Palomino

Samanta Taylorová je úspěšná manažerka reklamní firmy. Zklamaná manželstvím odjíždí do Kalifornie k přítelkyni, kde potká svou lásku, kovboje Tatea. Avšak osudem se jí stane Šedý ďábel, kůň, který ji shodí ze sedla, a Samanta zůstane navždy upoutaná na vozíček...

Vydavatel: Ikar - Praha

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/1236/palomino-1236.jpg 4.1125
Vydáno · Knižní klub

Kniha Palomino

MonaLisa42

Naprosto skvělá, čtivá a dojemná kniha.
Nejdříve jsem viděla film, ale kniha je opět daleko lepší. Děj se odehrává v době, kdy se ještě běžně nepoužívaly mobilní telefony. Líbí se mi, že autorka nevytvořila život a historii jen hlavnímu páru, ale mnoha jedincům (např. Sam, Tatovi, Karo, Billovi, Timimu,...). Osud pro Sam nebyl příliš ohleduplný, ale ona se s ním dokázala vypořádat a vytvořit něco úžasného. Konec je skutečně pěkný, ale myslím si, že s krátkým epilogem by byl ještě lepší. Mrzí mě, že zde zemřelo tolik postav, do hlavní hrdinky jsem se doopravdy vžila a jsem nadšená, že má tolik dobrých přátel.
Ke knize se v budoucnu určitě znovu ráda vrátím, moc děkuji!!!

Lenoulinka
17.07.2018

Pěkný a dojemný příběh. I když si osud se Samantou tvrdě zahraje, tak ona vlastně díky svém hendikepu bude pomáhat druhým. Štěstí a láska si nakonec Samantu našlo. Moc pěkné čtení.

koki.veru
21.11.2017

Knížku jsem vytáhla úplně náhodou, už mi ležela poměrně dlouho doma, s tím, že si přečtu nějakou oddychovou "romanťárnu". Příběh mě ale doslova pohltil a i nějaká slzička ukápla. Samantu jsem si okamžitě oblíbila a prožívala s ní její bolesti a strasti. Moc knih jsem od D.Steel nečetla, ale tahle tedy rozhodně patří mezi top.

MinaHawke
13.05.2017

Nádherná kniha a film je také hezký.

EvikU.
07.04.2017

Moc krásný a smutný příběh. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

martina.culik
23.02.2017

Nejprve jsem viděla film a teprve o několik let později se mi dostala do ruky kniha. I když jsem tedy věděla, co se stane, přesto jsem byla překvapená, jak autorka zvládla vylíčit osudy všech postav.

28.07.2016

Román jsem četla už několikrát, je to velmi silný emotivní a dojemný příběh, u kterého vždy potřebuji kapesníčky.

majík1
04.07.2016

Krásná kniha a ještě lepší film

TIP: Máte rádi Databázi knih?

přátelství smích zfilmováno

Danielle Steel