Jenny055 Jenny055 komentáře u knih

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Mám rada túto sériu (čítala som zatiaľ len 4 knihy), ale už ich beriem ako istotu dobrého čítania. Tento diel som si po prečítaní pozrela aj na HBO, ale s knihou to malo málo spoločného. Keby som videla iba film, možno by sa mi aj páčil, ale keďže som najprv čítala knihu, nemohla som sa zmieriť s tými zmenami.

08.02.2024 5 z 5

Kdo jsi Kdo jsi Mary Higgins Clark

Kedysi dávno som prečítala od Mary Higgins Clark všetky knihy, ktoré som zohnala v knižnici. Teraz som sa znovu vrátila k jej knihám (už si z nich nič nepamätám), a znovu to bolo dobré čítanie.

08.02.2024 5 z 5

Jen čas ukáže Jen čas ukáže Jeffrey Archer

Počúvala som ako audioknihu. Bola som nadšená. Otakar Brousek ml. knihu nahovoril fantasticky. Druhý diel určite nenechám "ležať ladom".

23.01.2024 5 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Aj tento diel série bol výborný aj keď sa týkal detských obetí. Niekto v komentároch nižšie písal, že ho baví okrem samotného prípadu sledovať aj život Eriky a Patrika ale mne by Erika asi vôbec nechýbala. Neustále len nariekala a sťažovala sa. Samozrejme mohla mať po pôrode problémy ale bolo toho v knihe priveľa. Matky v tejto knihe boli v hlavnej úlohe a jedna bola lepšia ako druhá.

18.01.2024 4 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Počúvala som audioknihu a naozaj nemám čo vytknúť. Interpretácia výborná a kniha ma bavila až do konca. Klevisovej knihy sú trochu podobné, ale nakoniec také sú aj ľudské povahy a motívy ľudských činov. V jej knihách nachádzam oveľa viac reality ako v iných detektívkach. Knihu môžem len odporučiť.

12.01.2024 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Na dvojicu Lars Kepler to teda nevyzerá. Bolo to tak slabé, že mám pochybnosti o autorovi. Hlavná hrdinka mi bola nesympatická a o jej vyšetrovaní ani nehovorím. S Agathou Christie by som knihu ani neporovnávala, lebo Agatha Christie vedela zdôvodniť každú indíciu, prípadne dôkaz, predpoklad, ale tu sa vynáralo veľa rodinných tajomstiev, ktoré si hlavná hrdinka vycucala z prsta alebo donútila svojím "prísnym pohľadom" rodinných príslušníkov, aby jej niečo prezradili. Pokračovanie asi čítať nebudem.

18.12.2023 1 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Počúvala som audioknihu a napriek tomu, že mi tam chýbal Bergman, počúvalo sa mi veľmi dobre. Medzi detektívky by som knihu nezaradila, ale určite je to zaujímavé čítanie s rodinným tajomstvom a aj s troškou našej histórie.

09.12.2023 5 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Počúvala som ako audioknihu, čítal Jan Teplý ml. Interpretácia výborná. Zaujímavé pomalé vyšetrovanie, sympatický komisár a bolo to také " príjemne francúzske". Alebo také bretaňské? A to sa mi páčilo.

31.10.2023 5 z 5

Bohyňa - Tajné životy Marilyn Monroe Bohyňa - Tajné životy Marilyn Monroe Anthony Summers

Počúvala som audioknihu. Keby som ju čítala, asi by som ani nedočítala. "Niekto to rád horúce " bol môj obľúbený film a Marilyn bola v tom filme naozaj krásna. Vedela som, že mala problémy s alkoholom a užívaním liekov. Napriek tomu sa mi páčila. Po vypočutí knihy mi z oslňujúcej Marilyn ostala len psychicky chorá troska, ktorá svojimi psychickými problémami otravovala ľudí okolo seba, ktorí to kvôli jej kráse a popularite znášali.

26.10.2023 4 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Stále dobré, možno lepšie a lepšie. Čítam túto sériu ušami a Nečekané přiznání nahovorila Jitka Ježková, ktorá je mojím obľúbeným interpretom, takže som si to naozaj užila. Môžem len odporučiť a idem hneď na ďalší diel. Ďakujem mojej obľúbenej 85098211, ktorej komentáre ma vždy navedú na veľmi dobré knihy :-).

16.09.2023 5 z 5

Muž bez psa Muž bez psa Håkan Nesser

Chvíľu mi trvalo, kým som sa započúvala do audioknihy, niekedy som si musela opakovane pustiť kapitolu, aby som sa nestratila , ale potom ma kniha už bavila až do konca. Je to rozprávanie o rodine s ich tajomstvami a klamstvami, s vraždami, ktoré sa stali, lebo ľudia sú všelijakí. Autora som si hneď zaradila medzi obľúbených a určite si prečítam alebo vypočujem jeho ďalšiu knihu s inšpektorom Barbarottim.

22.06.2023 5 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

V detstve som videla seriál a príbeh pátra Ralpha a Meggie ma očaril. Po mnohých rokoch som sa k ich príbehu vrátila formou audioknihy. Interpreti boli vynikajúci a počúvanie veľmi príjemné. Len po tých rokoch som sa na všetko dívala akosi inak (Ralph sa mi už tak nepáčil ako kedysi Richard Chamberlain) a viac sa ma bavili pasáže zo života rodiny na ovčej farme v Austrálii.

