Nevýslovná láska

Nevýslovná láska https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/4282/bmid_nevyslovna-laska-660aefbfa7b15.png 4 108 20

Děj románu "Nevýslovná láska" začíná katastrofou Titaniku, kde zahynou rodiče i manžel mladičké Edwiny Winfieldové. Sama se svými pěti mladšími sourozenci se vrací do San Fanciska. Přebírá ohromnou a nečekanou odpovědnost za vydávání rodinných novin i za celou domácnost. Edwina si umíní udržet rodinu pohromadě. Dvanáct let se Edwina vyhýbá jakýmkoliv citovým závazkům, ale když se jedno dítě po druhém staví na vlastní nohy, i ona se osvobozuje od přízraků těch, které milovala a ztratila na Titaniku. Svůj život dokáže prožít plněji, než by kdy očekávala.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

No Greater Love , 1991

evik91
27.03.2024 4 z 5

Příběh mě velmi dojal, když jsem si knížku brala, tak jsem ani nevěděla, že to bude příběh z Titaniku. Pak postavy žíly normální životy, ale ten konec byl bohužel uspěchaný.

RyxiraAmyGinger
26.09.2023

Haha, no... Od Danielle Steel jsem nic jiného nečetla a ani to neplánuju, ale prostě jsem neměla nic jiného po ruce, tak jsem si v nemocniční červené knihovně vybrala knihu s tím nejpitomějším názvem a pustila se do čtení. První polovina ok, druhá už byla celkem křeč a ke konci se to jenom zhoršovalo. Ale hodnotit nebudu, fakt nejsem cílovka.

pegasek
18.01.2022 4 z 5

Je to hodně silný pribeh sourozenců,kteří kvůli potopení Titaniku přijdou o své rodiče.Kniha byla super jen ten závěr byl takový nedodelany

Starmoon
09.11.2021

Podobne ako Knihomolka97, aj ja som si túto knihu chcela prečítať len preto, že časť deja sa odohráva na Titanicu. A práve tá časť knihy sa mi páčila, dokonca ma dojala. Páčili sa mi aj časti o tom, ako hrdinovia zakotvili v newyorskom prístave preplnenom reportérmi a čo sa dialo potom. Keď však prešlo pár rokov od tragédie (a pár ďalších kapitol v knihe), stala sa z príbehu typická červená knižnica, navyše písaná školáckym slohom. Od istého času som sa viac ako na dej sústredila na Steelovej doslovnosť a opakovanie sa, a to mi tak pokazilo zážitok z čítania, že som to radšej v polovici vzdala. Z Titanicovej časti mám však dobrý pocit.

Knihomolka97
03.05.2021 3 z 5

Nevýslovnou lásku jsem si vybrala čistě proto, že se část příběhu odehrává na Titanicu. Na jednu stranu si vždy nadávám, proč to čtu, když skoro vždycky brečím, ale k Titanicu mě zkrátka furt cosi táhne...
Tady jsem teda brečela hodně. Strašně smutný příběh.
Na frázi "nepotopitelná loď" jsem šíleně háklivá, dyť to si přímo říká o malér!
Hlavní hrdince Edwině jsem strašně fandila. Prišla o rodiče, snoubence a v tak mladém věku se musela starat a vychovávat mladší sourozence. Neměla to vůbec lehké, přesto vše zvládla.
Příběh se odehrával v delší časové rovině, takže tu byla třeba i první světová válka. Bohužel i tady na Edwinu čekala další ztráta... :/ A přiznám se že tohle mě fakt naštvalo! Prostě proč?! Proč jít dobrovolně do války, když vás potřebuje rodina? Možná jsem divná, ale tohle nepochopím.
Čekala jsem nějakou romantickou linku, které jsem se sice jakž takž dočkala, ale vůbec se mi tam nehodila, ve výsledku mi přišla úplně zbytečná a nelíbila se mi. :(
3,5⭐/5⭐

Barbora H
24.03.2021 3 z 5

Smutná knížka... jako vždy...

zimolka
10.05.2020 4 z 5

Další oddechová kniha.Krásně se četla.

Chemiczka
29.01.2018 4 z 5

Přečetla jsem jedním dechem (souvisí to i s tím, že jsem nejprve viděla film, a tak nějak už jsem dopředu věděla jak bude děj ubíhat). Nalákalo mne téma katastrofy spojené s potopením Titaniku. Celá plavba, střet s ledovcem a potopení autorce vydalo na pár stránek - zbytek knihy je už jen o osudech sourozenců Winfieldových. Nejvíce jsem si užila část, kdy je Edwina vydává poprvé od smrti rodičů a snoubence vydává přes oceán zachránit svou sestru.
Nic světoborného, ale neurazí.

