočená, protože jsem mě to přišlo jako docela ostrá erotika. Takže zpočátku jsem si nebyla jista, co od toho mám dál čekat, navíc to byla moje první kniha s tématikou Lorů. Nakonec mě ale neskutečně vtáhla a jsem ráda, že jsem se do ní pustila. Moc pěkné