Ivulka432 Ivulka432 komentáře u knih

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Patřím do kategorie příznivců této knihy. Přišla mi velmi čtivá od první stránky. Vypráví o úhlu pohledu každého z účastníků, kteří měli, co do činění se zmizením Anny. Konec nečekaný - pachatele jsem si ani netipla. Těším se na další knihu této autorky.

28.12.2019 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Super jako vždycky! Autorka je díl od dílu lepší. Moc se těším na další díl! Vždycky si říkám, že si knihu budu "šetřit", aby vydržela na vícero večerů, ale zkrátka to nejde a mám přečteno za 2 dny - 5* je málo.

10.12.2019 5 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Ač člověk od začátku věděl, jak to skončí, tak kniha byla nádherná. Těžké téma, ale krásně psáno. Popsána soudržnost rodiny a tak hluboké lásky, jaké si člověk v dnešní době snad již ani neumí představit. Ještě ve mě dlouho bude "rezonovat" ozvěna a stopy po této knize. Nezapomenutelná! za mě 10*

08.12.2019 5 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Mně kniha zdlouhavá nepřišla, ale naopak se mi líbila a přečteno za 24 hod. Jak taková "malá" lež může způsobit mega problémy! Za mě doporučuji.

25.11.2019 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Kdo neprožil, nikdy nepochopí. Kdo zažil, chápe naprosto přesně pocity Quinn. Bravurní střídání kapitol "tehdy" a "teď". Kniha čtivá, téma aktuální. Moje první setkání s touto autorkou, určitě ne poslední.

24.11.2019 5 z 5

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

Pecka! Super kniha. Ráda se přidávám ke kladnému hodnocení této knihy. Už aby bylo další pokračování s Robyn. Opravdu povedené :-)

10.11.2019 5 z 5

Lháři, lháři Lháři, lháři Sarah Flint

Mám pocit, že ze všech tří knih tato byla nejlepší a nepropracovanější. Moc se těším na další díly s Charlie a Hunterem! Velmi hezká a čtivá detektivka.

04.11.2019 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Pěkné napínavé zajímavé od první stránky! Nutně potřebuji další díl. Super čtení stejně jako první díl.

30.10.2019 5 z 5

Ta druhá Ta druhá Michelle Frances

Příběh se odehrává v neotřelém filmové a produkčním prostředí - konec fakt nečekaný - přečteno prakticky na jeden zátah - doporučuji.

25.10.2019 5 z 5

Překročit všechny hranice Překročit všechny hranice Annie Ward

Dobrá svižná čtivá kniha. Závěr nečekaný. Může to být i jinak, než se na první pohled zdá. Doporučuji!

15.10.2019 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Čtivé jako vždy, ale uvěřitelnost příběhu klesá s každým dalším vydaným díle - Kamila je schopná akce i v plamenech a Lisbeth je prostě nezranitelná a neporazitelná. 4*

10.10.2019 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Ať byl příběh psán na základě skutečných událostí nebo ne, kniha je psána svižně a je velmi čtivá. Popisováno velmi naturalisticky nacistické Německo a válka; ať byl člověk na kterékoli straně fronty, byla válka opravdu velké neštěstí. Mně se příběh líbil – doporučuji 5*.

07.10.2019 5 z 5

Nejjasnější soumrak Nejjasnější soumrak Aly Martinez

Přečteno za večer jedním dechem! Krásná jednohubka. Doporučuji!

27.09.2019 5 z 5

Zimní voják Zimní voják Daniel Mason

Román o neskutečné lásce k Medicíně (ano velké „M“) ale i jediné a životní lásce na pozadí 1. světové války. Příběh plyne lehce a svižně. Po přečtení knihy si člověk uvědomí, jaký máme blahobyt a lékařskou péči a štěstí, že žijeme v roce 2019 a nikoli v období jakékoli války.

17.09.2019 5 z 5

Jestli se probudí Jestli se probudí Zoe Lea

Mně se příběh líbil. Žádná hluchá místa, svižný děj. Vypravováno z pohledu Rachel a Suzie a na konci kniha nutila k zamyšlení, kdo má pravdu, kdo kde udělal chybu. Jak bych se zachoval/a já ve stejné situaci? 5*

15.09.2019 5 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Těžká kniha. Průvodce snažící se mapovat mysl náctiletého vraha a jeho rodiny a hledající odpověď na otázku PROČ?. Kniha se špatně popisuje - každý si musí o Kevinovi a jeho rodině udělat vlastní obrázek. Pro mě místy zbytečně zdlouhavý popis nevážící se k podstatě problému - díky tomu 3,5*.

30.08.2019 4 z 5

Nezvěstná Nezvěstná T. J. Brearton

Souhlasím níže s Jamra - čím více mi přibývalo stránek tím méně mě kniha bavila. Takové nemastné neslané, kniha vámi "proteče" a zítra z ní člověk neví absolutně nic. Normálně se nedívám na konec knihy, ale zde jsem se musela podívat, neboť jsem nebyla schopna tu roztahanost urychleně dočíst. Sotva 2*.

06.08.2019 2 z 5

Vyvrhel Vyvrhel Gilly Macmillan

Až moc obšírně popisované triviální situace a tím kniha dostávala pomalý spád. Několikrát jsem se přistihla, že mě to nebaví a hlavně se těším až bude konec knihy. Téma je aktuální - rasová nesnášenlivost, ale psáno „kostrbatě“ a bez spádu. Kniha mohla mít klidně půlku stran. Za 3 s odřenýma ušima a další knihu této spisovatelky já číst určitě nebudu.

01.08.2019 3 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Výborná kniha - krátké kapitoly dodávají detektivce svižnost a člověk je nucen neustále číst. Pachatel mě do poslední chvíle nenapadl. Hezké zpracování doporučuji.

24.07.2019 5 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Výborné čtení, mohu jen doporučit. Nechci prozradit zápletku, neboť je pěkná, dlouho jsem nevěděla, kdo způsobil, že se Ellie ztratila. Ale jeden pěkný citát z knihy: „člověk, který nedokáže milovat, ale zoufale potřebuje být milovaný, je svému okolí opravdu nebezpečný“. Za mě 5*!

19.07.2019 5 z 5