Přísně tajný spolek svérázných čarodějek přehled

Přísně tajný spolek svérázných čarodějek
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528172/bmid_prisne-tajny-spolek-sveraznych-caro-65aad7300775b.jpg 4 86 86

Pravidla čarodějek jsou jasná – v zájmu přežití na sebe neupozorňovat, být co nejopatrnější a moc se nedružit ani s ostatními čarodějkami. Protože kde je čarodějek víc, tam šijí s magií všichni čerti. No jo, jenže co dělat, když vás osazenstvo jistého domu prokoukne? Ne, nechce vás upálit ani utopit ve vašem rybníčku s koi kapry. Je to mnohem horší. V tom domě totiž vyrůstají hned tři malé čarodějky. Bez výcviku. A za pár týdnů má dorazit právník, na jehož rozhodnutí závisí osudy všech v domě. A jasně, rozhodně v čarodějky nevěří, a pokud by v ně uvěřil, chtěl by ty monstra smazat z povrchu zemského. A tak Mika sbalí do svého autíčka všechen svůj majetek – včetně toho rybníčku a koi kaprů (magie, co se divíte?) a vyráží na záchranně-vzdělávací misi. Čelit dětem, právníkům, hněvu nejstarší čarodějky v Anglii i zatraceně pohlednému Irovi. Co by se mohlo pokazit?... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Very Secret Society of Irregular Witches , 2022

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Přísně tajný spolek svérázných čarodějek. Přihlašte se a napište ho.

maryska09
předevčírem 5 z 5

Milý příběh z neobvyklého prostředí plný lásky, touhy a přátelství. Po špatných zprávách, valících se ze všech stran, jde o velmi osvěžující způsob trávení několika večerů.

mikika
17.06.2024 4 z 5

milý a hřejivý příběh, kapku předvídatelný, ale to je tak, když pořád čtete jen detektivky, už vidíte i za roh.

SBH
16.06.2024 5 z 5

(SPOILER) Povedená obálka, krásná ořízka, zajímavá anotace. Příběh je vyprávěn er-formou z pohledu čarodějky Miky, ačkoli občas, naprosto výjimečně máme možnost nahlédnout do hlavy i jiné postavě, nejčastěji Jamiemu. Postavy se autorce povedly na jedničku, každá má svou charakteristiku, většina temné tajemství z minulosti, se kterým se musí poprat a vyrovnat, a všechny se svého úkolu zhostily se ctí. Mika byla možná až moc dokonalá, ovšem její krušné dětství a smysl pro humor vše zachránily.
Čekala jsem nějaký zádrhel s Lilianou a její sestrou Peonií, takže bych mohla tvrdit – já to říkala, ale ne, ústřední překvapivý zvrat jsem netušila. Celkově se děj podařilo vybalancovat mezi pohodovou domácností ve Ztraceném domě a nutnými potížemi, které udržovaly pozornost. Závěr a konečné řešení potíží mě překvapilo.
Nemám co vytknout, dostala jsem vše, co mám na knihách ráda – sympatické hrdiny, zajímavou zápletku, svižný děj, přirozené a vtipné dialogy, barvité popisy, které vtáhly do prostředí, a jiskrný humor. Auto si už pořizovat nebudu, ale kdyby ano, asi bych si ho také pojmenovala Koště. Magie a způsob fungování (poměrně smutného) světa byly vysvětleny pochopitelně a bez nesrovnalostí.
Pět hvězd a doporučuji.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Dokonalé městečko, Šašek a další knižní novinky (11. týden)

10.03.2024

Hlubina, Dotek temnoty a další knižní novinky (45. týden)

05.11.2023

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Přísně tajný spolek svérázných čarodějek v seznamech

ve Čtenářské výzvě39x