Ivulka432 Ivulka432 komentáře u knih

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Takové hezké milé pohlazení po duši :-) Mně se kniha líbila a jdu na další díl. Doporučuji! 5*

10.04.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Za mě bezvadné čtení! Problém se jmény jsem neměla, mně se kniha moc líbila a to již mám pár detektivek a thrillerů přečtených. Nerozumím celkově velmi nízkému hodnocení knihy - já doporučuji - 5*. Takovou zajímavou obálku knihy jsem snad ani ještě neměla! :-)

02.04.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Souhlasím s komentářem níže LenkaVrbatova - přesně čekala jsem od knihy víc a nečekala jsem LGBTQ+. Místy pro mě zdlouhavé a rozvleklé čtení a já už se těšila na konec - 3*.

11.03.2023 3 z 5

Hra o duši Hra o duši Javier Castillo

Mně se to líbilo - stejně jako předchozí autorova kniha. Děj je dobře vystavěn a autor to se čtenáři zkrátka umí - člověk musí číst a číst. Ráda doporučuji - 5*.

06.03.2023 5 z 5

Dobrodinci Dobrodinci A. M. Ollikainen

Jedním slovem: těžkopádné. Myšlenky neustále rozbíhají a přeskakují z tématu na jiné téma - já se v tom ztrácela a nebavilo mě to. Další díl si určitě nechám ujít. Nechápu to ocenění literárními cenami a prý "bestseller".

02.03.2023 2 z 5

Toxická láska Toxická láska Saskia Noort

Strašný, strašný nemohla jsem dočíst. Nechápu, za co má kniha ocenění "bestseller roku". Nedoporučuji - akorát hodně sexu. Psycholožka a takto "naletět" - opravdu nerozumím. Jinak kniha o ničem. Díky statečnosti Lies 1,5*.

12.08.2022 2 z 5

Pronásledovaná Pronásledovaná Jennifer Hillier

Už rozumím tomu, proč je tato knížka prakticky nesehnatelná na pultech knihkupectví či volně k prodeji. Výborná prvotina autorky! Ač se zdá vše prakticky od začátku jasné, konec nečekaný - nikomu nevěřit! Doporučuji 5* - škoda, že zde není pokračování knihy, které by prý mělo následovat...

Mráz Mráz Bernard Minier

Nevím, proč jsem s touto knihou tak dlouho otálela! Mám nového oblíbeného vyšetřovatele, který je "normální" a inteligentní a není závislý ani na lécích, alkoholu či nemá jiné "úchylky", jak je tomu poslední dobou u všech ostatních detektivek zvykem. Martin Servaz je 40letý policista ze staré školy. "Nepřístupný inovacím, individualista spoléhající na instinkt a odmítající číst ministerské bulletiny." Nenudila jsem se ani u jedné z 625 stran knihy a jdu hledat další díly tohoto autora.
Martin Servaz: "Co lidi vede k tomuto zběsilému nakupování a ke shánění čím dál zbytečnějších věcí? Proč mu připadá, že příslušník kmene z Nové Guineje má víc zdravého rozumu než většina lidí, s nimiž se denně potkává? Byl to on nebo nějaký antický filozof, kdo prohlásil, že svět ztratil rozum?"

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Nepopsatelně úžasná kniha! Každý zdravý člověk by si ji měl přečíst, aby si začal vážit "běžných a obyčejných" věcí a přestal dělat problémy, tam kde vlastně žádné nejsou. Doporučuji k přečtení - dlouho ve mě bude příběh Alice rezonovat.
"...musíme žít pro přítomnou chvíli, že máme jeden život, a proto ho nesmíme promrhat."