Jana283
23.02.2017 3 z 5

Své "steelovské" období jsem si odbyla před lety, kdy jsem hltala každou knihu této autorky a těšila se na další. Teď jsem zkoušela po letech jednu z novinek, ale po pár stránkách ji odložila, už jsem někde jinde. Ale pravda je, že když tato spisovatelka po roce 1998 vstoupila na český trh, dozvěděla jsem se z jejích knih mnoho historických informací do té doby pro mne neznámých - Titanic, osudy carské rodiny po VŘSR, podrobnosti o válce ve Vietnamu... Z dnešního pohledu možná najivní zdroj, ale v té době pro nás věci zatajované a neznáme.

TaLu
11.05.2016 4 z 5

Autorka není z těch, které čtu pravidelně. Její knihy ( a je jich až neuvěřitelně velký počet) jsou pro mne příliš ....nechci napsat slovo sladké, ale nevím jaké slovo bych použila místo něj. Její knihy jsou romancemi, které mi povětšinou splývají v jedno - přesto si myslím, že existují i výjimky v její tvorbě. A rozhodně nechci zpochybnit její význam pro čtenářky, které odpočívají u jejích knih - určitě je řada mnohem hůře napsaných odpočinkových děl. Například tato kniha s dramatickou zápletkou potápějícího se Titaniku patří k těm, které se podle mne výrazně odlišuje od prosté romantické zápletky.
Právě jsem si po letech přečetla úryvek - tu pasáž kdy rodiny nevěděly, kde jsou jejich blízcí, zda někoho z nich ještě někdy uvidí a musím říci, že na mne to vylíčení znovu zapůsobilo.
Proto ráda přidávám kladné hodnocení.

konicekbily
28.03.2016 3 z 5

Pěkné oddychové čtení.

MAXA71
17.02.2016 3 z 5

Témy Titanic som prejedená, ale čítať sa to dalo. Hlavne na hodine účtovníctva. :))

Ditules
20.03.2015 2 z 5

Moje první knižní steelovka. Já věděla, proč se do ní nemám pouštět. :) Nějak mi to nesedlo. Časové přeskoky byly moc rychlé a peripetie sourozenců skoro až přitažené za vlasy.

akdar72
27.01.2015 5 z 5

Krásný příběh. Nesouhlasím se škatulkou červené knihovny. Dodá Vám sílu se nikdy nevzdat a hřejivý pocit, že štěstí, klid a láska, může přijít i mnohem později a v době, kdy to už vůbec nečekáte... Není to pohádka, ale skutečný příběh, který prožívá každý z nás. Když se rozhlédnete kolem sebe, Edwina může bydlet ve vedlejším domě.. Steel píše příběhy ze života. Ano mají šťastný konec, ovšem vykoupený tvrdou realitou života, pokorou, vnitřní silou postavit se ke všem hrůzám čelem a nevzdávat se.

Rup
10.09.2013 1 z 5

Klasik by zaplakal, ale je to vcelku čtivé a není to až takový kolovrátek jako jiné její romány. Narozdíl od modranky si myslím, že štěstí je tam až příliš. Émile Zola by vám neštěstí vykreslil zcela určitě jinak.

Akimmka
25.02.2013

Moc krásná knížka!

kika 13
25.11.2012 2 z 5

Pěkně psaná knížka na oddychové čtení.

modranka
06.09.2012 4 z 5

Anglia 1912, Titanic - San Francisco. Veľmi dojímavo napísaná kniha o obetavej láske najstaršej sestry k mladším súrodencom. Trochu mi v príbehu absentovalo väčšie šťastie pre Edwinu - akosi mi chýbala odmena za všetko čo prežila. Zaujímavým prvkom bolo, že autorka postavila ako dva protipóly nešťastie a hýrivý život filmových hviezd. Akoby sa potopením Titanicu začala nová éra spoločnosti.

kazecha
20.07.2012 4 z 5

Na můj vkus je Steelová trochu přeslazená - přesto má tato její kniha pro mě takové kouzlo, že jsem ji četla několikrát. Pokaždé mě dojme.

malen
09.10.2011 5 z 5

Sladké, ale kdo si rád popláče , tak ano, ať si přečte, líbilo se mi.