Ivuska.09

Přečtené 849Nevlastní sestra
duben 2021 (08.-09.)
Nevlastní sestra 2021, Sandie Jones

Já jsem s tímto příběhem mnohem spokojenější než s předešlou knihou Matčina hra. Bavila mě zápletka, několikrát to vypadlo, že už je vše vyřešeno, přitom nebylo vyřešené nic. Dějově byl příběh pěkně zamotaný. A překvapivé závěry tato autorka skutečně umí. Jsem zvědavá na její další knihu!


Poslední let
duben 2021 (06.-08.)
Poslední let 2021, Julie Clark

Konečně thriller, který mě dokázal upoutat a zcela pohltit. Tohle mě bavilo. Příběh o dvou silných ženách, které zažívají něco, co je donutí opustit svůj vlastní život. O Clair se dozvíte téměř vše hned na začátku, Evu budete poznávat postupně a vracet se s ní do její minulosti. Je to promyšlené, rozhodně nejde o prvoplánový příběh. A potěšilo mě, že nic nebylo průhledné, jak tomu poslední dobou u thrillerů často bývá. Čtivé, dobře napsané, zajímavé, s pointou, zkrátka doporučuji.


Ráda tě poznávám
duben 2021 (04.-05.)
Ráda tě poznávám 2021, Rachel Winters

Příběh má jiskru a vtip. U spousty scének jsem se s chutí zasmála. Čtení mě bavilo, líbily se mi dialogy. Hlavní hrdinku jsem si také oblíbila a byla jsem zvědavá, co všechno je ještě ochotná udělat, aby si udržela práci. Nicméně upozorňuji, že je to kniha plná klišé - jinak to ani nešlo, když její pointou jsou náhodné setkávačky z romantických filmů. Pokud romantiku vyhledáváte, bude to dobrá volba. V opačném případě se jí vyhněte obloukem.


Jen jeden rok
březen - duben 2021
Jen jeden rok 2021, Penelope Ward

Pohodové a nenárončné čtení. Nic převratného, ale také nic, co by se nedalo dočíst.


Ukradený příběh
duben 2021 (02.-03.)
Ukradený příběh 2021, Elizabeth Coleman

Mně se kniha moc líbila. Ano, hrdinka byla místy dost naivní, ale o to více mě její chování vždy vtáhlo do děje, protože jsem byla zvědavá, zda se vzpamatuje a chování ostatních včas odhalí. Vlastně jsem díky tomu knihu nedokázala odložit.


Moje báječná žena
březen 2021 (28.-30.)
Moje báječná žena 2021, Samantha Downing

Mně tato kniha nepřišla tak špatná. Tajemství mezi manželi, které postupně graduje. To je téma mnoha knih. Přesto je tady něco jinak. Určitě mohu říct, že příběh nemá hluchá místa. Já jsem byla zvědavá, kam to všechno směřuje a čtení mě bavilo. Ano, četla jsem i lepší thrillery, ale také mnohem horší.


Zvon
březen 2021 (23.-27.)
Zvon 2021, Neal Shusterman

Já jsem bohužel z tohoto dílu spíše zklamaná. Smrtka byla skvělá - autor vytvořil svět, který mě pohltil a neskutečně bavil. Nimbus už byl o trochu slabší, ale pořád to bylo dobré. Ale Zvon? Děj přeplácaný. Příliš postav, příliš časových posunů a příliš zápletek, které mě vlastně vůbec nebavily. Málo Citry a Rowana. Chyběl mi svět vytvořený v prvním díle, svět smrtek a jejich učedníků. Čtení mě nebavilo a musela jsem se donutit knihu dočíst. Takže pro mě: první díl skvělý, druhý dobrý, třetí zbytečný. Bohužel.


Levá strana světa
březen 2021 (19.-22.)
Levá strana světa 2021, Lisa Genova

Kniha, která v sobě ukrývá spoustu důležitých témat a myšlenek. O tom, co je v životě skutečně důležité. O tom, co bychom neměli opomíjet. A také o tom, jak se kvůli jedné nehodě může změnit celý váš život. Najednou se na vše budete dívat jinýma očima. Stejně jako hlavní hrdinka Sára.


