Ivuska.09 Ivuska.09 komentáře u knih

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Za mě mnohem lepší než většina podobně zaměřených knih. Příběh měl spád, přestřelky hlavních hrdinů mě bavily, nečekaná komplikace v druhé polovině byla také dobrým oživením, na odreagování (pokud rádi čtete knihy tohoto žánru) určitě doporučuji.

31.05.2020 5 z 5

Odmaskovaná Julie Odmaskovaná Julie Teri Wilson

Musím říct, že autorka Teri Wilson je velmi příjemným překvapením. Líbila se mi už její první knížka a teď jsem si užila i Odmaskovanou Julii. Sice teda obálky knih nejsou dvakrát líbivé, zbytečně odrazují od čtení, ale příběh uvnitř za přečtení stojí. Tento doporučuji milovníkům romantiky, pejsků a čokolády.

27.05.2020 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Pro mě byl tento příběh slabší než tři předešlé. I když je to stále příjemné a romantické čtení, chyběla tomu atmosféra předchozích vyprávění, kterou jsem si zamilovala. Sice je v této knize krásná příroda - pláže, moře, slunce... ale styl prvních tří dílů mi sedl více. Tak uvidíme, jaké budou další příběhy, které pro nás autorka chystá. Obálka je však opět dokonalá!

25.05.2020 3 z 5

Přeju si... tebe! Přeju si... tebe! Tracy Brogan

Já jsem si s touto knížkou zase spravila chuť. Minulá Srdcovka nebyla pro mě úplně tím pravým ořechovým, ale tato se mi zase líbila. Ano, děj lehce odhadnete. Ale i tak to byl milý a zamilovaný příběh, ke kterému se třeba jednou ráda vrátím.

23.05.2020 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Možná je dobře, že série s Erikou už končí (i když si říkám proč vlastně, tohle mi vůbec jako závěrečný díl nepřijde, takže - kdo ví?). Bylo to skvělé a oblíbila jsem si jí, ale čekala jsem, že se někam posune ve svém soukromém životě - tahle linka nebyla moc propracovaná ani uzavřená (i když nějaký náznak tu je, já vím). Jinak je to ale skvělá série, která se soustředí spíše na vyšetřování, což se mi líbilo - padouch byl často čtenářům odhalen velmi brzy (i když zrovna tahle kniha byla v tomto jiná), takže jsem si to mohla užívat zase z jiného pohledu.

20.05.2020 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

V závěru předchozího dílu jsem si říkala, jak to všechno bude dál, když Eriku čeká tolik změn. No, na začátku tohohle jsem byla celkem zklamaná, když se začalo ukazovat, jak to všechno vlastně bude. Chtěla jsem prostě víc a chtěla jsem změnu. Nepodařilo se. Nicméně příběh je čtivý, autor prostě umí psát a dokázal to už několikrát. Pokud máte sérii rádi, jistě ji dočtete až do posledního příběhu.

20.05.2020 3 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

S knihami Radky Třeštíkové je to jako na houpačce. Jedna skvělá, další mnohem slabší. Jedna pohltí masy čtenářů, další si najde jen pár nadšených fanoušků. A obávám se, že to druhé je i případ tohoto románu. Buď si ho zamilujte, nebo ho ani nedočtete. Pokud rádi sledujete myšlenkové pochody postav, vyžíváte se v delších souvětích a nevadí vám, že se místy budete v monologu hlavní hrdinky ztrácet asi úplně stejně, jako se ztrácí pěna ve vaně, tak je tohle kniha pro vás. Styl psaní je až poetický - místy mi to vadilo, jindy jsem autorčiny formulace ocenila (překládat bych tohle dílko opravdu nechtěla). Přesah tady je, ale jen málo čtenářů ho dokáže odhalit a ještě méně z nich ocenit.

14.05.2020

Vzpomeň si na lásku Vzpomeň si na lásku Sarah Jio

Jeden ze slabších románů z této edice. Ale pořád je to pohodové čtení, u kterého se odreagujete. Téma není špatné, jen mi trvalo, než jsem se do příběhu pořádně začetla. I když rozhodně je plný emocí, které by vás měly dostat, tak u mě se to tentokrát nedařilo.

13.05.2020 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Další díl za mnou, tentokrát to byla jízda a myslím, že teď už si autor pět hvězdiček opravdu zaslouží. Došlo i k několika milníkům v životě hlavní hrdinky, takže jsem zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet dál. Velmi čtivé!

12.05.2020 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Tato kniha by si asi zasloužila plný počet hvězd, ale já ještě počkám, jaké eso má Bryndza v rukávu. Sice jsou jeho knihy stále šablonovité, ale mě Erika baví. Dokonce se mi libí i to, že vrah je prozrazen poměrně brzy - alespoň se pak mohu soustředit na samotné pátrání a na to, jak to vše zapadá do sebe. Takže ano, těším se na další díl.

