Anonymita

Anonymita https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433402/bmid_anonymita-uoi-433402.jpg 4 202 60

Buchholz a Salomonová série

1. díl

První společný případ zavede komisaře Daniela Buchholze a jeho kolegyni Ninu Salomonovou na stopu tajemného internetového fóra Morituri, které se nachází v obtížně přístupné části internetové sítě, jíž se přezdívá darknet. Jeho členové mohou navrhovat jména potenciálních kandidátů a následně o nich hlasovat. Vítězové jsou předem odsouzeni k smrti. Jenže uživatelé fóra umístěného v anonymní části internetu přicházejí a odcházejí jako stíny a nenechávají za sebou žádné stopy. Naproti tomu smrt je velice reálná a číhá blíže, než si Buchholz a Salomonová dokážou představit…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Anonym , 2016

JessieEx
02.02.2021 5 z 5

4,5*
Další povedená krimi/detektivka z pera této spisovatelské dvojice. Sice mě málem odradil prolog, ale jsem ráda, že se tak nestalo a že jsem pokračovala ve čtení. Toto bylo ještě lepší než Cizinec.

Já jsem ještě asi nikdy nic s takovým námětem nečetla, proto nemohu říct, že by to bylo předvídatelné a neoriginální. Naopak jsem byla při čtení velmi napjatá a ke konci už byl případ natolik vyhrocený, že jsem se nervozitou skoro klepala :)

Ústřední vyšetřovací dvojice mi byla velmi sympatická, dohromady lepší než zvlášť :) Daniel byl totiž dost na facku, třeba v tom, co mu vadilo na ženách atd. Naopak Nina byla skvělá od začátku až do konce. Líbilo se mi, jak si sedli.

Protože mi odhalení vraha připadalo malinko nedotažené a není tu nakonec ani ta spojitost s prologem (nebo ji já nevidím), strhávám půl hvězdičky - ačkoliv, možná si to autoři ještě nechávají na další díl...

Každopádně tuhle knížku ale moc doporučuji a mrzí mě, že tak rychle po vydání zapadla, není nikde vidět. Velká škoda.

dominika2585
19.01.2021 5 z 5

Tohle byla jízda. Když se objevil nový seznam kandidátů na smrt, nebo když náš pachatel umístil video s vraždou na fórum, připadala jsem si, jako bych seděla s Danielem a Ninou u jednoho stolu a sledovala to se zatajeným dechem s nimi.
Nina je jako neřízená střela, do všeho se pouští po hlavě, a to se mi na ní líbí.

Jamra
10.01.2021 4 z 5

Napínavost udržují neustálé vraždy a bezmoc policie a samozřejmě přímé zapojení hlavní postavy. Část konce se dala očekávat, vrah trošku zvláštní, ale někdo to být musí.

Ver1982
08.01.2021 5 z 5

Za mě teda super čtení. Pachatel byl celkem jasný už asi od půlky, nejspíš díky podobnosti s jinou knihou, ale napětí nechybělo ani tak.

Danago
24.11.2020 3 z 5

Zápletka mi celou dobu připomínala jednu z knížek Chrise Cartera, jak už tu někdo psal. Určitě je to zajímavý nápad, ale úplně jsem tomu nedokázala uvěřit, navíc mi to nepřišlo ani originální. S podobným námětem jsem se, jen v trochu jiných obdobách, už střetla víckrát. A bohužel jsem si nedokázala oblíbit ani jednoho z dvojice vyšetřovatelů. Nějak celému příběhu chyběla jiskra, i když konec byl chvíli dramatický . Ale je to první díl série a je naděje, že se všechno v dalších dílech změní k lepšímu, uvidíme. 3,5*

dpxcz
17.10.2020 4 z 5

Detektivky nečtu. Jedinou výjímkou jsou ty od Ursuly Poznanski a pokaždé se u nich bavím. I tentokráte to bylo skvěle napsané, čtivé, jen to zjištění pachatele mě trochu zklamalo.

MartinV.123
04.10.2020 5 z 5

Tahle knížka napravila to fiasko s Cizincem, který byl zbytečnou ztrátou peněz.

ArwenAragorn
19.09.2020 4 z 5

Lidé se dopouštějí těch nejodpornějších věcí, když si myslí, že jim nic nehrozí. Když nemusí odhalit svou tvář, když mohou zůstat v anonymitě. To vím už dávno a teď to víte i vy.

Dobrý thriller, líbil se mi. Jenom po zjištění pachatele se dostavilo zklamání. Ale nakonec to někdo být musí, že jo?
Zajímalo by mě, jak se bude vyvíjet vztah mezi detektivy Danielem a Ninou, i když Nina mi zvlášť zpočátku nebyla nějak extra sympatická.

petaSk
17.09.2020 4 z 5

Při čtení mi běhal mráz po zádech. Už dlouho se mi nestalo, že by zabití postavy v thrilleru ve mně probouzely intenzivní pocity. V Anonymitě se to povedlo. Velké body navíc. Pachatel se sice dal odhadnout dlouho před koncem, ale to mi tentokrát nevadilo. Zato Nina je vítězkou v kategorii nejprotivnější mrcha vyšetřovatelka. Už jen kvůli ní si asi nechám další díl ujít. Její parťák Bucholz sice miss sympatie taky nevyhraje, ale zajímal mě víc.

