Duch

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Renomovaný architekt Charles Watersbon je nadřízenými odvolán z Londýna zpět do Spojených států, aby zde uplatnil své kreativní schopnosti a pomohl zvýšit prestiž newyorského ateliéru. Jeho vynucený návrat je o to smutnější a bolestnější, že odjíždí bez své milované Carole. Desetileté manželství se definitivně rozpadlo a jeho žena, která mu den ode dne chybí stále víc, si našla jiného. Trpkost a hořkost porážky v osobním životě ještě znásobí neutěšené poměry panující v novém působišti, kde nemůže uplatnit invenci a bohaté zkušenosti z Evropy. Rozčarován okolnostmi se Charles rozhodne přijmout nabízenou dovolenou a v nostalgii vánočního času opouští New York a vydává se do ticha a klidu zasněžených hor. Cíl jeho cesty však změní sněhová bouře, která ho přiměje zastavit a přenocovat v útulném penzionu. Jeho majitelkou je rozkošná stará dáma, s níž si Charles porozumí natolik, že mu pronajme starobylý, pavučinou tajemství opředený zámeček, jehož malebnost Charlese nesmírně okouzlí. Umíní si zůstat a odhalit dávný příběh schopné a odvážné ženy, jejíž duch se mu zjevil a která jako by ho vyzývala, aby i on vytrval, neklesal na mysli a pokusil se najít nový smysl života. Vydavatel: Ikar - Praha...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/1850/duch-1850.jpg 3.751
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

The Ghost, 1997

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Duch

Přidat komentář
chanahd
22.01.2018

Prostě romantika. Ale dobře se čte.

regulax
09.07.2017

V knize se nezávisle prolínají dva romantické příběhy. Ten "duchařský" mě bral více a těšila jsem se na jeho pasáže. Celkově fajn čtení.

110022
19.08.2016

Román se směsí tajemna, duchařiny a romantiky.Tohle můžu.:-))

Luccy78
30.05.2015

Přiznám se, že moc autorku nemusím, kvůli koncům v jejích knihách. Zůstávají otevřené, nedokončené, jakoby pro mě nedodělané..
Ale tato kniha mě překvapila a velmi se mi líbila. Takový trochu tajemný příběh.. To já mám ráda.. :-)

nova8907
14.07.2014

Oddychové a pohodove čtení na dovolenou :-)

lusila
02.05.2014

Knihu som kúpila na burze, výťažok z nej šiel na dobrú vec. Je to jedna z mnohých kníh tejto autorky, ktorá píše skôr "romantické sny", čiže som si trochu príjemne posnívala, nič viac a nič menej...

Rup
03.07.2013odpad!

Věty typu: "Ženy se o něho vždy zajímaly víc, než tušil, ale on si to většinou vůbec neuvědomoval.", nebo "George se vydal na sever za obchodem s osadníky u kanadské hranice. Věděl, že tam hrozí větší nebezpečí, ale nevadilo mu to.", mě přímo fascinují. A takovými perlami se dotyčné dílko jen hemží. Je to hrozná slátanina. Nemohu doporučit ani svým úhlavním nepřátelům.

jindra13
06.04.2013

Moc pěkná kniha, spisovatelka opět nezklamala

1