Duch

Duch https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1850/duch-1850.jpg 4 80 14

Renomovaný architekt Charles Watersbon je nadřízenými odvolán z Londýna zpět do Spojených států, aby zde uplatnil své kreativní schopnosti a pomohl zvýšit prestiž newyorského ateliéru. Jeho vynucený návrat je o to smutnější a bolestnější, že odjíždí bez své milované Carole. Desetileté manželství se definitivně rozpadlo a jeho žena, která mu den ode dne chybí stále víc, si našla jiného. Trpkost a hořkost porážky v osobním životě ještě znásobí neutěšené poměry panující v novém působišti, kde nemůže uplatnit invenci a bohaté zkušenosti z Evropy. Rozčarován okolnostmi se Charles rozhodne přijmout nabízenou dovolenou a v nostalgii vánočního času opouští New York a vydává se do ticha a klidu zasněžených hor. Cíl jeho cesty však změní sněhová bouře, která ho přiměje zastavit a přenocovat v útulném penzionu. Jeho majitelkou je rozkošná stará dáma, s níž si Charles porozumí natolik, že mu pronajme starobylý, pavučinou tajemství opředený zámeček, jehož malebnost Charlese nesmírně okouzlí. Umíní si zůstat a odhalit dávný příběh schopné a odvážné ženy, jejíž duch se mu zjevil a která jako by ho vyzývala, aby i on vytrval, neklesal na mysli a pokusil se najít nový smysl života. Vydavatel: Ikar - Praha... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Ghost , 1997

Alinke
08.06.2022 5 z 5

nádherný příběh v obou časových rovinách. Krásně pozitivní a radostný přístup k životu i přes různé hrůzné zážitky ve kterých šlo o život a o nezlomnosti ducha. Nádherné a děkuji paní spisovatelce za krásné chvilky s knížkou

pip11
15.04.2021 5 z 5

Nádherný příběh v obou časových rovinách, o zlomených a zkoušených duších. Současná je krásná, ale ta historická je skvělá, dramatická a dojemná. Knihu jsem nedokázala skoro ani odložit, bylo to velmi poutavé a těším se, až se k ní jednou zase vrátím.

marti7729
07.10.2020 5 z 5

v prve rade musim rici, ze tito neni obvykly muj zanr, precetla jsem ji diky typu moji maminky. obe mame rady romany kde se neco deje a muze byt jako vedlejsi produkt romanek. No jenze to jsem si nevybrala zrovna nic co mi mamka popisovala ???? Kazdopadne i sladke knizky jsou obcas fajn. Takze proc se ji vyhybat ? Kniha krasna , snadno se cetla, pribeh byl zajimavy, osudy pekne propletene. Na muj vkus celkem kratka a konec by si klidne jeste 50-100 stran urcite zaslouzil,cale jinak opravdu nemuzu jinak nez hodnotit kladne a doporucit ????????

turecko76
22.02.2020 5 z 5

Asi pata kniha od Steelove, kterou jsem cetl. Ty predchozi mi nijak uzasne nepripadaly (snad krome Cizi zeny), hlavne z duvodu, ze jsem nemel cas si vychutnat zaver knihy. Spisovatelka dost casto natahuje ctenare v mnoha smerech, a kdyz uz se povede oba hrdiny spojit, tak to vyresi na dvou strankach a je konec. Tato kniha mi ale prisla mnohem zajimavejsi a vyvazena vcetne konce. Dej ma dve casove linky a obe se mi moc libily, ta z minulosti o chlup vice. Ale samozrejme, ze obe spolu souvisi a podporuji se. Za me tedy zatim nejlepsi kniha teto autorky, jejiz nejvetsi chybou bylo, ze byla moc kratka.

chanahd
22.01.2018 4 z 5

Prostě romantika. Ale dobře se čte.

regulax
09.07.2017 5 z 5

V knize se nezávisle prolínají dva romantické příběhy. Ten "duchařský" mě bral více a těšila jsem se na jeho pasáže. Celkově fajn čtení.

Luccy78
30.05.2015 4 z 5

Přiznám se, že moc autorku nemusím, kvůli koncům v jejích knihách. Zůstávají otevřené, nedokončené, jakoby pro mě nedodělané..
Ale tato kniha mě překvapila a velmi se mi líbila. Takový trochu tajemný příběh.. To já mám ráda.. :-)

nova8907
14.07.2014 1 z 5

Oddychové a pohodove čtení na dovolenou :-)

lusila
02.05.2014 3 z 5

Knihu som kúpila na burze, výťažok z nej šiel na dobrú vec. Je to jedna z mnohých kníh tejto autorky, ktorá píše skôr "romantické sny", čiže som si trochu príjemne posnívala, nič viac a nič menej...

Rup
03.07.2013 odpad!

Věty typu: "Ženy se o něho vždy zajímaly víc, než tušil, ale on si to většinou vůbec neuvědomoval.", nebo "George se vydal na sever za obchodem s osadníky u kanadské hranice. Věděl, že tam hrozí větší nebezpečí, ale nevadilo mu to.", mě přímo fascinují. A takovými perlami se dotyčné dílko jen hemží. Je to hrozná slátanina. Nemohu doporučit ani svým úhlavním nepřátelům.

jindra13
06.04.2013 5 z 5

Moc pěkná kniha, spisovatelka opět nezklamala

Akimmka
25.02.2013

Moc moc krásná knížka !!! zatím její nejlepší co jsem od ní četla.

kika 13
09.02.2013 4 z 5

Krásný román jako ostatně vždy od této autorky.

Peggy.SRG
07.01.2012

Moc hezký román od skvělé autorky. Asi jeden z nejkrásnějších od ní.

tajemno duchové a přízraky

Danielle Steel