Katova dcera a ďábel z Bamberku

Katova dcera a ďábel z Bamberku

Pátý díl katovské ságy. Spolu se svou dcerou Magdalenou a zbytkem rodiny cestuje schongauský kat Jakob Kuisl v roce 1668 do Bamberku. To, co bylo původně plánováno jako návštěva svatby, se ale brzy stane noční můrou - v Bamberku řádí neznámý, krutý vrah. U řeky a brány města lidé nacházejí končetiny jeho obětí. Mezi obyvateli se rychle šíří fáma, že vraždy jsou dílem vlkodlaka. Jakob Kuisl tyto pověry odmítá a na vlastní pěst se pouští do hledání "ďábla Bamberku"....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/276262/katova-dcera-a-dabel-z-bamberku-5-6bb-276262.jpg 4.462

Katova dcera (5.)

Die Henkerstochter und der Teufel von Bamberg (2014)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Jack Bauer

Výborná historická detektivka z překrásného Bambergu , který jsem navštívil tak jako Augsburg bohužel před čtením knih o katovské rodině Kuislů a tudíž jsem neměl nejmenší tušení v jak krásných významných historických městech se nacházím. Teď abych si to zopakoval a vydal se po stopách Kuislů, což autor zmiňuje na konci každé knihy. ˇKniha se čte opět sama, ale připadala mi tentokrát rozvláčná než se konečně přijde na závěr k pořádné akci. Nejlepší byly první tři knihy, od druhé a třetí se nedalo kvůli neustálé akci a napětí vůbec odtrhnout. Možná to chce trochu si dát pauzu a nečíst celou sérii najednou.

vincek1

Nezvykle mnoho stran, ale žádná nudná. Vydedukovat pachatele bylo téměř nemožné, navíc tolik možností, že odtrhnout se od knihy vyžadovalo silnou vůli. Opět pěkně napsaný a hodně rozvětvený příběh, ostatně od autora jsem ani nic jiného nečekal. Navíc pro mě velké plus, mapka města. Stejně tak jako dovětek ve formě putování po Bambergu, které mě inspirovalo k návštěvě. Autor by si zasloužil pochvalu od samosprávy města, protože tím pomáhá přilákat turisty. Konečně není to tak daleko. Doporučuji.

ruza07
24.12.2017

No bavilo mě to až do konce..........a netušil jsem, kdo je vrahem.

marimari
25.09.2017

Další napínavá a čtivá ze série. Trochu mi vadí stálé hašteření hlavních hrdinů. Bávám čtyři hvězdičky.

DuncanIdaho
04.07.2017

Další z detektivních knih ze štředověku. Čtivě napsané, nepostrádá napětí, ale není to zase nějaký horor.

Juri81
12.06.2017

Bamberg byl na počátku 17. století svědkem jedněch z nejkrutějších čarodějnických procesů a možná i proto mi přišel příběh v pozadí domnělého vlkodlaka zajímavější než vlkodlak sám. Škoda, že autor spíše neztvárnil příběh rodiny Haanů, která skutečně existovala a za procesů byla popravena. Pozadí jejich poprav totiž přivedl do takové roviny, která přímo volá po sepsání.

Kniha jako taková celkově špatná není, jen je na můj vkus místy moc utahaná a na sílu prodlužovaná. Uvidíme, co nám přinese tento rok Katova dcera a hra se smrtí.

Galadwen
14.04.2017

Standart tohoto autora, i když na rozdíl od předchozích dílů mi tento román místy připadal zbytečně rozvleklý. Konec je nicméně dramatický a celek čtivý. Spíš 3,5 hvězdičky než čtyři, které dávám.

Nunynka
02.04.2017

Prvni tri dily katova dcery jsem cetla tak pred tremi lety a mela jsem strach,ze nebudu vedet o cem vlastne ctu. Zvlast,kdyz ctvrty dil nemuzu nikde sehnat. Ale musim rict,ze me kniha bavila od zacatku az do konce. Vraha jsem netusila,takze docela prekvapko. A premyslim,ze se vratim k prvnim dilum.