12.05.2023 4 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Vynikajúca detektívka, držala ma v napätí až do konca. Hviezdičku beriem za linku Erikinho súkromného života (sestra , nezvané návštevy a tehotenstvo) Otravovalo ma to, priam rozčuľovalo počas celej knihy.

10.04.2023 4 z 5

Básník Básník Dominik Dán

(SPOILER) Mám rada detektívky z Nášho mesta, lebo tu žijem a dokonca Richard Krauz by mohol byť aj môj rovesník. Je príjemné vracať sa do mladosti, počúvať názvy miest, ktoré som poznala, a už nie sú... D. Dán píše dobre, ale v Básnikovi mi celkom sprotivil hlavného detektíva Krauza, ktorý teda veľkú morálku nemá. V iných častiach série má Krauz problémy s manželkou, ktorá nechápe, že vraždári majú nočné a musia byť v práci, aj keď má ich dieťa vysoké horúčky, a v tomto dieli sa človek dozvie, že dva roky podvádza manželku pravidelne v sobotu každý týždeň? Ešte že si našiel čas, chudáčik . Asi potrebujem mať hlavného hrdinu správneho chlapa a nie takéto prasa. Ale detektívka bola celkom dobrá :-)

04.03.2023 3 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Bavilo ma to. Zasnežená atmosféra Three Pines, kľudné vyšetrovanie, známe postavy z predchádzajúceho prípadu a nakoniec mi nevadila ani za vlasy pritiahnutá vražda, ktorá by sa asi nezrealizovala bez dostatočnej spolupráce obete. Niekde v komentároch som čítala, že je natočený seriál, tak sa musím pozrieť aj týmto smerom. Som zvedavá na Three Pines.

16.02.2023 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Bolo to dobré, ako vždy, hlavne záver bol zaujímavý. Hviezdičku beriem za to, že zle znášam Harryho alkoholizmus. Pri tom jeho chlastaní do bezvedomia by už mal mať vygumovaný mozog a on ešte dokáže "veľké veci " ako Harry Potter :-).

10.02.2023 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Hneď po dopočúvaní knihy "Smrtící tajnosti" som sa pustila do počúvania Osudného svedectva. A bola som spokojná. Zaujímavý príbeh, dostatok napätia, Erika má konečne nejaký posun v súkromí. Ale prečo tí policajti nechodia stále vyšetrovať vo dvojici? Vždy sa niečo udeje, keď idú sami... minule Kate, teraz Erika. Asi vedia čítať aj písať obidve :-).

04.02.2023 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Bryndza to teda vie. Všetky jeho knihy sú veľmi dobré a ani táto ma nesklamala. Vraha som neuhádla, podozriví boli naozaj všetci. Počúvala som audioknihu a Martin Stránský bol ako vždy skvelý. Už sa teším na Osudné svedectvo.

28.01.2023 5 z 5

Kvôli audioknižnej výzve som siahla po tomto životopise Arnolda Schwarzeneggera napriek tomu, že nie som fanúšikom kulturistiky, jeho akčné filmy sa mi až tak veľmi nepáčia a jeho politickú kariéru som ledva zachytila. Kniha bola pre mňa naozaj výzvou, či ju vôbec dokážem dopočúvať. Ale aj napriek jej dĺžke (interpret Ľuboš Ondráček bol vynikajúci) som to dokázala. Arnold na mňa pôsobil počas celej knihy trochu namyslene, vystatovačne, často používa ja, ja ja... a má viac vízií ako baba Vanga. Ale na druhej strane som obdivovala jeho neskutočnú pevnú vôľu, tvrdú prácu, ktorou dosiahol všetky svoje úspechy a verím, že si to všetko zaslúžil. A priznám sa, že ma táto kniha motivovala k zvýšeniu moje životnej aktivity. Pri počúvaní jeho príbehu som sa totiž cítila ako lemra lemravá. :-)

22.01.2023 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Niet pochybností, že Rowlingová, teda R. Galbraith vie písať. Tak ako ma chytil Harry Potter, keď boli deti malé, tak aj séria s Cormoranom a Robin sa mi páči. Áno, Neklidná krev je príliš dlhá, vzťah Robin a Cormorana by sa hodil skôr do dievčenského románu a aj tam by došlo k posunu skôr. Príbeh a zápletka boli zaujímavé, až do konca som na vraha neprišla, ozaj dobré. Vadilo mi množstvo vulgarizmov a niektoré popisy vrážd masového vraha, ale to len preto, že tak ako sa mi nehodí prdiprášok k Jo Nesbovi, tak sa mi toto nehodí k autorke Harry Pottera. Ale je pravda, že knihy, ktoré čítam, majú tých nechutností oveľa viac a zvykla som si. A knihu predsa napísal "Robert Galbraith". Počúvala som audioknihu, ktorú načítal Pavel Rímský. Číta dobre, ale vadia mi plačlivé pasáže a časté naliehavé zvyšovanie hlasu (aj tam, kde netreba) a stále som musela stišovať hlasitosť. Ale kto som, aby som mala toľko výhrad? Kniha naozaj stojí za prečítanie a Pavel Rímský načítal tú knihu tak dramaticky, že napriek jej dĺžke človek pri nej nezaspí. Napriek mojim výhradám dávam aj knihe aj interpretovi 5 hviezd.

04.01.2023 5 z 5