Vyznamenání

V roce 1940 obsadí německá armáda Francii a šestnáctiletá Gaëlle se stává svědkem válečných hrůz. Její nejlepší kamarádku Rebeku Feldmanovou deportují s celou rodinou kamsi do hrozivého neznáma a v Gaëllině rodném domě se usídlí Němci. Věřit se nedá nikomu – dřívějších přátel se stávají udavači a pokrytci. Gaëlle se po těchto zkušenost odhodlá k riskantnímu kroku a přidá se k odbojovému hnutí, čímž riskuje život. Kartami zamíchá i německý velitel okupantské armády, který ji zatáhne do svých tajných plánů. Spolupráce s Němcem Gaëlle na dlouhé roky poznamená a po válce musí kvůli stigmatu kolaboranty odejít z rodného města. Dostane se až do Paříže, kde se stane modelkou módního domu Dior, a stále doufá, že se ještě někdy shledá s Rebekou. Vyznamenání je velkolepý emocionální příběh, který zachytává historické události a tragické osudy, ale zároveň ukazuje i nezlomnost ducha a silného charakteru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/385048/vyznamenani-cOz-385048.jpg 4.613

The Award (2016)

Vydáno:, Ikar (ČR)

deni79
03.12.2018

Slný příběh. Doporučuji.

perpe2a
02.12.2018

Krásný příběh z války a po válce ve Francii. Nádherně zpracované a čtivé. Trochu smutné, trochu nostalgické, trochu happy end. Vše, co vás chytí za srdce tato kniha má. Doporučuji moc.

zdehan
09.11.2018

Moc pěkná kniha dobře se četla stojí za to si ji přečíst.

albert19
07.11.2018

Pěkné počteníčko, ale v určitém období před vyznamenáním tř. 20 let jsem se ztratil v ději. Ale jinak moc pěkné. Doporučuji pro všechny věkové kategorie, kteří z obsahu mohou usoudit, že je to pro ně.

alnahu
07.11.2018

Tentokrát nás autorka zavede do Francie v období války .Příběh Gaële od jejích šestnácti let až do stáří, jaké hrůzy si musela za války prožít ,za to dostala na sklonu života medaili za statečné činy ,které v životě vykonala. Emociální příběh krásně napsaný.

zuzana2599
08.09.2018

Je to již dlouho, co jsem naposledy četla knihu od Danielle Steelové. Je jasné, že autorka píše ohromně čtivě, dokáže čtenáře přitáhnout ke knize. Vyznamenání byla hezká knížka, která vypráví mimo jiné i o válečných hrůzách a o osudu mladé dívky, kterou čtenář sleduje až do jejího věku 95 let.
Určitě zase ráda sáhnu po knize Danielle Steelové. Píše tak hezky a srozumitelně !!