Čajovna v Tokiu
březen 2021 (16.-19.)
Čajovna v Tokiu 2021, Julie Caplin

Mně se tento díl moc líbil. Autorka si u mě napravila reputaci po předchozím příběhu Pláž v Chorvatsku, který mě zaujal ze všech nejméně. Ale Čajovna v Tokiu? Paráda! Zamilovala jsem si romantický příběh, jenž se zde odehrával. Oba hlavní hrdiny a vše, co je spojovalo. Fotografování. Bylo to emotivní a laskavé. A závěr? Dokonalý. A zamilovala jsem si i Japonsko: památky, tradice, zvyky, kulturu... Tohle se autorce hodně povedlo! Dokonale popsané prostředí, dokonalá atmosféra.


Vazač vzpomínek
březen 2021 (14.-16.)
Vazač vzpomínek 2021, Bridget Collins

Vazač vzpomínek patří ke knihám, které mají mnoho předností. Bavil mě svět, který autorka vytvořila. Čím v něm knihy jsou, co znamenají, jak dochází ke svazování vzpomínek. To byl skvělý nápad. Proto první třetinu, ve které je toto všechno vysvětleno, považuji za nejlepší část příběhu. Od druhé části přichází do popředí jiné téma: LGBT. Toto téma vrcholí závěrečnou částí. Já bych asi spíše ocenila, kdyby byl v knize i dál více rozebrán ten "originální svět" související se svazováním vzpomínek, protože LGBT tematiky je dost ve spoustě dalších příběhů. Doporučuji hlavně dospívajícím (Young adult) milovníkům fantasy, ti si příběh určitě užijí plnými doušky.


Snachy za všechny prachy
březen 2021 (13.-14.)
Snachy za všechny prachy 2021, Aurélie Valognes

Odpočinkový román, ze kterého si můžete odnést i pár důležitých věcí! Pokud tedy budete chtít. Místy se zasmějete, jindy vám bude hlavních hrdinů líto. Místy komedie, místy tragikomedie a místy prostě život.


Pod lampou není vždy tma
březen 2021 (11.-13.)
Pod lampou není vždy tma 2021, Alena Jakoubková

Tuto sérii mám ráda. Oproti jiným knihám od paní Jakoubkové je tu navíc detektivní zápletka. Obě sestry jsou skvělé a ačkoli jsou to neuvěřitelné drbny, které musí do všeho strkat nos, tak to vlastně vždy myslí dobře a lidé je mají rádi. Já jsem si i třetí pokračování série užila.


Dům na druhé straně ulice
březen 2021 (10.-11.)
Dům na druhé straně ulice 2021, Lesley Pearse

Dům na druhé straně ulice je detektivkou, která by mohla zaujmout především ženy. Hlavní hrdinka má spoustu kuráže, je to chytrá dívka, ale občas jsou některá její rozhodnutí příliš zbrklá. Kvůli tomu se pak dostává do zbytečných problémů. Bohužel se situace vyhrotí natolik, že jí půjde o život. Napínavé, čtivé a nechybí ani téma s přesahem (týrání žen).


Bez závazků
březen 2021 (07.-09.)
Bez závazků 2021, Vi Keeland

Nebylo to špatné, ale některé z autorčiných předchozích knih se mi líbily víc. Zároveň ale musím podotknout, že i tady je několik myšlenek, které stojí za zapamatování. Pokud se vám autorčiny knihy líbí, nejspíš vás ani tato nezklame.


Po pravdě
březen 2021 (06.-07.)
Po pravdě 2021, Gilly Macmillan

První kniha od této autorky, do které jsem se pustila. Nebylo to špatné, děj byl poutavý, zajímalo mě, co se stalo. Ale zároveň mi v příběhu něco chybělo (zaznamenala jsem pár hluchých míst a hlavně jednu nedořešenou situaci, která mi samozřejmě vrtá hlavou), takže mezi nejlepší thrillery ho zařadit nemohu.


Všechny barvy noci
06. březen 2021
Všechny barvy noci 2020, Karine Lambert

Kniha, kterou je komplikované hodnotit. Nejprve jsem měla trochu problém se do ní začíst a váhala jsem, zda ji vůbec dočtu. Po pár stránkách však nastal zlom a já jsem se tak začetla, že jsem ji ani nedokázala odložit. Je toho hodně, co vám může nabídnout příběh člověka, který přichází o zrak. Poučné a pesimistické čtení, které je zároveň i plné naděje.


