JerryDexter JerryDexter komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tahle serie rozhodně není pro slabší povahy. Ale když se v kuchyni říznete, taky z vás nepoteče duha. Robert Hunter je sympaťák, tomuhle chlapíkovi prostě fandíte a prožíváte s ním každou bolístku.

16.11.2021 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Pokud nejste fanoušci vědy, a to doslova, knihy Andyho Weira vás asi moc nezaujmou. Pokud ale vědu milujete, budete se rochnit v písmenkách a výpočtech a budete chrochtat blahem. Aspoň já to tak mám. A ten konec? Aaaaaaa

12.11.2021 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Nejsem velký fanoušek do detailů popisovaných nechutností a extrémního násilí (obojího je tu přehršel), ale Chris Carter umí vytvořit atmosféru strachu a napětí, která vám nedovolí knihu odložit, dokud na vás nekouká poslední stránka.

12.11.2021 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Silné příběhy se vypráví samy, a tenhle má navíc skvělého vypravěče. Tahle kniha by měla patřit do povinné četby, pak by si možná mladí víc vážili svobody.

21.11.2021 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Moje první setkání s Robertem Bryndzou a taky s Erikou Fosterovou. Ano, některé postavy jsou dost šablonovité a Erika mě chvílemi pěkně štvala, ale víte co? Mě to fakt bavilo. Bytostně nenávidím elitářství, všichni jsme si rovni, ale někteří jsou rovnější, znáte to. Jsou lidé, kteří mají pocit, že když mají peníze, jsou něco víc, tak to bylo, je a bude, co je svět světem. I o tom je tenhle příběh.

07.08.2022 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Ano, Servaz je občas takový superhrdina a celé je to trochu (hodně) přitažené za vlasy. Ale co na tom, atmosféra, prostředí a příběh to celé táhnou kupředu. Moje oblíbená série.

16.11.2021 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Nemám rád, když někdo o něčem říká, že je to nejlepší. Ale kdybych si měl vybrat nejlepší knihu, kterou jsem kdy četl, bude to Zelená míle. Děj netřeba popisovat, známe skvělé filmové zpracování. Tohle je naprostý strop literárního řemesla.

23.11.2021 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Série o Martinu Servazovi je mojí srdeční záležitostí. Co na tom, že Servaze v nebi nechtějí a v pekle se ho bojí? (Jak jinak si vysvětlit jeho nesmrtelnost?) Co na tom, že některé zvraty v příběhu nedávají žádný smysl? Pokud tohle odfiltrujete, dostanete napínavou detektivku v krásném prostředí francouzských Pyrenejí s detektivem, u kterého si nikdy nebudete stoprocentně jisti, jestli mu vlastně fandíte. Už tohle samo o sobě stojí za to.

12.11.2021 4 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Vzhledem k tomu, že o povolání hasiče něco vím, bych teď mohl vyjmenovat hromadu věcí, které prostě nedávaly smysl a byly dost přitažené za vlasy. To ale dělat nebudu, tahle kniha je totiž krásnou poctou všem, kdo tohle náročné poslání vykonávají, a především těm, kteří se ze směny nevrátili domů. Chápu, že v zájmu příběhu se tyhle věci prostě malinko ohnout musí. Kniha by si zasloužila filmové zpracování.

22.06.2023 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Přiznám se, že jsem měl obavy, že se knihou bude táhnout jen politika a já se budu nudit. Ha, velký omyl. Ještě jsem nečetl příběh, roztahaný na tolik stránek, který by neměl hluché místo. Je to samozřejmě o vkusu, ale Hra o trůny je zkrátka oslava literárního řemesla.
Vítejte do Martinova obrovského světa plného násilí, intrik, nenávisti a... naděje?

11.06.2022 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Robert Hunter počtvrté, a je to lepší a lepší. Co víc dodat? Opět se nám dostává brutality v míře vrchovaté. Za mě zatím nejlepší díl.

