JarunkaP JarunkaP komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Na knihu jsem se těšila z mnoha důvodů, jeden je že můj muž je Lednický a pochází z toho kraje (Frýdek-Místek) a dodnes po "plzeňsku" nemluví, ale stále se mu motají slova z dětství, takže pro mne také některé výrazy nebyli neznámé. Dokonce jsem se jela přes celou republiku podívat na "šikmý kostel" i přesto, že nyní je uzavřen.
Kniha měla spád, těžký život na přelomu minulého století by dnes nikdo z nás nezvládl takže i tak smekám.
Těším se na další pokračování.

02.11.2020 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Kniha mi ležela nějakou dobu v knihovně, koupila jsem jí na základě recenzí, není to můj prvoplánový knižní titul, ale ouha po tak jedné čtvrtině jsem si říkala, sakra kde je to wau a najednou to tam bylo a já četla a četla a těšila se až příjdu z práce a budu to moci dočíst tj. do 2 ráno.
Ještě teď o příběhu přemýšlím a asi ještě dlouho budu.
Pana Backmana jsem neznala, tak to napravím, podívám se po dalších knihách.
Za mne knížka která vtáhne do děje a je opravdu skvělá.

08.04.2021 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Velice emotivní čtení, každý měl vědět co se tady dělo. Nezapomínat na i ty relativně nedávné dějiny našeho národa. Útlá kniha, četla se sama, chválím i hovorovou češtinu bylo to takové lidsky blízké.

03.01.2020 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Pěkný příběh, sice z jiného ranku než Chaloupky, Sudetský dům, ale čtivé. Jelikož Pernink a okolí velmi dobře znám, bylo milé číst o těchto místech. Knihu doporučuji přečíst i když je jiná než ty historické. A na Rýžovnu na pivo už se těším.

13.03.2023 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Kniha je děsivá i zároveň skvělá, stále se sama sebe ptám jestli si to pan spisovatel celé vymyslel, či je to pravda (a co vlastně je pravda). Každopádně vím, že do pohoří Tribeč mě nikdo nedostane :-D
Kniha má spád, četla jsem jí na dovolené na Slovensku (jen v Malé Fatře) a přesto jsem se bála, zároveň těšila jak to bude dál.

06.09.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Těšila jsem se na ní, vzhledem ke komentářům. Musím říct, že se líbila.

16.03.2020 4 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Krásná knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout.

24.02.2021 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Knihu mi doporučili v knihovně a opět nezklamali můj "vkus". Čtení je to syrové, od pulky mě to zatáhlo do děje tak, že jsem nemohla jít spát a chtěla jsem vědět jak to dopadne. Líbilo se mi i to, že to je jaksi o "nás" Sára ve věku mé dcery, Plzeň znám obstojně, Šumavu také a na houby chodím také ráda, takže mě popisy o sběru přišli milé a určitě mi nevadili. Jen vlastně ten konec je takový na zamyšlení jak to vlastně bylo....

19.03.2020 4 z 5

Čekala jsem od toho víc, námět je hodně zajímavý, ale styl vyprávění mi nevyhovoval, ocenila bych zpracování do románu. Přesto mě kniha velmi zaujala, je to část dějin o které nic nevíme.

09.05.2022 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Budu asi přísná proti většině komentujících, ale asi jsem od ní čekala víc.

06.09.2021 3 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Moc pěkná knížka, četla jsem jedním dechem, určitě doporučuji a věřím, že by to byl super náměť na scénář k filmu.

18.02.2021 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Výborné, nelze se odtrhnout. Doporučuji

01.02.2021 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Jelikož jsem četla Dívku jež jsi tu zanechal tak jsem si jí koupila na dovolenou a nelituji, oddechové čtení na pláž, přečetla jsem za chvíli a fakt se mi líbila.

30.10.2017 5 z 5

10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou 10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou Jan Rendl

Jelikož Honzu sleduji na fb a ig a znám jak vypráví, tak jsem se moc těšila na ucelené vyprávění, které mne nezklamalo. Libí se mi jak se s ničím nepáře, mluví jak mu "zobák narostl" a téměř ničeho (hadů snad) se nebojí :-)
Mě jeho hovorová čeština byla velmi příjemná a už jsem zvědavá na pokračování. Jinak osobně žasnu, jak kluk který se potloukal na ulici, sebral kuráž, pár peněz a vyrazil do neznáma, takovou odvahu bych chtěla mít také.

17.03.2021 5 z 5

Katova schovanka Katova schovanka Sabine Martin (p)

Nebylo to špatné, ale konec byl takový předvídatelný a uspěchaný.

16.03.2020 3 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Úžasná kniha, skvělé vyprávění, četla jsem i další Šaman a Doktorka ,ale tahle je nejlepší. Pak mi přišel do ruky film a i když je trochu jiný (který film není) tak i ten je myslím fajn a kdo viděl film ať si přečte knihu je skvělá.

30.10.2017 5 z 5

Katova dcera a hra se smrtí Katova dcera a hra se smrtí Oliver Pötzsch

Musím se přidat k ostatním, série o rodině Kuislů mě fakt baví, opět perfektně odvyprávěno a až do finále netušíte kdo za tím je.

30.10.2017

Vyznamenání Vyznamenání Danielle Steel

Kniha nezklamala, první půle byla velmi čtivá, pak ty "exesy " dcery Dominique mi tam moc neseděli ani mě to moc nebavilo a konec byl takový vyrychlený (půl knihy pár let, pak to vzalo rychlý spád a byla současnost). Každopádně kniha se mi líbila, doporučuji.

05.02.2021 4 z 5

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Krásná oddychovka, dostal jsem jí na vánoce a za dva dny (i s návštevami příbuzenstva) stihla přečíst. I když pomálu od začátku víte jako to dopadne, bylo to zajímavé čtení (Texas ranč atd.) Takže mohu jen a jen doporučit.

26.12.2017 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Znám takových knih již několik, nějak jsem se nemohla začíst, v půlce jsem to skoro vzdala, přesto jsem dočetla a pak to i šlo a mělo spád. Ale přesto....

30.10.2017 3 z 5