Jamra Jamra komentáře u knih

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Mno, přístup hl. postavy ze začátku knihy je dost podivnej, vzhledem k situaci. Konec se dal očekávat, ale nemyslim si, že je to takhle reálné... Obviněních bylo víc...

07.02.2018 4 z 5

Maska Maska Taylor Stevens

Mno, nečetla jsem sice všechny díly, ale nic moc. Žádný nečekaný převrat, žádná nečekaná událost ani podezřelá osoba.

07.02.2018 2 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Začátek takový vlažnější, možná chvílemi bez nějaké větší akce, ale konec dobrý všechno dobré.

30.12.2017 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

V určitých pasážích chybí uvozovky v přímé řeči, ne že by chyběli jen tam, ale prostě nejsou nikde v knize. Příběh fajn, ale konec uspěchanej a motiv hlavní postavy ("teď") dost zvláštní.

22.12.2017 3 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Knihu jsem objednala a myslela jsem, ze je to opravdu KNIHA. Kdyz mi tahle miniaturka přišla, byla jsem vlastně trochu naštvaná... Za tu cenu, čtení ani ne na hodinu. A teď po přečtení jsem pořád naštvaná. Mohl z toho být delší příběh a o to napínavější s nějakým zajímavým koncem... Vlastne nevíme, jak to všechno bylo.

09.12.2017 3 z 5

Kompletní manuál palných zbraní Kompletní manuál palných zbraní kolektiv autorů

Skvele fotky i čtivé napsano. Jen skoda, ze neni vice info o krátkých zbraních a ten automatických treba armádních. Pro Američany urcite fajn, ale u nas, kde se jen tak nelovi je polovina informaci zbytečných. Celkove, ale zajimave.

19.09.2017 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Možná o chlup lepší než Dívka ve vlaku. Celá kniha je zahalená takovým zvláštním tajemstvím a tajemnem. Děj sice docela předvídatelný, ale to na čtivosti a chytlavosti knihy nic nemění. Určitě stojí za přečtení.

25.08.2017 4 z 5

Krvavé nebe Krvavé nebe Mark Roberts

Rychlý spád, což se často nevidí... Většina dnešních knih obsahuje zdlouhavé zbytečnosti. Ale hororové prvky? Kde přesně? Dost koukám na horory, takže jsem asi zvyklá. Ovšem ty děti v takových situacích.... Možná to jsou ty hororové prvky. Čtivé, stojí za přečtení.

29.06.2017 4 z 5

Příliš krátký provaz Příliš krátký provaz Matthew FitzSimmons

První část občas zdlouhavá, ale potom rychle čtivé, napínavé, občas trochu předvídatelné, ale celkově stojí za přečtení.

18.06.2017 3 z 5

Tajné mise - Co zažívají speciální policejní jednotky v boji proti zločinu a teroru Tajné mise - Co zažívají speciální policejní jednotky v boji proti zločinu a teroru Judith Grohmann

Tak nějak jsem čekala víc. V podstatě kniha popisuje různé akce, ale vždy je to stejné.... dlouhá příprava, komunikace, vyjednávání, samotná akce. Očekávala bych ty zákulisní informace (vím, že některé jsou tajné), ale třeba signály jednotek, rozestavení nevím...prostě něco navíc.

13.06.2017 2 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Zajímavě zamotané a napínavé do posledních 3 stránek. Poslední dvě jsou možná až přehnané.

06.06.2017 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ač z oblasti a doby, která mi vůbec není blízká, ani v ní nejsem odborník, tak čtivě a srozumitelně napsáno.

14.03.2017 5 z 5

Ledové srdce Ledové srdce Tami Hoag

Ze začátku možná trochu zdlouhavé, několikrát omílaná stejná slova. Ke konci se to rozjede tak, že se snad nedá přestat číst. Stojí za přečtení.

02.03.2017 4 z 5

Hlava plná přízraků Hlava plná přízraků Paul Tremblay

Chvílemi opravdu skoro až děsivé. Hororové prvky - pro hororového fanouška ani ne, jen téma vymítání ďábla může uměle navozovat pocit hororu (ostatně v knížce je o tom pár slov). Každopádně konečné rozuzlení překvapivé vzhledem k tomu, k čemu nás celou dobu kniha vede. Jinak příjemně čtivé.

19.02.2017 4 z 5