Palomino

Samanta Taylorová je úspěšná manažerka reklamní firmy. Zklamaná manželstvím odjíždí do Kalifornie k přítelkyni, kde potká svou lásku, kovboje Tatea. Avšak osudem se jí stane Šedý ďábel, kůň, který ji shodí ze sedla, a Samanta zůstane navždy upoutaná na vozíček...

Vydavatel: Ikar - Praha

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1236/palomino-1236.jpg 4.1139
Vydáno, Knižní klub

Kniha Palomino

georginaa

Tento příběh jsem nesmírně milovala. Po ztrátě manželství najít svůj smysl života, vzchopit se a poznat i jiný život. Zažít opět dobrodružství, lásku a štěstí. To se myslím Samantě nakonec povedlo. Viděla jsem i film, ale ten byl trochu pozměněn a tolik mě to nezasáhlo jako tato kniha, která byla stoprocentně lepší.

Monika1717

Nemám moc ráda knihy o koních. Koně jsem nikdy nechtěla a jízdu na nich považují za dost nebezpečnou. Přesto jsem knihu otevřela a přečetla. Hlavní hrdinka mi byla od první chvíle sympatická, nepoddala se osudu a pomáhala i ostatním. Proto téměř plný počet hvězd. A líbilo se mi jméno koně.

majík1

Krásná kniha i film

JancaMia

pro mě jako koňařku a jako čtenářku "holčičáren" určitě srdcovka :)

Jessybelle

Tohle je moje srdcovka. Pokaždé si ji přečtu ráda. Asi si ji budu muset pořídit.

babiočka

Úchvatné čtení o životních snech, nadějích i ztrátách, o síle skutečného přátelství a lásky.
Škoda jen, že publikaci z roku 2013 místy kazí nesmyslný překlad a nelogická větná stavba (souvětí, odstavce...).

MonaLisa42
23.08.2019

Naprosto skvělá, čtivá a dojemná kniha.
Nejdříve jsem viděla film, ale kniha je opět daleko lepší. Děj se odehrává ve 20. století. Líbí se mi, že autorka nevytvořila život a historii jen hlavnímu páru, ale mnoha jedincům (např. Sam, Tatovi, Karo, Billovi, Timimu,...). Osud pro Sam nebyl příliš ohleduplný, ale ona se s ním dokázala vypořádat a vytvořit něco úžasného. Konec je skutečně pěkný, ale myslím si, že s krátkým epilogem by byl ještě lepší. Mrzí mě, že zde zemřelo tolik postav... Do hlavní hrdinky jsem se doopravdy vžila a jsem nadšená, že má tolik dobrých přátel.
Ke knize se v budoucnu určitě znovu ráda vrátím. Moc děkuji!!!

Lenoulinka
17.07.2018

Pěkný a dojemný příběh. I když si osud se Samantou tvrdě zahraje, tak ona vlastně díky svém hendikepu bude pomáhat druhým. Štěstí a láska si nakonec Samantu našlo. Moc pěkné čtení.

Co je nového, kotě?
Co je nového, kotě?