Anonymita

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První společný případ zavede komisaře Daniela Buchholze a jeho kolegyni Ninu Salomonovou na stopu tajemného internetového fóra Morituri, které se nachází v obtížně přístupné části internetové sítě, jíž se přezdívá darknet. Jeho členové mohou navrhovat jména potenciálních kandidátů a následně o nich hlasovat. Vítězové jsou předem odsouzeni k smrti. Jenže uživatelé fóra umístěného v anonymní části internetu přicházejí a odcházejí jako stíny a nenechávají za sebou žádné stopy. Naproti tomu smrt je velice reálná a číhá blíže, než si Buchholz a Salomonová dokážou představit…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433402/big_anonymita-uoi-433402.jpg 4.1132
Série:

Buchholz a Salomonová 1.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

Anonym, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (45)

Kniha Anonymita

NymphMaeve
20. června

Ursula Poznanski je moje srdcová autorka, dostala mne knihou Saeculum a pak i každou další. Bohužel první spolupočin autorky a Arno Strobela nedopadl úplně dobře - Cizinec mě sice docela bavil, ale nebyl to žádný úplný odvaz. Jejich styl je nádherný, čtivý a zaujímavý, zde se povedl i námět. Měla jsem chvilkama pocit, že dojde ke klišé, kdy bude Nina unesena a statečný Daniel se jí bude snažit zachránit - k tomu díkybohu nedošlo. Vývoj byl úžasný a samozřejmě jsem byla se svými tipy na viníka úplně mimo. Je to moc pěkná oddechovka, napínavá k prasknutí a velmi pěkně zpracovaná. Rozhodně doporučuji a doufám, že vyjdou i další díly ze série s vyšetřovateli Ninou a Danielem.

megamysl1901
12. června

Skvělá detektivka. Líbilo se mi nezvyklé prostředí. Snad co nejdříve vyjde další případ. Určitě doporučuji. 5*.


nasekristynka
01. května

Jsem z knížky trochu rozpačitá. Četlo se to dobře, námět výborný, moji pozornost to udrželo. Chybělo mi ale alespoň trochu vysvětlení vrahova motivu, a v samotném průběhu vyšetřování byla spousta nesmyslů (chápu, že pro děj nebylo potřeba vykreslovat každý detail vyšetřování, ale místy mi to přišlo jako totální nesmysl).
Celkově jsem měla pocit z knížky kladný.

bigben
19. dubna

Příběh se zajímavým tématem a opět celé rozuzlení až ke konci knihy. Jen hlavní vyšetřovatelé, hlavně Nina, mi trochu lezli na nervy, ona asi o dost víc....

AlbionFoxyFox
17. března

Případ a hlavní dvojice vyšetřovatelů měli pro mě obrovský potenciál, zvlášť v dnešní době, čtivosti trošku ubíraly opakující se momenty, které byly líčeny z obou úhlů pohledu, závěr jsem trošku čekala, ale myslím, že to dopadlo tak nějak moc jednoduše a rychle. Určitě si budu případnou další knihu chtít přečíst, budou mě zajímat osudy hlavních postav.

TeaPeter
17. března

Celkem dobrá kniha. Nápad na psaní příběhu z pohledu dvou (vlastně více) postav je zajímavý, ale občas jednoho mate, když o jedné věci čte dvakrát v různých kapitolách. Asi i díky tomu po chvíli kniha působí rozvláčně a vlekle. Z hlavní dvojice mi byl Daniel celkem sympatický, zato ale k Nině jsem rozhodně sympatie necítil. Je zázrak, že z těch jejich úletů nevznikla pořádná katastrofa. Plnému počtu hvězdiček brání i mnoho bílých míst a technických chyb/nesmyslů.

Jessybelle
17. března

Tak tohle nebylo vůbec špatné, styl psaní i střídání pohledů mi sedlo. Detektivové se mi docela líbili, občas byli na ránu.
Je to zajímavý začátek série, určitě si přečtu další díly.

Biba_with_Book
14. března

(+ SPOILER) Precteno jednim dechem. Prakticky az do konce jsem nedokazala poznat kdo je tim vrahem, coz je dost osvezujici po serii urcitych "detektivek" kdy vraha tusite uz po otoceni treti stranky. Ve vysledku se ale da rict, ze krev na rukou meli hlavne hlasujici, protoze "kde neni zalobce, tam neni soudce".
Byly tam sice nejake chyby - nakonec uverejneni IP adres vsech hlasujicich, coz neni mozne, protoze jednotlive IP adresy uzivatelu se v urcitych intervalech meni prave proto, aby nebyli dohledatelni.
Taky bych mozna trosku ubrala v popisech, jak jsou vysetrovatele unaveni - ano, my vime.
Celkove ale skvely pocin, ktery si zaslouzi pet hvezd.

1