MartinaF
15.09.2020 5 z 5

Prostě neuvěřitelně napínavé čtení, které jsem hltala jedním dechem. Od autorky jsem četla kdysi dávno Erebos a také mě zaujal. Bylo to napínavé, nepřekombinované, reálné a alarmující. Jen tedy trochu zamrzely pravopisné chyby, které jsou v českém vydání. Jinak doporučuji všem deseti.

iška
17.08.2020 4 z 5

Po prvních stránkách jsem měla divný pocit. Říkala jsem si, že ten styl jaksi rozvolňuje napětí. Ale netrvalo dlouho, přijala jsem to a četla s chutí. Anonymita davu i jednotlivců je šílená.

gad
11.08.2020 4 z 5

Knihy od samotné paní Ursuly se mi líbily více, ale tento případ byl také zajímavý. Hlavně znepokojivý, neboť by se mohl odehrát v jakémkoliv jiném městě. Líbil se mi styl psaní z pohledu Niny a Daniela. Každý se na věc díval z jiné strany a dohromady si čtenář sám mohl dotvořit svůj vlastní obrázek. Dramatický konec je jako stvořený pro film. Očekávám pokračování, kde se toho dovím více o Nině.

LaBella
10.08.2020 4 z 5

Chvíli jsem se do knihy nemohla začíst a byla zklamaná, co jsem to koupila. Nakonec ale z toho byl zajímavý případ, takže nelituji. Řadím k sériím, kde pořídím i další díl...

Bishi
06.08.2020 4 z 5

Kniha z nové série se mi líbila, až na Ninu, ta mi někdy pila krev. Ale jako celek povedená krimi, případ zajímavý. Dobrý start.

oolinkaa
28.07.2020 3 z 5

Poznanski umí psát, ale lepší je, když píše sama . Námět to byl zajímavý , ale celkově to nemělo takovou jiskru a čtení se stávalo nudným . Byla jsem ráda, že se blíží konec

jana5655
21.07.2020 5 z 5

(SPOILER) Knihy od Ursuly Poznanski patří mezi mé nejoblíbenější. Tato patří rozhodně mezi její slabší, ale i když jsem přemýšlela jestli tu hvězdičku ubrat, tak prostě nemůžu. Její styl psaní miluju. Sice i když se vždy střídalo psaní z pohladu Buchholze a Salomonové, tak jsem se dívala a ujišťovala, že je to teď z pohledu tohoto.

Nějak nechápu ten Prolog. Poznanski má vždy v prologu popis vraždy z pohledu vraha. Toto hádám, že je vzpomínka a sen komplice. Ale raději bych tam viděla popis zavraždění toho prvního.

A bohužel je to první její kniha, kde již od půlky knihy sem si říkala: "Toto by mohl být vrah", pak jsem se v tom jen utvrzovala a nakonec to tak i bylo. Poznanski umí skvělé detektivky, ale podle mne ji trochu Strobel táhne v nich dolů. Umí to mít promyšlené daleko víc.

Ale i když mi chybí Beatrice a Florin, tak musím říct, že v dalších knihách se na tyto vyšetřovatele budu těšít. Ano, někomu lezla na nervy Salomonová, ale to že si vlastně děla co chce mi vyhovuje. Spíš mne od začátku štval právě Buchholz. Začala jsem si na něj navykat asi až ve 2/3 knihy. Ale jen proto, že se začal chovat trochu normálněji a začal se trochu ovládat.

Nedovedu si představit, že bych za nějaké 2 knihy třeba řekla, chlapa jako Buchholze bych chtěla. V tom nesahá Florinovi Wenningerovi ani po kotníky. :D

Takže i když kniha má hodně věcí co mi vadila, tak mi to nevadilo tak moc a prostě musím dát 5 hvězdiček, i když by si zasloužila spíš 4. Ale tentokrát je to spíš asi ze zvyku, jelikož tuto autorku miluju. Sedí mi její styl psaní a pořád mne dokáže strhnout do děje. Je to prostě styl knihy podle mého gusta a pořád se budu k jejím knihám chtít někdy vrátit.

Kaspiy
17.07.2020 4 z 5

Kniha mě překvapila. Od této dvojice autorů jsem četla Cizince a to se mi prostě nelíbilo. Ursulu Poznanski a její sérii Beatrice Kaspary mám naopak velmi ráda. A tato kniha se tomu dost přiblížila. Děj byl napínavý, čtivý, postavy zajímavé a Nina mi rozhodně nevadila. Jediné, co bych vytkla, je takový hodně prostý, místy tipuju i nepřesný, překlad. Četla jsem to jako e-knihu a byla tam navíc spousta překlepů.

Gabetka
16.06.2020 4 z 5

Ústřední dvojice detektivů mi tentokrát sedla, líbilo se mi jejich oťukávání a poznávání se, změna ve vnímání toho druhého. Nina a její výlevy mi rozhodně nepřišly přes čáru. Zápletka zajímavá, německé reálie osvěžující, padouch vychytralý a pointa přímo lahůdková. Těším se na další případ, snad bude a vyjde i v češtině.

happy-smile
31.05.2020 4 z 5

Tématem je kniha podobná jedné z knih Chrise Cartera. Akorát tady se nám u případu schází nová dvojice kolegů detektivů. Úplně se mi nechce věřit, že by Nině takhel procházelo její chování, čímž ani nemyslím obcházení kolegů, ale ty její výlevy. Z hlavní dvojice jsem tedy zůstala trochu rozpačitá, ale ve výsledku je kniha opravdu dobrá a těším se na pokračování.

ellescorpio
21.05.2020 2 z 5

Zatím jsem v polovině a mám dost smíšené pocity. Zápletka zajímavá, ale hlavní hrdinka Nina se chová jak úplná ...!! a neskutečně mi jde na nervy. Což se mi stává málokdy, ale tady je ta nevycválanost, impulzivnost a snad i hloupost úplně rušivá. Jelikož je Ursula Poznanski mou oblíbenou autorkou, je to pro mě docela rozčarování a trochu se nutím, abych knihu vůbec dočetla.

Autoři knihy

Ursula Poznanski