29.06.2022 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

První díl jsem ještě dal, ale teď už nemůžu jinak. Postavy se chovají neskutečně stupidně. Pořád má někdo depresi, je pod vlivem alkoholu nebo nejrůznějších prášků a chová se naprosto nepředvídatelně. V příběhu je nám prezentována elitní jednotka Norské policie, ale spíš se jedná o bandu psychicky labilních amatérů. Někdo neustále někomu nezvedá telefony, jiný chlastá, další je na prášcích a všichni se chovají tak hloupě, až si říkám, jestli to autor myslí vážně. Další díl zkusím, ale bojím se, že se to ponese ve stejném duchu.

11.11.2021 3 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Naprosto luxusní thriller. Film, který je o dost jiný, jsem viděl před mnoha lety. Škoda, že jsem nejdřív nečetl knihu. Jediné, co mě trochu zklamalo, byl konec. Ale i tak výborná záležitost.

26.07.2020 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

(SPOILER) Na knihu jsem se těšil už od jejího oznámení. Zajímavá obálka společně s tajemnou anotací mě přesvědčili o koupi. Knihu jsem přečetl na jeden zátah, děj se hrnul kupředu a krátké kapitoly sváděly k tomu, abych četl dál a dál. Pomrkávání na kultovní Záhadu Blair Witch je zcela očividné. Malinko mi nešlo do hlavy přátelství mezi jednotlivými postavami, které byly vyloženě nesympatické, což ale ději samotnému nijak neškodilo. Přiznám se, že konec mě úplně neuspokojil, ale ať přemýšlím, jak chci, lepší bych asi nevymyslel. Ano mohlo to skončit krvavým nadpřirozeným masakrem, ale to už by asi bylo za hranicí uvěřitelnosti. Takže za mě spokojenost. Doporučuji všemi deseti a děkuji autorce za super příběh.

04.03.2022 4 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Planeta idiotů je asi nejsilnější kniha, kterou jsem za poslední dobu četl. Po tom, co jsem dočetl, jsem dlouho seděl a přemýšlel nad svojí vlastní existencí. Děj knihy bych přirovnal k filmu Stalo se. Ta pointa je podobná. Doufám, že Roman Bureš bude psát a psát, protože se v mých očích stává do budoucna obrovským příslibem české literární scény.

13.04.2021 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Tohle je ten asi nejlepší román o cestování časem, co jsem četl. Nevím, co k tomu víc napsat. A doslov autora ve mně rezonoval ještě hodně dlouho.

04.09.2022 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Zbožňuju celou tuhle odpornou a nechutnou sérii. Robert s Carlosem jsou sympaťáci a člověk jim musí chtě nechtě fandit. Každá bolístka, kterou jeden z nich utrží, mě bolí dvojnásob. Tenhle konkrétní příběh byl mrazivý v tom, že by se reálně mohl odehrát. O některých jedincích ukrývajících se v temných zákoutích internetu si nedělám iluze. Koneckonců duševních mrazáků jsou plné internetové diskuse. Jediná věc mi nejde do hlavy. V předchozím díle to začalo vypadat, že by Robert mohl najít lásku, a v tomhle o ní není ani zmínka. Nechápu.

23.07.2022 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Druhý díl snad ještě překonal ten první. Zvrat střídá zvrat a děj zběsile uhání kupředu, bez ohledu na to, že se příběh odehrává během pouhých pár dní. Okamžitě jdu na třetí díl.

19.04.2022 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Robert Hunter potřetí. Co k tomu napsat? Carter je očividně malinko narušený člověk. Jen tak dál, Chrisi. Jen tak dál...

04.03.2022 5 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Legendy nikdy neumírají. A tenhle příběh o putování jednoho nasraného chlapa s malým němým chlapcem, za svobodou, legendární rozhodně je. Nikdy mistrovi neodpustím, že pro nás vytvořil tak úžasnou story, kterou nedokončil. (Ten paskvil od Moudrého nepočítám) A proto vás, Jiří Kulhánku, jménem Nočního klubu, odsuzuji... Krucinál, dopiš to!

10.02.2022 5 z 5