Jamra Jamra komentáře u knih

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Jasné, přímočaré postavy i děj bez zbytečných zatáček a zdlouhavých nedulezitych pasáží. Pohodová detektivka nenáročná na přemýšlení kdo je kdo a kdy se děj odehrává atp. Stojí za přečtení.

24.07.2021 4 z 5

Tohle je Gomora Tohle je Gomora Tom Chatfield

Souhlasím, že přirovnávat tohle k Já, poutník není úplně na pořadu dne. Vlastně se to četlo celkem dobře, nebylo to tak "těžké" čtení (jako třeba u Poutníka) pro nefanouška historie, Islámu a všech těchto spojitostí. Jako dobrý, ale wow efekt chybí.

12.05.2021 3 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

V hlavní roli igelitka, která vlastně nemá žádný vyšší smysl? Děj strašně dlouhý, podle popisu byli všichni alespoň 4x mrtví. S žádnou knížkou jsem se tak neprala. Nikde není psáno, že jde o absolutní sci-fi slátaninu. Epilog už jsem musela úplně vynechat. Vlastně je mi jedno jak to dopadlo.

27.03.2021 odpad!

Anonymita Anonymita Arno Strobel

Napínavost udržují neustálé vraždy a bezmoc policie a samozřejmě přímé zapojení hlavní postavy. Část konce se dala očekávat, vrah trošku zvláštní, ale někdo to být musí.

10.01.2021 4 z 5

Faleš Faleš Sibel Hodge

Hodně povedené, některá místa z pohledu hlavní postavy hodně propracovaná některé naopak vůbec nepropracovaná. I tak ale dobrá zápletka, svižný děj, překvapivý konec.

22.12.2020 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

No, děj ubíhá rychle, pořád se vlastně nic moc neděje a najednou je konec. Konečný názor: hmm.

28.11.2020 2 z 5

Chlapec, který viděl Chlapec, který viděl Simon Toyne

Až téma není zrovna můj šálek čaje, děj byl zajímavý, zajímavé zápletky. Bohužel zklamání, že jde o fikci a konec to teda úplně dorazil, bohužel k horšímu.

21.11.2020 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Fajn změna po předchozích tématech knih, které jsem četla. Rychle jsem se začetla, konec trochu zvláštní, do teď nejasný.

06.11.2020 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Zcela upřímně, vůbec si nepamatuju předchozí díly, takže jsem se asi ztratila už na začátku. Ale číst se to i tak dalo. Zápletka dobrá, nic složitého.

17.10.2020 3 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Námět zajímavý, ale podání nic moc. Chvílemi až zbytečné výlevy, které nudili až obtěžovali. Překlad teda občas tragédie a našla jsem i několik neopravených překlepů/chyb.

25.09.2020 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Čtivý zbytečně nezdlouhavý příběh. Škoda jen, že je celkem brzo jasné, kdo je vrah.

11.09.2020 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Příběh ok, četlo se to hezky, ale něco tomu chybělo. Padoucha odhadnete už téměř od začátku a tím se napětí vytrácí. Žádná pecka na konci také nepřišla...

08.08.2020 3 z 5

Hacker Hacker James Swallow

Asi jako zapadá do série, díky bohu, že už je to xx stránek kratší. Obsah je tento politicko-váležní styl čtení docela fuška.

23.07.2020 3 z 5

Exil Exil James Swallow

Jako by dobrý, ale ze docela zmatek v cizojazyčných jménách a osobách. Děj začátkem těžkopádný, ale nakonec se rozjede.

03.07.2020 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

První zkušenost se S. Kingem a možná i poslední. Poprvé jsem u nejakej knížky preskakovala odstavce. Nudné vzpomínání stařík se někdy fakt nedalo. A není to žánrem... Jsem pravidelný divák hororů, u kterých se většinou směju, ale tohle... Já fakt nevím..

14.06.2020 2 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Z krátkého obsahu super kniha, asi do pulky knihy možná víc, celkem nuda a postupně se to lehce zvedlo v dobrou bláznivinu. Ale i tak nic extra monstrózního. Průměr.

23.05.2020 3 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Čtivý, chytlavý příběh, děj hezky plyne a postupně odkrývá celou situaci. Nemůžu se ale zbavit pocitu vykradení snímku Tiché místo, který mi podle filmu připadal lepší a to filmy bývají naopak horší. Tady na mě film ještě čeká...

01.05.2020 4 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Vlastně dobrý, ale nic extra překvapivého, převratného, něco co by mě donutilo ještě nejít spát a číst dál.

22.04.2020 3 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Začátek se trochu vleče, ale konec plný akce. Závěr zajímavý, jen co je pravda.

30.03.2020 4 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Fajn, čtivé jako všechny knihy v sérii, ale konci chyběla nějaká třešnička, nějaká bomba, která by nás posadila na posledních stránkách na zadek.

14.03.2020 4 z 5