Katova dcera a hra se smrtí

Kat a smrtelná pašijová hra V Oberammergau vládne krátce před svatodušními svátky 1670 velké vzrušení. Po zkouškách slavné pašijové hry je nalezen představitel Krista ukřižovaný. Schongauský kat Jakob Kuisl a lazebník Simon Fronwieser jsou požádáni o vysvětlení případu smrti, ale stojí před hradbou mlčení.

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/347307/katova-dcera-a-hra-se-smrti-ZrJ-347307.jpg 4.742

Katova dcera (6.)

Die Henkerstochter und das Spiel des Todes (2016)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Katova dcera a hra se smrtí

Kerberos
dnes

Velmi povedený díl,četla jsem jedním dechem.Pověrčivý člověk věří takovým báchorkám,takže bych ani tento díl nepovažovala za příliš pohádkový.Kromě toho autor pochází z katovské rodiny a čerpá z historie svého rodu.

alexis818

Krásné čtení,ostatně tak jako u předchozích dílů.Příběh velmi zajímavý,napínavý a plný akcí.Tohle prostě miluju.

helča5

Napínavé čtení,zajímavé vyústění,historie,super

orinka3
20.12.2018

Příjemné a napínavé čtení s pohádkovými rysy. Zabednění a tajnůstkářští horalé. Tajemní skřítci, objevující se s lucernami na skalách nad vesnicí. Dramata se odehrávají na více místech, záhady postupně odhalují reálné jádro a objevují se velmi zajímavé souvislosti. Ale kdo ve skutečnosti za zločiny ve vesnici stojí, jsem neodhadla. Ženské hrdinky jsou hrdinky na slovo vzaté, jiná už by to dávno vzdala a tady se bojuje nejen o vlastní život, ale i o životy jiných. Líbilo se mi to, často jsem měla opravdový strach a chuť nějakou větu přeskočit, abych se dověděla, jestli to dobře dopadlo. Vydržela jsem bez přeskakování v textu a nic zlého se mi nestalo:)

Miruš
29.10.2018

Skvělá kniha, už se zase těším na další.

Art82
04.10.2018

Super super super super to prostě nemá chybu. Kdo to nečetl tak jako by nebyl. Tahle série prostě nemá chybu.

Boby17
04.09.2018

Výborné pokračování série s rodinou Kuislových. Děj nás zavedl do ponurého alpského údolí, byl napínavý a patřičně zamotaný. Tentokrát byli aktivně zúčastněni všichni členové rodiny, ať již v rodném Schongau, tak i v Oberammergau. Dokonce písař Lechner v průběhu příběhu ukázal přívětivější lidskou tvář a to je posun. Za mě bez diskuse pět hvězd.

cori
13.02.2018

Čtyři členové Kuislovy rodiny se postupně přesunou (dobrovolně i nedobrovolně) do alpské vesnice, kde musí vyřešit záhadné vraždy, permoníky, šíleného starce a síť pašeráků. Jakob konečně přestane chlastat, nejhůř dopadne Barbora, která zůstala doma. Ve srovnání s předešlými díly se mi hra se smrtí líbila o něco méně.

Galadwen
27.12.2017

Autor si drží v celku stálou úroveň, i když spiknutí v tomto díle je možná poněkud překombinované. Hrdinům jde jako obvykle o život, pěkně je popsané prostředí, a to jak místní život a zvyky, tak příroda, napsáno a přeloženo je hladce a čtivě. Možná jenom sedmiletý synek hlavní hrdinky je poněkud přechytralý, když to srovnám s normálními dětmi. Zábavná a vcelku nenáročná oddechovka.

marimari
28.11.2017

Líbila se mi víc, než předchozí díl, napínavé až do konce, pohodové , nenáročné čtení.

JarunkaP
30.10.2017

Musím se přidat k ostatním, série o rodině Kuislů mě fakt baví, opět perfektně odvyprávěno a až do finále netušíte kdo za tím je.

Ulala
15.10.2017

Kronika rodu kata Kuisla pokračuje dalším příběhem, který mohu jen doporučit. Oddechové čtení, plné napětí a s řadou historických faktů i pověstí. Ukázka života vyšší třídy i obyčejných lidí na pozadí problémů, které jsou aktuální ještě i dnes. Jsem ráda, že jsem tuto sérií objevila a budu očekávat další díl,

VladkaBU
06.10.2017

... další příjemné setkání s rodinou Kuislových. Zajímavé čtení, zajímavá záhada i rozluštění. Inu, jak platí přísloví, pod svícnem je největší tma.

leny.wood
29.09.2017

Série Katova dcera je moje srdcovka. I šestý díl nabízí čtení, ze kterého se vám zatají dech. Navíc pohled do 17. století vás chtě nechtě donutí přemýšlet nad tím, jak se nám teď žije líp a že mnohé předsudky jsou titěrné oproti tehdejším.

Selinute
28.09.2017

I šestý díl této čtivé série byl v mém případě správnou volbou. Už z předchozích dílů jsem si oblíbila Magdalénu, Simona, kata Jakoba Kuisla i podmanivou atmosféru středověkého Bavorska. Tuto oddychovou historickou detektivku plnou záhad ráda doporučím...