Jenny055 Jenny055 komentáře u knih

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Videla som film, ktorý sa mi celkom páčil a kvôli výzve som si teraz po čase prečítala knihu. Kniha ma celkom pohltila, našla som v nej veľa detailov, ktoré mi vo filme ušli. Už sa chystám na druhý diel.

02.06.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Kniha sa dobre číta, Bryndza vie písať. Ale asi čítam priveľa kníh tohto druhu, lebo sa mi zdajú všetky podobné. Kam až zájdu autori , aby sa odlíšili?

26.03.2021 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

(SPOILER) Skvelo napísaná kniha, bavila ma od začiatku do konca. Počúvala som audioknihu v slovenčine a bola nahovorená výborne. Veľmi mi ale vadilo, že hlavný hrdina, ktorému som držala palce, aby sa vymotal zo všetkých problémov s bratom a verila som , že je dobrý človek, ktorý si zaslúži byť šťastný, je vrahom na plný úväzok. Do poslednej chvíle som verila, že príde vysvetlenie, že to nie je celkom tak.

19.03.2021 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Skúsila som prvú knihu v sérii a bola dobrá. Počúvala som audio a Jitka Ježková to načítala perfektne. Idem skúsiť aj ďalšie diely.

21.10.2022 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Bola to moja prvá kniha od Louise Penny a páčila sa mi. Práve som dopočúvala Žízeň od Jo Nesba a bola to veľmi príjemná zmena. Vychutnávala som si pomalé kľudné vyšetrovanie a inšpektor Gamache mi bol veľmi sympatický.

31.07.2022 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Tim Weaver opäť nesklamal. Dosť zamotaný dej, ale bavilo ma to. Na pláži so slúchatkami v ušiach som počúvala audioknihu a Igor Bareš ako interpret nemal chybu.

05.07.2022 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Výborná kniha. Strhujúci príbeh a napätie do poslednej kapitoly. Autor píše skvelo, ale neviem, kam až dokáže zájsť, ak bude v ďalších knihách neustále zvyšovať napätie drastickejšími zločinmi.

31.12.2018 5 z 5

Sára Sára Dominik Dán

Mám rada knihy Dominika Dána a Sára bola z tých lepších. Partičku vraždárov už dobre poznám, ale po čase zabudnem, o čo v knihách šlo, a tak si teraz púšťam Dánove audioknihy, ktoré som už prečítala. Posledne som si vypočula Sáru od Mariána Geišberga, ktorého čítanie nemá konkurenciu. Počúvala som aj knihu Beštia, ktorú čítal Vajda, ale ten kľud a pohodu pri počúvaní som necítila. Vajda je pri čítaní trochu uponáhľaný a dramatický.

21.10.2018 5 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Aj tento diel série bol výborný aj keď sa týkal detských obetí. Niekto v komentároch nižšie písal, že ho baví okrem samotného prípadu sledovať aj život Eriky a Patrika ale mne by Erika asi vôbec nechýbala. Neustále len nariekala a sťažovala sa. Samozrejme mohla mať po pôrode problémy ale bolo toho v knihe priveľa. Matky v tejto knihe boli v hlavnej úlohe a jedna bola lepšia ako druhá.

18.01.2024 4 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Vynikajúca detektívka, držala ma v napätí až do konca. Hviezdičku beriem za linku Erikinho súkromného života (sestra , nezvané návštevy a tehotenstvo) Otravovalo ma to, priam rozčuľovalo počas celej knihy.

10.04.2023 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Knihu som čítala kvôli čitateľskej výzve, ale bola som dosť sklamaná. Prechod z normálneho života do tejto totalitnej spoločnosti sa mi zdal veľmi rýchly, bez bližšieho vysvetlenia. Čo sa dialo s ostatnými ženami, ktoré neboli služobníčky, ani neotročili v kolóniách, podľa čoho ich zaraďovali do "nového života". Mala som kopu otázok. Odpovede chabé. Pustila som si seriál na HBO, hlavná hrdinka mi bola nesympatická. Asi so služobníčkami končím.

12.11.2022 3 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

(SPOILER) Nemôžem povedať, že tento tretí diel je horší ako tie predošlé, je veľmi podobný. Keby som čítala tento diel ako prvý, možno by sa mi nezdal slabší. Ale vrah a Mia? To už bolo priveľa. Myslela som, že si vyberie Holgerovu bývalú ženu :-)

15.09.2022 3 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Počúvala som audioknihu, naozaj skvelé. Matásek číta výborne.

30.08.2022 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nemôžem dať menej ako 5 hviezdičiek. V mladosti som knihu so záujmom prečítala, za posledné roky som niekoľko krát videla film (pán Darcy a " pirátka" Elisabeth sa mi ozaj páčili - čistá romantika", a teda som sa rozhodla otestovať audioverziu. Bola skvelá, Dana Černá číta výborne a ja som si vychutnávala úžasné schopnosti vyjadrovania autorky.

30.03.2022 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Musím povedať, že kniha je napísaná dobre, páčilo sa mi prelínanie súčasnosti s denníkom. Ale ten denník? Tri krát som knihu odložila s tým, že ju nedopočúvam, tie nechutnosti s krysami boli príšerné. Ale po prekonaní odporu som sa vrátila späť (neznášam nedočítanú knihu) a neľutovala som. Prednes interpretov bol výborný. Hlavne ten psychopat bol veľmi reálny. Ale nie je to kniha pre slabšie žalúdky.

02.05.2021 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Kniha výborná, hoci som veľmi nedúfala. Prvá polovica knihy ma dosť deptala, skoro som ju odložila, ale nakoniec si to tie "zrůdy" vyžrali, čo ma celkom uspokojilo.

11.01.2021 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Ku knihám A. Christie sa stále vraciam a baví ma to.

29.07.2020 5 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Keď nemám nič vhodné na počúvanie, vždy siahnem po audioknihe od Agathy Christie. Poznám dej, poznám vraha a predsa je počúvanie tohto typu detektíviek tak príjemné.

03.12.2019 5 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

V detstve som videla seriál a príbeh pátra Ralpha a Meggie ma očaril. Po mnohých rokoch som sa k ich príbehu vrátila formou audioknihy. Interpreti boli vynikajúci a počúvanie veľmi príjemné. Len po tých rokoch som sa na všetko dívala akosi inak (Ralph sa mi už tak nepáčil ako kedysi Richard Chamberlain) a viac sa ma bavili pasáže zo života rodiny na ovčej farme v Austrálii.

12.05.2023 4 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Počúvala som audioknihu a interpretácia Dany Černé bola vynikajúca. Kniha sa mi páčila a určite si prečítam aj ďalšie diely. Jednu hviezdičku beriem za "romantickú" linku, ktorá by mi v detektívke nevadila, ale tu bola veľmi naivná, vhodná možno pre dievčenský román.

09.12.2022 4 z 5