11.05.2020 4 z 5

Báječný čas života Báječný čas života Abby Williams (p)

Další z povedených příběhů této série. Bavily mě hlavní postavy - obě mají hodně společného, přitom jsou i velmi odlišné. Bylo hezké sledovat, jaké pouto mezi nimi vzniká. A jak moc si dokáží vzájemně pomoci. Pokud máte rádi zajímavé, ale poklidnější příběhy, bude se vám tento líbit.

08.05.2020 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Po předchozích autorčiných knihách jsem začínala být docela zklamaná a přemýšlela jsem, zda se mám do této vůbec pouštět. Ale neodolala jsem. A teď jsem opravdu ráda. Podle mě je právě tato kniha tím nejlepším, co napsala. Bylo to čtivé, dokonale propojené, nečekané a já jsem se od příběhu nemohla odtrhnout!

07.05.2020 5 z 5

Víš, kdo se dívá? Víš, kdo se dívá? Catherine Ryan Howard

Já jsem bohužel z této knihy zklamaná. Prostředí jednotvárné, postavy ploché, děj se spíše vlekl. Myslím, že z námětu by šlo dostat mnohem víc. Já jsem bohužel pořád přemýšlela, zda mám vůbec pokračovat ve čtení. Ani forma knihy mě nenadchla, ačkoli to nejprve vypadalo zajímavě. Prostě nebavilo.

06.05.2020 2 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Ukradený polibek byl lepší než Barvy půlnoci. Nicméně příběh má pár nejasností, se kterými by bylo možné si lépe pohrát. Nicméně bylo to čtivé a plné jiskření mezi hlavními hrdiny.

01.05.2020 3 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Já teď půjdu trochu proti proudu, ale já jsem v příběhu nenašla nic, čím by se lišil od ostatních ve svém žánru. Ano: je to pomalé, klidné, ale ničím výjimečné. A zařadila bych rozhodně mezi young adult a nikoli mezi literaturu pro ženy.

30.04.2020 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Bavilo. V případě Eriky sice autor zatím postupuje podle stejné šablony, ale budu doufat, že v dalším díle se to zlomí. Jinak je to ale čtivé a napínavé. Ani mě nevadilo, že vrah byl odhalen už v půlce knihy - naopak je to alespoň zase v něčem jiné. Rozhodně se pustím i do dalšího dílu.

29.04.2020 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Mám toho načteného hodně a čtu knihy napříč různými žánry. Od přečtení této knížky mě málem odradily některé komentáře, které tu jsou. Ale víte co? Ono to nebylo špatné. Ano, je tam spoustu klišé - jenže to v tomto žánru vždycky, těžko vymyslíte něco originálního. Mně osobně potěšilo, že erotická linka je spíše v pozadí a erotických scén je poskromnu. Naopak tu byl příběh s pointou. Ano, některé dialogy jsou trapné, ale jiné příjemně sarkastické a vtipné. Pokud chcete jen něco čtivého a lehkého na odreagování, tak tuto knížku doporučuji všemi deseti. Mně se to líbilo mnohem více než třeba Pan Slušňák nebo série Božský.

29.04.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

I já jsem se konečně dostala k této sérii. Ale tak nějak nevím, asi jsem čekala ještě trochu víc. Erika je dobrá postava a jsem zvědavá, jak se její osud bude vyvíjet dál. Vraha jsem odhalila až ve chvíli, kdy to chtěl samotný autor, takže i v tomto směru je kniha dobře napsaná. Má spád, je to čtivé. Občas mi ale přišlo, že některé pasáže jsou zbytečné. I když je Dívka v ledu dobře napsaná, asi mi v ní stále ještě něco chybělo, čím by se odlišila od ostatních (lepších) děl stejného žánru. Tak uvidíme, jaké budou další díly.

26.04.2020 3 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Pro mě byl tohle nejlepší díl z celé série. Není to přehnaně drastické, počet mrtvých se oproti předchozímu dílu drží na velmi nízké úrovni. Jde spíše o pátrání, to mám raději. Bavil mě Wolf, který se opět vrátil na scénu, zároveň svůj prostor získali i hlavní hrdinové z druhého dílu, takže v tomhle směru jsem spokojená. Celkově bych sérii hodnotila jako průměrnou, ale jsem moc zvědavá, co dalšího si autor pro své čtenáře přichystá.

25.04.2020 4 z 5

Až vysvitne slunce Až vysvitne slunce Debbie Macomber

Nějak jsem zapomněla, jak skvělé jsou romány z edice srdcovek! Dojemné, plné emocí, tak trochu pohádky a přitom realitou... Krásný příběh, těším se na další díly, které vyjdou letos.

25.04.2020 5 z 5