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Moc nemusím knihy z období holocaustu a 2. světové války. Nicméně kniha je velmi čtivá a má velikou hloubku. Též zanechá v čtenáři mnoho nezodpovězených otázek: "Jak bych se zachoval já na Benově místě? Jak bych se zachoval já na místě Otta či Elizabeth?" Mohu jen doporučit k přečtení! 10*
"Čím větší lež, tím víc lidí na ni skočí." (A.Hitler)

A odkud bych asi tak byl? A odkud bych asi tak byl? Miroslav Karas

Exkurze do ruské mentality je moc zajímavá, pro nás těžko pochopitelná - viz "homo sověticus" (str. 160). Načrtnuty i vztahy mezi Ruskem a Ukrajinou (Rusy/Ukrajinci). Popis rozlehlé krajiny a přírody je pěkný, občas je velké přeskakování mezi tématy. Nicméně pro vysvětlení současné situace dostačující a objasňující.
"Pravda byla, že Západ je zlý, krvelačný a nebezpečný, zatímco Rusko je mírumilovné a jedinečné." (str. 112)

27.03.2022 4 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Moje první setkání s touto autorkou - kniha přečtena prakticky během 24 hodin. Moc zajímavý a dojemný příběh, styl psaní autorky je mi blízký - těším se na její další knihy! 5* a doporučuji

22.03.2022 5 z 5

Vysoké napětí Vysoké napětí Olivier Norek

Nevím, jak hodnotit tuhle knihu: na jedné straně příběh i pointa moc pěkné, na druhé straně místy zdlouhavé - hodně postav - občas jsem se ztrácela. Autor mi připadá jako málo "ostrý" nůž - ostří je nerovné a hrbolaté a příběh "neklouže" hladce, ale zadrhává se na hrbolech nerovností. Autor mi svým psaním nesedl - 3* za myšlenku.

17.03.2022 3 z 5

Trofej Trofej Darby Kane (p)

Zbytečně rozvleklé a rozvláčné, absolutně to ztrácí "šťávu", byť je příběh vystavěn na zajímavé pointě. Naprosto by stačilo 200 stran místo 406 - 3*.

13.03.2022 3 z 5

Podivná holka Podivná holka Jenny Blackhurst

Půjdu proti proudu: pro mě příběh těžkopádně plynoucí. Konec jsem moc nepochopila... Strašně jsem se těšila, aby už byl konec a já mohla jít číst jinou knihu...2,5*

05.03.2022 3 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Tahle knížka mě moc bavila, jak z hlediska vyšetřování, tak z hlediska rodinného života detektiva Roberta Ketta. Nejlepším superdetektivem byla Moira! :-) Doporučuji k přečtení - 5*. Těším se na další díl s Robertem a jeho dcerami.

27.02.2022 5 z 5

Amissa: Zmizelé Amissa: Zmizelé Frank Kodiak (p)

Souhlasím s níže s Knihomolka97 - bezvadná detektivka. Autor je "svůj" - nesnaží se přiblížit severským detektivkám. Nevím, zda se mi více líbila jako vyšetřovatel Rica či Jan. Ráda doporučuji a nedočkavě vyhlížím další díl.

23.02.2022 5 z 5

Tátovy holky Tátovy holky Sarah Flint

Dočetla jsem jenom z důvodu, že nerada nedočítám knížky. Autorka má sestupnou tendenci - každá další knížka je horší a horší, nebavilo mě to, děj je málo akční a je uměle natahován. Příští knížku této autorky si již nehodlám přečíst - 2,5*.

30.01.2022 3 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Laskavé pohlazení po duši. Myslím, že je přesně se hodícím pohlazením do této "bouřlivě turbulentní" doby. Ano možná, že je to "kýčovitý" jednoduchý příběh, ale každý člověk touží "jen" po klidu, míru a pokoji a toto vše tahle kniha nabízí. Doporučuji.

23.01.2022 5 z 5

Muž z labyrintu Muž z labyrintu Donato Carrisi

Mooc hezká detektivka - thriller! Výborná jednohubka a člověk by jich chtěl aspoň 10! Přečteno prakticky za den - už aby bylo další pokračování! Doporučuji - lze číst i bez předchozích dvou dílů - 10*! :-)

29.12.2021 5 z 5