Ivuska.09 Online Ivuska.09 komentáře u knih

Odříkaného manžela největší krajíc Odříkaného manžela největší krajíc Alena Jakoubková

V tomto románu je ukrytý příběh čtyř žen z jedné rodiny. Matka, dvě dcery a vnučka. Některé o sobě dlouho nevěděly. Přesto jsou si hodně podobné. Je to příběh plný neústupnosti, neschopnosti odpouštět a patriarchálního manželství. Mně se moc líbil a pokud máte rádi romány pro ženy s přesahem, tak snad budete také spokojeni.

04.03.2020 4 z 5

Věčná vášeň Věčná vášeň Audrey Carlan

Po pročtení zdejších komentářů jsem měla trochu obavy, jaká tedy kniha vlastně bude. Ale těšila jsem se na ní, tak jsem se pustila do čtení. Ano, souhlasím s tím, že oslovení Jahůdko snad při prvním setkání, nebylo úplně ok a chápu, proč to někoho odradilo od čtení. Ale na druhou stranu, mně se ten příběh líbil. Láska si nevybírá a hlavní hrdinka prostě neodolala. Navíc bylo v příběhu i něco víc než jen sex - měl pointu. Občas to bylo klišoidní, ale zároveň v něčem nové (prostředí jógy). Takže pokud máte rádi new adult literaturu a hledáte něco jednoduchého, tak mohu doporučit.

04.03.2020

Půvab pomsty Půvab pomsty Victoria Helen Stone

Nebylo to špatné, ale zároveň v knize nebylo nic, proč by mi měla utkvět v paměti, takže očekávám, že za delší dobu už nebudu vědět, o čem vlastně byla. Ve svém žánru průměr, trochu mě zklamal závěr. Ale příběh byl čtivý a hlavní hrdince budete fandit.

01.03.2020 3 z 5

Advokát Advokát Václav Láska

Naprostá pecka, zajímavý příběh, dokonale zvolené postavy a skvěle popsané prostředí, ve kterém se vše odehrává. Už jen spojení advokacie a policie slibuje skvělou kombinaci. Jsem nadšená a rozhodně si nenechám ujít ani Senátora.

01.03.2020 5 z 5

Hledá se doprovod! Hledá se doprovod! Sophia Money-Coutts

Pro mě tohle také nebylo to pravé ořechové. Měla by to být vtipná romance nejen pro fanynky Bridget Jones. Místy bych v hlavní hrdince Bridget Jones i poznávala, ale jinak je to hodně přehnané tvrzení. Ve svém žánru opravdu průměrná kniha.

A také souhlasím s tím, že S. Kinsella má rozhodně lepší, humornější a čtivější knihy, než je tato.

27.02.2020

Mezi námi lháři Mezi námi lháři Caroline England

Tato kniha vám sedne (nebo nesedne) podle toho, co od ní očekáváte. Pokud vám nevadí pomalejší tempo vyprávění a spokojíte se s postupným odhalováním tajemství a lží, kterých je mezi hlavními hrdiny plno, tak se vám bude líbit.
Pokud se raději soustředíte na thrillerové prvky, tak zvolte jiné dílko.

25.02.2020

Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Petra Hülsmann

Petru Hülsmannovou mám celkově jako autorku ráda, ale tohle je s naprostou jistotou to nejlepší, co jsem od ní zatím četla. Bylo to skvělé, nezměnila bych ani písmenko!

19.02.2020 5 z 5

Dva tajemství neudrží Dva tajemství neudrží Karen M. McManus

Já nevím, ale mě bohužel příběh moc nesedl. I když vlastně byl takový, jaký jsem čekala a má očekávání tedy byla naplněna, tak už jsem asi zvyklá na složitější detektivky. Přece jen je tohle hlavně Young Adult. Ale mladším čtenářům doporučuji, ideální třeba pro středoškoláky.

13.02.2020

Kukačka Kukačka Natalie Daniels

Místy mě příběh bavil více, místy méně. Celkově však nebyl špatný, občas toho prostě může být na člověka moc. A o tom tahle knížka je.

11.02.2020 3 z 5

Oddechovky z Baronetu mám poslední dobou moc ráda. Sice v nich nenajdete nic objevného, ale je to takové pohodové a uklidňující čtení. A to platí i o tomto příběhu. Moc jsem si užívala hlavně tu část, než hlavní hrdinové učinili ve svých vztazích další krok. Pokud chcete něco, co vás pobaví a u čeho si odpočnete, je to dobrá volba.