V dobrém i zlém
březen 2021 (01.-05.)
V dobrém i zlém 2021, Kimberly McCreight

Skvělý příběh, který má čím zaujmout. Vyskytuje se v něm poměrně hodně postav a jejich osudy jsou propleteny mnohem více, než by se na první pohled mohlo zdát. Zápletka je promyšlená a troufám si tvrdit, že konec vás překvapí.


Za zdmi
únor 2021 (26.-28.)
Za zdmi 2018, Hollie Overton

Jak to, že mi tato kniha unikla ve chvíli, kdy byla vydaná? Tohle byl bravurní příběh. Konečně zase kniha, která vás k sobě naprosto připoutá. Budete chtít vědět, čeho je hlavní hrdinka schopná. A pak budete chtít vědět, jak to celé dopadne. Nemohla jsem se odtrhnout!


Na co slova nestačí
únor 2021 (23.-25.)
Na co slova nestačí 2020, Brigid Kemmerer

Už první autorčina kniha se mi líbila. Netušila jsem ale, že tahle bude ještě lepší. Povinná četba pro všechny teenagery! Minimálně v jedné oblasti by se mohli z příběhu poučit: internet je mocný pán, ale lidé, které prostřednictvím něj poznáte, nemusí být důvěryhodní. Třeba to díky tomuto příběhu uvízne v paměti alespoň někomu. Je to poučné, je to čtivé, je to plné emocí. Rozhodně doporučuji.


Na kočku a na myš
únor 2021 (20.-23.)
Na kočku a na myš 2021, Helen Monks Takhar

Mě tato knížka bohužel vůbec nenadchla. Druhá polovina příběhu byla lepší než ta první, ale to už v mých očích nic nezachránilo. Některé scény na mě byly až moc nechutné (vzhledem k tomu, že jde o thriller). Navíc celou dobu víte KDO, tušíte CO, jen nevíte PROČ. To zjistíte až v samotném závěru (tady mohu autorce přidat body za to, že se ji ještě podařilo čtenáře zmást), ale ani tak to není příběh, který bych chtěla doporučovat. Mně tohle nesedlo.


Královnou krásy z donucení
19. únor 2021
Královnou krásy z donucení 2021, Teri Wilson

Já mám autorku Teri Wilson prostě ráda. Sice jsou to takové pohádkové příběhy, mnohdy jednoduché, ale zároveň neskutečně čtivé. Královnou krásy z donucení jsem zhltla za jeden večer, potřebovala jsem se odreagovat něčím, u čeho úplně vypnu. Byla jsem spokojená: chválím i závěr, čekala jsem, že to mezi sestrami dopadne jinak. Je to nenáročná romantika, která však zaujme.


Osudný okamžik
únor 2021 (17.-19.)
Osudný okamžik 2021, Rebecca Thornton

Hodnotit tuto knihu je velmi obtížné. Musím říct, že se mi četla dobře: příběh mě bavil a poháněla mě dál touha zjistit, jak to vlastně všechno bylo. Celou dobu víte, že je něco špatně, kamarádky něco skrývají, ale netušíte, co se z toho všeho vlastně vyklube. Samotný závěr je pak ale zklamáním. Myslím, že autorka to mohla všechno ještě více zkomplikovat a nějaké to šokující tajemství přidat. Mně chyběl "wau" efekt.


Zdání a manžel vždycky klamou
únor 2021 (14.-16.)
Zdání a manžel vždycky klamou 2021, Alena Jakoubková

V knihách této autorky často hraje hlavní roli láska mezi mužem a ženou (a různé patálie s ní spojené). Rozhodně nechci tvrdit, že tady tomu je jinak, ale mnohem důležitější je zde podle mě láska mateřská. Hlavní hrdinka má totiž velmi komplikovaný vztah s matkou. Právě matka neustále své dceři určuje směr, jakým se bude ve svém životě ubírat. Jenže je tu jeden zásadní problém: vůbec nebere ohled na Stelliny sny. Stella si jednoho dne uvědomí, že maminka je zastáncem až příliš přísné výchovy. A tak začne jejich vztah gradovat... Mně se román líbil, dostala jsem přesně to, co od této autorky očekávám.


