53 dopisů pro mou lásku

Tohle není typická romance. Není černobílá. Linie se protínají. Zdi se bortí. To dobré se mění na špatné. A to špatné se mění na velmi, velmi dobré. Shayda Hijaziová – dokonalá manželka, dokonalá matka, dokonalá dcera. Třicet pět let hrála podle pravidel, polykala tajemství, pohřbívala sny a dělala všechno pro to, aby držela rodinu pohromadě. Shaydu Hijaziovou čeká setkání s tou jedinou věcí, která to celé může rozbít, s tou jedinou věcí, která jí vždycky byla odepřena – s láskou. Troy Heathgate – nezkrotný, vzrušující, nebezpečný. Muž, který si dělá přesně to, co chce. Život se sklání před jeho přáním. Dokud se nesetká s něčím, kvůli čemu by se všeho vzdal, ale nemůže to mít. Narodili se ve stejný den v opačných koutech světa, ale jejich cesty se protnou. A nic už není jako dřív....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392729/53-dopisu-pro-mou-lasku-KXz-392729.jpg 3.9105
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

53 Letters for My Lover, 2014

Kniha 53 dopisů pro mou lásku

Analady

Zdálo se, že se tato kniha bude hodit do knižní výzvy. Anotace zněla celkem záhadně, obálka vypadala tajemně. Netypická romantika, proč ne... Po přečtení knihy jsem si znovu přečetla anotace a konečně mi dává smysl. Je celkem výstižná. Můj dojem z knihy? Bylo to čtivé, ale nemůžu říct, že bych byla nějak unešená. Objevila se tam různá vážná témata, ale všechno to zabilo zbytečně velké množství erotiky. Kdyby těmito scénami autorka víc šetřila, bylo by to příjemné okořenění příběhu. Co bylo na začátku něžné, časem obhroublo a bylo toho moc. Kdyby se kniha více držela života a bylo tam méně toho"nic bez tebe nemá smysl", hodnotila bych knihu mnohem lépe. Chyběla mi ve vztahu mezi Shaydou a Troyem větší hloubka. Přišlo mi, že kromě velké fyzické a sexuální přitažlivosti mezi nimi nic nebylo.

Jita160

Název této knížky?
To je to jediné co jí můžu vytknout,jinak příběh byl opravdu moc krásný.
Kultura ,která je pro mě vzdálená a moc o ní nevím byla o to víc čtivá.Nic mě tam nechybělo,mám ráda romantiku smíchanou s erotikou a napětím.Ke konci i slza ukapla..co si víc přát v této děsně době ,ktera nás všechny potkala než to ,přečíst si silný a zamilovaný příběh.
Pojďte do mě a přečte tě si mě.Budete nadšené.

Evaho73

V knihe som hľadala niečo iné a našla som v nej doslova "všehochuť" - inú kultúru, tiene minulosti, násilie, boj o život, lásku aj nespútanú vášeň, ktorej tam bolo na môj vkus priveľa a zatienili sa ňou niektoré hlbšie posolstvá.
Postavy ma neohúrili, pripadali mi vzdialené a neviem, či to bolo spôsobené iba odlišnou kultúrou.
Nepochopila som ani ten názov knihy a odkladám ju do police s názvom Raz stačilo.

takana

Víc jak půlka jsou sexuální scénky, nebýt toho tolik, tak by byla kniha dobrá.

inom

Pozor může obsahovat spoiler
Tak tohle bylo obrovské zklamání. A hlavně obrovská škoda. To mělo takový potenciál - líbila se mi celá ta myšlenka toho příběhu - bohužel za mě zůstal nevyužitý. Hlavní postavy mi byly nesympatické - hlavně Shayda, která mi tedy absolutně nesedla. No co mě nejvíc zklamalo bylo, že se autorka soustředila více na sexuální scény jako na vážnější témata, která se v příběhu rýsovaly. Přesně jako psal někdo v předešlých komentářích, chtěla jsem se dozvědět něco více o Hafezovej minulosti, o Shaydinej minulosti, o jejím bratrovi, rodině a ne jen číst o tom jak si to Troy se Shaydou rozdávají. Scény, ve kterých se řešila Shaydina rakovina nebo Hafezova nehoda byly napsány na tři strany. Dokonce i celá nevěra, která byla pointou celé knihy se vyřešila během dvou vět. Autorka plavala jen po povrchu, čímž ztratil příběh na významu. Papírová labuť byla úžasná. Možná proto je u mě to zklamání o to větší. Jednoduše nemohu uvěřit, že tyto dvě knihy napsala tatáž autorka.

Gabriela143
24.10.2020

Autorka opäť nesklamala. Kniha nabitá emóciami. Na začiatku som sa trochu obávala veľkého množstva postáv a zmätku, ale zbytočne. Možno mohla autorka voliť iný názov.

leuska
11.08.2020

Líbilo se mi na tom, že to nebyla žádná tuctová erotika. Mělo to příběh, dotýkalo se to silných životních témat. Mé první seznámení s autorkou a začlo to dobře.

Zuzana207
08.08.2020

Knihe by som dala podtitul "Madisonské mosty po perzsky." Zo začiatku sa dej ťažšie rozbiehal, miestami mi to pripomínalo cestu tunelom, nič prekvapivé napravo ani naľavo. Asi od polovice to nabralo slušný spád, poháňala ma zvedavosť, ako hlavná hrdinka vyrieši dilemu rodina versus milenec (tu tá podobnosť s filmom) a z knihy sa napokon vykľula príjemná oddychovka.
Plný počet hviezdičiek nedávam za zoznam postáv na začiatku knihy, ktorý pôsobí odstrašujúco a podľa mňa je zbytočný, keďže v priebehu diania čitateľ všetky postavy spozná.