09.02.2020

Den, kdy jsme se potkali Den, kdy jsme se potkali Roxie Cooper

Tohle byl hodně silný příběh. Pro mě rozhodně zatím nejlepší kniha z celé edice 7lásky. Je to upřímné, i když možná chvílemi i provokativní. Je v tom toho tolik, že to vlastně ani nejde popsat. Jen ten závěr mě trošku mrzí, cítila bych se líp, kdybych autorka zakončila knihu o pár kapitol dřív.

09.02.2020 5 z 5

Neprofesionál Neprofesionál J. D. Hawkins

Jednoduché, romantické, čtivé. To platí pro všechna díla tohoto autora. Sice tušíte, jak to celé dopadne, ale i tak vás příběh baví.

06.02.2020 3 z 5

Chraň mě před zlými muži Chraň mě před zlými muži Saul A. Lelchuk

Po delší době knížka, která mě zase dokázala úplně pohltit. Mně se líbila moc - je to neokoukané, hlavní hrdinka se v mnohém liší od běžných knižních hrdinů a i když se autor sem tam nějakému klišé nevyhnul, tak celkový dojem je u mě jen pozitivní. Nikki si oblíbíte a budete jí fandit!

04.02.2020 5 z 5

Každé srdce je bránou Každé srdce je bránou Seanan McGuire

Je to opravdu zvláštní čtení. Vlastně mi příběh nic moc nedal, na druhou stranu je krátký, takže ani nezval. Je divný, ale tak zvláštně divný. Autorčin svět je vystavěný pěkně. Mně tam trochu vadila hrubost, se kterou některé postavy jednají (po přečtení pochopíte), ale prostě právě to je tady podstatou, takže by to bez toho asi nešlo.

04.02.2020

Osobní asistentka Osobní asistentka Renée Knight

Přemýšlím, jaký dojem z knihy vlastně mám. Nebylo to špatné a čtení mě bavilo. Ale nebyla jsem úplně pohlcená jako u jiných thrillerů. Příběhu chybělo něco, co by ve mě pořádně rezonovalo a nutilo mě číst kdykoli to jde. Souhlasím s tím, že je těžké si zde najít nějakou oblíbenou postavu - pořádně totiž nebudete vědět, kdo je ten hodný a kdo zlý. Závěr vlastně nebyl špatný, ale celkově příběhu něco chybělo.

31.01.2020 3 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Já si k této autorce prostě cestu nenajdu. Už Kříďák byl pro mě zklamáním a ani teď to není jiné. Čtivý příběh je, takže jsem neodložila a dočetla do konce. Dokonce se mi líbil i hlavní hrdina, závoj tajemství, temná minulost, proložení současnosti a minulosti, ale ta zápletka? To je pro mě nejslabší místo thrilleru.

29.01.2020 2 z 5

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

Ano, kniha celkově připomíná scénář k hollywoodskému filmu, ale já bych se na takový film klidně podívala. Je to romantické, místy sice trochu sentimentální, ale jinak by to ani nešlo. Bavilo mě, že autorka svým čtenářům poskytovala pohled na situaci obou hlavních hrdinů. A nezapomínala na detaily. Pokud máte chuť na něco romantického, co není úplně prvoplánové, tak rozhodně doporučuji.

26.01.2020 4 z 5

Nebe ze zlata Nebe ze zlata Laura Wood

Musím přiznat, že tento příběh mě vlastně bavil. I když je určený spíše mladším dívkám a nic zase tak závratného se v něm nestane, tak je napsaný způsobem, který mě zaujal a pohltil. Byla jsem zvědavá, jaké tajemství rodina skrývá. A i když mě v závěru nečekalo žádné velké překvapení, tak přečtení nelituji. Mezi Young Adult knihami tato rozhodně vyčnívá.

25.01.2020 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

I já jsem nadšená. Perfektně napsané, téma aktuální, všichni bychom si měli uvědomit, jak se ke svým dětem chováme a jak to vlastně vnímají sama dítka. Přečetla jsem jedním dechem. Jen na konce podobného typu si pořád nemohu zvyknout. I když to vlastně bylo geniální, klidně bych brala dvojnásobný počet stran. Za přečtení určitě stojí!

24.01.2020 5 z 5

Rodina a jiné katastrofy Rodina a jiné katastrofy Alexandra Borowitz

Po přečtení komentářů k této knize jsem k ní přistupovala celkem skepticky. Ale bylo to zbytečné. První kapitoly jsou sice trochu jednodušší a spíše humoristicky laděné, ale následně se autorka nebojí ani témat jako sexismus nebo rovnoprávnost mužů a žen, což bych v tomto románu vůbec nečekala. "Přesah" vidím i v rodinných vztazích a pestrosti charakterů postav. Já tedy radím vydržet, dostala jsem více, než jsem očekávala.

22.01.2020 3 z 5