Falešný pohřeb
únor 2021 (12.-14.)
Falešný pohřeb 2020, Magdalena Mintová

Musím souhlasit s ostatními komentáři: začátek knihy byl slabý. Události na prvních stránkách mi přišly hodně bláznivé a říkala jsem si, že tohle snad ani nedočtu. Nicméně celkově román nemá špatné hodnocení, tak jsem si řekla, že vydržím. A cca od první čtvrtiny se mi příběh líbil. Nakonec jsem si čtení užila, zasmála se a zhltla zbývající část vyprávění (cca 3/4 románu) na jeden zátah. Pokud máte rádi nenáročné příběhy, tak se vám patálie Emy určitě budou líbit.


Přísně tajné
únor 2021 (10.-12.)
Přísně tajné 2021, Elle Kennedy


Na pokraji sil
únor 2021 (08.-10.)
Na pokraji sil 2020, Samantha M. Bailey

Já jsem od této knihy dostala vše, co jsem očekávala. Napětí, pátrání, manipulaci... Jednu věc příběhu upřít nemohu, opravdu vás dokáže pohltit. A ani závěr nebyl špatný, na prvotinu je to určitě povedené dílo. Jsem zvědavá, jaký potenciál v sobě ještě autorka ukrývá.


V zajetí klamu
únor 2021 (06.-08.)
V zajetí klamu 2020, Suzy K. Quinn

V zajetí klamu - kniha, na kterou jsem dostala spoustu doporučení. A souhlasím, je to povedený příběh. Minimálně v tom směru, že rozhodně má potenciál k tomu, aby své čtenáře zaujal. Co se týče samotného závěru, pro mě zase tak nečekaný nebyl. Nicméně i tak ale mohu říct, že mě děj absolutně pohltil a čtení jsem si užila.


Pekárna s vůní skořice
únor 2021 (04.-06.)
Pekárna s vůní skořice 2021, Ruth Kvarnström-Jones

Já jsem velmi příjemně překvapená, mně se tento příběh skvěle trefil do vkusu. Dvě dějové linky, jedna z minulosti, druhá ze současnosti. Obě samozřejmě propojené, zhruba v půlce knížky minulost nahradí přítomnost. Rodinné spory, které trvají už pěknou řádku let. A jedna malá pekárna, která čeká na své znovuotevření. A bohatý muž, který se domnívá, že se kolem něj bude točit celý svět... Naštěstí hlavní hrdinka jen tak nic nevzdá. Já se těším na další díl.


Pichlavá láska
únor 2021 (03.-04.)
Pichlavá láska 2020, Jane O'Connor

Tato kniha ukrývá trochu jiný příběh, než jsem původně čekala - romantika tady opravdu není hlavním tématem. Pro mě je tohle čtivo vedoucí k zamyšlení, kam až může vést platonická láska. Nakonec bylo pro hlavní hrdinku dobré, že to všechno bylo tak, jak to bylo. Určitě doporučuji starším ženám, hlavní hrdinka je padesátnice, takže k ní budou mít blíže. Celkově je příběh mnohem vyzrálejší, než se zdá z anotace.


Kapka štěstí v ranní kávě
leden - únor 2021
Kapka štěstí v ranní kávě 2019, Agnès Martin-Lugand

Proč jsem s přečtením této knihy tak dlouho otálela? Mně autorčin styl sedí. Ačkoli souhlasím, že minimálně zpočátku se hrdinka nechovala úplně adekvátně svému věku, ale na druhou stranu by se dalo říct, že zkrátka podlehla zamilovanosti.... Naštěstí růžové brýle dokázala odložit a hned viděla svůj život jinak. Těším se na autorčino další dílo.


Povídej pohádku
31. leden 2021
Povídej pohádku 1997, Adolf Dudek


Skoro úplně normální
leden 2021 (25.-29.)
Skoro úplně normální 2021, Hannah Sunderland

U tohoto příběhu jsem si během čtení prošla několika fázemi: začátek byl dobrý, střed knihy mě začal trochu nudit, ale v poslední třetině se to zase zlepšilo a já jsem s napětím čekala, jak se celá situace vyvrbí. Možná to nebude úplně čtení pro každého, některé pasáže jsou zkrátka pomalejší. Ale nakonec dostanete i pořádnou dávku emocí.


