Nevýslovná láska

Děj románu "Nevýslovná láska" začíná katastrofou Titaniku, kde zahynou rodiče i manžel mladičké Edwiny Winfieldové. Sama se svými pěti mladšími sourozenci se vrací do San Fanciska. Přebírá ohromnou a nečekanou odpovědnost za vydávání rodinných novin i za celou domácnost. Edwina si umíní udržet rodinu pohromadě. Dvanáct let se Edwina vyhýbá jakýmkoliv citovým závazkům, ale když se jedno dítě po druhém staví na vlastní nohy, i ona se osvobozuje od přízraků těch, které milovala a ztratila na Titaniku. Svůj život dokáže prožít plněji, než by kdy očekávala....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/4282/nevyslovna-laska-uMN-4282.jpg 3.892

Vydáno: , Knižní klub

No Greater Love, 1991

Kniha Nevýslovná láska

Knihomolka97

Nevýslovnou lásku jsem si vybrala čistě proto, že se část příběhu odehrává na Titanicu. Na jednu stranu si vždy nadávám, proč to čtu, když skoro vždycky brečím, ale k Titanicu mě zkrátka furt cosi táhne...
Tady jsem teda brečela hodně. Strašně smutný příběh.
Na frázi "nepotopitelná loď" jsem šíleně háklivá, dyť to si přímo říká o malér!
Hlavní hrdince Edwině jsem strašně fandila. Prišla o rodiče, snoubence a v tak mladém věku se musela starat a vychovávat mladší sourozence. Neměla to vůbec lehké, přesto vše zvládla.
Příběh se odehrával v delší časové rovině, takže tu byla třeba i první světová válka. Bohužel i tady na Edwinu čekala další ztráta... :/ A přiznám se že tohle mě fakt naštvalo! Prostě proč?! Proč jít dobrovolně do války, když vás potřebuje rodina? Možná jsem divná, ale tohle nepochopím.
Čekala jsem nějakou romantickou linku, které jsem se sice jakž takž dočkala, ale vůbec se mi tam nehodila, ve výsledku mi přišla úplně zbytečná a nelíbila se mi. :(
3,5⭐/5⭐

Barbora H

Smutná knížka... jako vždy...

zimolka
10.05.2020

Další oddechová kniha.Krásně se četla.

Chemiczka
29.01.2018

Přečetla jsem jedním dechem (souvisí to i s tím, že jsem nejprve viděla film, a tak nějak už jsem dopředu věděla jak bude děj ubíhat). Nalákalo mne téma katastrofy spojené s potopením Titaniku. Celá plavba, střet s ledovcem a potopení autorce vydalo na pár stránek - zbytek knihy je už jen o osudech sourozenců Winfieldových. Nejvíce jsem si užila část, kdy je Edwina vydává poprvé od smrti rodičů a snoubence vydává přes oceán zachránit svou sestru.
Nic světoborného, ale neurazí.

Jana283
23.02.2017

Své "steelovské" období jsem si odbyla před lety, kdy jsem hltala každou knihu této autorky a těšila se na další. Teď jsem zkoušela po letech jednu z novinek, ale po pár stránkách ji odložila, už jsem někde jinde. Ale pravda je, že když tato spisovatelka po roce 1998 vstoupila na český trh, dozvěděla jsem se z jejích knih mnoho historických informací do té doby pro mne neznámých - Titanic, osudy carské rodiny po VŘSR, podrobnosti o válce ve Vietnamu... Z dnešního pohledu možná najivní zdroj, ale v té době pro nás věci zatajované a neznáme.

28.08.2016

Krásný příběh o sourozencích, kteří přežili potopení Titaniku.Kniha se mi líbí víc než film.

TaLu
11.05.2016

Autorka není z těch, které čtu pravidelně. Její knihy ( a je jich až neuvěřitelně velký počet) jsou pro mne příliš ....nechci napsat slovo sladké, ale nevím jaké slovo bych použila místo něj. Její knihy jsou romancemi, které mi povětšinou splývají v jedno - přesto si myslím, že existují i výjimky v její tvorbě. A rozhodně nechci zpochybnit její význam pro čtenářky, které odpočívají u jejích knih - určitě je řada mnohem hůře napsaných odpočinkových děl. Například tato kniha s dramatickou zápletkou potápějícího se Titaniku patří k těm, které se podle mne výrazně odlišuje od prosté romantické zápletky.
Právě jsem si po letech přečetla úryvek - tu pasáž kdy rodiny nevěděly, kde jsou jejich blízcí, zda někoho z nich ještě někdy uvidí a musím říci, že na mne to vylíčení znovu zapůsobilo.
Proto ráda přidávám kladné hodnocení.

konicekbily
28.03.2016