cori
20.01.2017

Rodina Kuislů se vydává do Bamberku za Jakubovým bratrem Bartolomějem, o němž se čtenář doposud moc nedozvěděl. Mezi řádky vyplyne, že Anna Marie zemřela a Jakub je vdovcem. V Bamberku je čeká město duchů, v němž jsou desítky zpustlých a vybydlených domů, jejichž majitelé padli před 30 lety za oběť monstrózním čarodějnickým procesům.
Štafetu "Katovy dcery" tentokrát po Magdaleně přebírá její patnáctiletá sestra Barbara, která se ocitá v centru dění, koketuje s lehkou múzou a poprvé se zamiluje.
Bratři Kuislové musí vyřešit svůj vztah a dávné selhání, pobavila mě scéna, kdy se servou jako malí haranti. Autor ohledně hlavního padoucha mlží, nabízí falešné stopy i falešné alibi, které je dlouho považované za věrohodné. Trochu mě zklamal konec s "canis ex machina".

orinka3
22.12.2016

Dala bych tři a půl hvězdičky, kdyby to bylo možné. Na 4 to není a na 3 - o fous lepší. Je to romantická detektivka s uměle natahovaným dějem skoro do až nemožnosti, ale knize nelze upřít vysokou čtivost. Dost mi vadila spousta stránek okolo zcela jasné diagnózy vzteklina, dalo se předpokládat, jak se bude příběh vyvíjet a co se stane dál....prostě dobrá četba pro zimní večery, ale hluboké myšlenky nebo velká překvapení nečekejte.

Ranuncul
15.11.2016

Jako vždycky dobře napsaná,jen tentokrát poněkud hodně stránek.Ale zápletka lepší,než v předchozí dílu.

Azmodan
07.10.2016

Četl jsem všech pět knih a všechny se mi líbili. Oblíbil jsem si především Kuislovic rodinu v čele s věčně nabručeným katem a proto mě tohle páté, poněkud obšírnější vyprávění bavilo.

Většina detektivních knih je psana způsobem, kdy se na začátku něco semele a po zbytek knihy se to řeší a více méně se od toho moc neustoupí.

Tato kniha je však psaná jinak. Líčí události několika dní a nikoliv jen vyšetřování a tím si mě tato kniha získala! Navíc je příběh asi nejpropracovanější ze všech předešlých knih. Knihu vřele doporučuji všem, kteřý se těší na nevšední a zajímavý zážitek.

VladkaBU
03.09.2016

... když jsem tehdy objevila čtyřdílnou sérii Katovy dcery, a všechny díly přečetla, shrnula jsem svůj pobyt s rodinou Kuislů jako velmi příjemný, a rozloučila se. Jaká byla ale moje radost, když jsem za několik měsíců náhodou zjistila, že vyšel pátý díl! Konečně na něj přišla řada. Čtivý příběh o nic míň zajímavý než čtyři předešlé.

leny.wood
28.06.2016

Již pátý díl série Katova dcera a ani náznak ztráty čtivosti. Autor vás nenechá vydechnout, pomalu čtenáře vede k poznání pravdy a když už si myslíte, že víte, vyvede vás z omylu. Navíc zasazení příběhu do 17. století dává poznat, jak šílená doba to byla. Knihu znevažuje spousta překlepů a chybně označených uvozovek, ale to je chyba korektury, proto ponechávám plný počet a už teď se těším na další díl, ačkoliv jeho vydání je plánováno až na podzim 2017.

Selinute
24.05.2016

Další volné pokračování oblíbené Katovy dcery bylo pro mě příjemnou oddechovkou. I tento díl mě hodně bavil a knížka se mně líbila. Snad jen malá výtka - je to můj osobní dojem, ale možná by ji prospělo menší zkrácení stránek, předchozí díly měly kolem 400 stran a tato 550! Kdo má však rád historické ságy, určitě si přijde na své.

Ulala
18.04.2016

Historie rodu Jakoba Kuisla je úchvatná. Z poznámek autora je jasné, že vychází z historických dokumentů a já velmi oceňuji, že prostřednictvím detektivky mohu poznávat historii. Příběhy Schongaudského kata a jeho rodiny přibližují atmosféru doby, ve které žili. Vztahy, vyloučení rodin katů ze společnosti, nemoci, které se objevovaly a na které neexistovala léčba. Kat jako popravčí i jako léčitel. Prostě velmi zajímavě popsaná doba se všemi klady i zápory. Oceňuji lehkost, se kterou autor v každém díle rozvíjí příběh, který se prolíná s příběhy rodiny. V tomto díle se vyjasní vztahy s bratrem Jacoba a pouze doufám, že další díly budou pokračovat. Šestý díl byl již v originále představen, takže nezbývá než se těšit na jeho překlad.