Zakázané noci
leden 2021 (23.-25.)
Zakázané noci 2021, Liv Morris

Pohodový a milý příběh s nádechem erotiky. Ve svém žánru patří k těm povedenějším. První polovina mě bavila o něco více, ale celkově jsem knihu přečetla s chutí. Jedna věc mě však iritovala: oslovování hlavní hrdinky "holčičko". I tak je to ale ideální volba čtiva do náročných dnů.


Nelituju ničeho
leden 2021 (17.-20.)
Nelituju ničeho 2020, Colleen Hoover

Byl to zvláštní příběh, ale musím říct, že skvělý! Tolik dramatických událostí v jedené rodině. Nejdřív jsem si říkala, že to autorka trochu přehání, ale jak příběh postupoval, tak jsem došla k závěru, že to tak vlastně může být. Občas nás dohání jeden životní kotrmelec za druhým a my s tím nemůžeme nic dělat. Jedna věc mě opravdu bavila: postavy. Jejich vývoj, jejich chování, jejich reakce na události. Rozbor komplikovaných vztahů. Hlavně matka - dcera. Skvělé, doporučuji.


Dva v srdci
leden 2021 (14.-17.)
Dva v srdci 2020, Josie Silver

Zdá se, že Josie Silver se stane mou oblíbenou autorkou. Už její první kniha se mi líbila. A i teď jsem příjemně překvapená. Román má z mého pohledu vše, co by mít měl. Láska, neštěstí, smutek, naděje. Nakonec i trochu toho klišé jí dokážu prominout! Bavil mě nápad "dvou světů", který autorka využila. Postupně však převládala realita nad sněním, tak to má být. Já jsem spokojená a těším se na další autorčino dílo.


Co se o ní říká
leden 2021 (11.-13.)
Co se o ní říká 2021, Kristyn Kusek Lewis

Bohužel, pro mě obrovské zklamání. Naprosto nezáživný děj. Nudné vyprávění, velmi (ale velmi!) pomalé tempo. Doufala jsem, že se v příběhu stane něco zásadního. A pořád jsem na ten zvrat čekala. Marně. Sem tam nějaká pointa byla, ale mě příběh prostě nebavil.


Boháč z Park Avenue
leden 2021 (07.-10.)
Boháč z Park Avenue 2020, Vi Keeland

Jednoduchý příběh, který se dobře četl. Překvapením byla zápletka s kamarádkou hlavní hrdinky - to se přiznám, že jsem nečekala. Pokud chcete nějakou oddechovku, je to dobrá volba.


Zlatíčka
leden 2021 (02.-06.)
Zlatíčka 2020, Melanie Golding

Rozhodně souhlasím s tím, že je to zvláštní příběh. Asi po čtvrtině jsem měla chuť knihu odložit nedočtenou. Jenže jsem byla zároveň zvědavá, co se to vlastně děje a jak to celé dopadne. Z příběhu nejsem nijak nadšená. Jenže je v něm ukryto velmi citlivé téma, které do něj vnáší prvek reality - poporodní deprese. A nikdy nevíme, jestli zrovna my nebudeme procházet něčím podobným. A tak nebudu hlavní hrdinku odsuzovat a místo dvou hvězdiček, musím dát tři.


Strom splněných přání
leden 2021 (02.-03.)
Strom splněných přání 2020, J. Gladwell (pseudonym)

Mně se příběh líbil. Bylo to klidné a milé, plné vánoční atmosféry a pohody. Nechybělo ani odhalování záhad spojených s válečnými událostmi, což bylo příjemným oživením "hygge atmosféry". A bavilo mě, že děj nakonec nebyl tak průhledný, jak se na první pohled zdálo.


Věci, na které nastal čas
prosinec 2020 - leden 2021
Věci, na které nastal čas 2020, Petra Soukupová

Nemyslím se, že tohle by byla kniha, která nemám svému čtenáři co předat. Ale určitě záleží na tom, v jaké životní fázi právě jste. Nemáte partnera (potažmo manžela) a děti? Pak to asi nebude nic pro vás. Jinak je to podle mě naprosto reálný příběh. I takhle to v životě chodí - lidé se prostě mohou začít míjet. Žijí vedle sebe, nikoli spolu. A pak to všechno trvá a vleče se to, než to celé vygraduje. Troufám si říct, že pokud máte rodinu, musíte se alespoň v některém okamžiku najít. Protože život prostě není pořád růžový.


1 ...