Nevýslovná láska

Děj románu "Nevýslovná láska" začíná katastrofou Titaniku, kde zahynou rodiče i manžel mladičké Edwiny Winfieldové. Sama se svými pěti mladšími sourozenci se vrací do San Fanciska. Přebírá ohromnou a nečekanou odpovědnost za vydávání rodinných novin i za celou domácnost. Edwina si umíní udržet rodinu pohromadě. Dvanáct let se Edwina vyhýbá jakýmkoliv citovým závazkům, ale když se jedno dítě po druhém staví na vlastní nohy, i ona se osvobozuje od přízraků těch, které milovala a ztratila na Titaniku. Svůj život dokáže prožít plněji, než by kdy očekávala....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/4282/nevyslovna-laska-uMN-4282.jpg 3.971

No Greater Love (1991)

Vydáno:, Knižní klub

Chemiczka

Přečetla jsem jedním dechem (souvisí to i s tím, že jsem nejprve viděla film, a tak nějak už jsem dopředu věděla jak bude děj ubíhat). Nalákalo mne téma katastrofy spojené s potopením Titaniku. Celá plavba, střet s ledovcem a potopení autorce vydalo na pár stránek - zbytek knihy je už jen o osudech sourozenců Winfieldových. Nejvíce jsem si užila část, kdy je Edwina vydává poprvé od smrti rodičů a snoubence vydává přes oceán zachránit svou sestru.
Nic světoborného, ale neurazí.

Jana283
23.02.2017

Své "steelovské" období jsem si odbyla před lety, kdy jsem hltala každou knihu této autorky a těšila se na další. Teď jsem zkoušela po letech jednu z novinek, ale po pár stránkách ji odložila, už jsem někde jinde. Ale pravda je, že když tato spisovatelka po roce 1998 vstoupila na český trh, dozvěděla jsem se z jejích knih mnoho historických informací do té doby pro mne neznámých - Titanic, osudy carské rodiny po VŘSR, podrobnosti o válce ve Vietnamu... Z dnešního pohledu možná najivní zdroj, ale v té době pro nás věci zatajované a neznáme.

28.08.2016

Krásný příběh o sourozencích, kteří přežili potopení Titaniku.Kniha se mi líbí víc než film.

TaLu
11.05.2016

Autorka není z těch, které čtu pravidelně. Její knihy ( a je jich až neuvěřitelně velký počet) jsou pro mne příliš ....nechci napsat slovo sladké, ale nevím jaké slovo bych použila místo něj. Její knihy jsou romancemi, které mi povětšinou splývají v jedno - přesto si myslím, že existují i výjimky v její tvorbě. A rozhodně nechci zpochybnit její význam pro čtenářky, které odpočívají u jejích knih - určitě je řada mnohem hůře napsaných odpočinkových děl. Například tato kniha s dramatickou zápletkou potápějícího se Titaniku patří k těm, které se podle mne výrazně odlišuje od prosté romantické zápletky.
Právě jsem si po letech přečetla úryvek - tu pasáž kdy rodiny nevěděly, kde jsou jejich blízcí, zda někoho z nich ještě někdy uvidí a musím říci, že na mne to vylíčení znovu zapůsobilo.
Proto ráda přidávám kladné hodnocení.

konicekbily
28.03.2016

Pěkné oddychové čtení.

Ditules
20.03.2015

Moje první knižní steelovka. Já věděla, proč se do ní nemám pouštět. :) Nějak mi to nesedlo. Časové přeskoky byly moc rychlé a peripetie sourozenců skoro až přitažené za vlasy.

akdar72
27.01.2015

Krásný příběh. Nesouhlasím se škatulkou červené knihovny. Dodá Vám sílu se nikdy nevzdat a hřejivý pocit, že štěstí, klid a láska, může přijít i mnohem později a v době, kdy to už vůbec nečekáte... Není to pohádka, ale skutečný příběh, který prožívá každý z nás. Když se rozhlédnete kolem sebe, Edwina může bydlet ve vedlejším domě.. Steel píše příběhy ze života. Ano mají šťastný konec, ovšem vykoupený tvrdou realitou života, pokorou, vnitřní silou postavit se ke všem hrůzám čelem a nevzdávat se.

Rup
10.09.2013

Klasik by zaplakal, ale je to vcelku čtivé a není to až takový kolovrátek jako jiné její romány. Narozdíl od modranky si myslím, že štěstí je tam až příliš. Émile Zola by vám neštěstí vykreslil zcela určitě jinak.

Akimmka
25.02.2013

Moc krásná knížka!

kika 13
25.11.2012

Pěkně psaná knížka na oddychové čtení.

modranka
06.09.2012

Anglia 1912, Titanic - San Francisco. Veľmi dojímavo napísaná kniha o obetavej láske najstaršej sestry k mladším súrodencom. Trochu mi v príbehu absentovalo väčšie šťastie pre Edwinu - akosi mi chýbala odmena za všetko čo prežila. Zaujímavým prvkom bolo, že autorka postavila ako dva protipóly nešťastie a hýrivý život filmových hviezd. Akoby sa potopením Titanicu začala nová éra spoločnosti.

kazecha
20.07.2012

Na můj vkus je Steelová trochu přeslazená - přesto má tato její kniha pro mě takové kouzlo, že jsem ji četla několikrát. Pokaždé mě dojme.

malen
09.10.2011

Sladké, ale kdo si rád popláče , tak ano, ať si přečte, líbilo se mi.