Ivulka432 Ivulka432 komentáře u knih

Malá tajemství Malá tajemství Jennifer Hillier

Kniha nezarmoutí - nenadchne. Variace na stále stejné téma - unesené dítě - na základě toho nevěra jednoho z manželů. Myslím, že knih na toto téma bylo napsáno mraky, autorka v předchozích knihám měla originální náměty - zde nikoli. Kniha je čtivá jako všechny knihy autorky, ale díky tématu - občas i rozvleklé - 3,5*.

25.10.2021 4 z 5

Říkačky pro chytré hlavičky Říkačky pro chytré hlavičky Jana Martincová

Velká reklama, ale obsah se nelíbí mně ani mému 5,5letému synovi. Nedoporučuji - znám mnohem lepší knihy.

02.03.2021 odpad!

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Banální příběh pro mě těžkopádně plynoucí a krkolomně vyprávěný. Návraty do minulosti byly pro mě násilné a prakticky nic neříkající. Vadilo mi, že se občas člověk ztrácel v jednotlivých postavách vypravujích příběh. Knížka ve mě nic nezanechala a vím, že další knihy od této autorky číst určitě nebudu. Za mě 2,5*.

08.07.2020 3 z 5

Ve víru Ve víru Rachel Caine (p)

Jedním slovem slátanina! První a druhý díl byly super, zde autorka dokázala, že kdyby se držela přísloví "méně je více", rozhodně by dva díly stačily. Krve a mrtvol a neuvěřitelného příběhu je ve třetím díle přehršle.

24.06.2020 2 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Do poslední chvíle autorka nechává čtenáře na pochybách, co je fikce a co je skutečná pravda. Na mě místy trochu moc podrobných popisů sexu. Jinak knížka určitě stojí za přečtení.

06.06.2020 4 z 5

Faleš Faleš Sibel Hodge

Nazvala bych to "psychologickou" detektivkou - vyprávění z úhlu jednotlivých postav. Rozuzlení nečekané. Celkově výborné, doporučuji - přečteno během odpoledne. I postava detektiva seržanta Cartera se mi moc líbila.

06.06.2020 5 z 5

Sociopat odvedle Sociopat odvedle Martha Stout

Srozumitelnou formou popsáno, jak jednají a jak se cítí lidé nemající svědomí. Kniha se snaží ukázat, jak přesně funguje mysl sociopata, a na čem zakládá své chování, a objasňuje spoustu "proč". Napsáno jasně a zřetelně i pro laickou veřejnost - doporučuji!

10.04.2020 5 z 5

Jsem zpět Jsem zpět Brenda Novak

Za mě výborné čtení. Propracovaně popsáno chování a jednání psychopatů. Amarok i Evelyn jsou sympaťáci. Už aby bylo pokračování.

31.03.2020 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Pro mě výborný thriller propracovaný do nejmenších detailů. Graduje a graduje. Doporučuji!

28.03.2020 5 z 5

Mrtvé město Mrtvé město Camilla Sten

Přesně 411 stran prakticky o ničem! Zápletka mizerná, zbytečné popisy pocitů, když jde někdo spát či vstává. Dočetla jsem jen s velkým přemáháním, a protože nerada nedočítám knihy. Nedoporučuji - ztráta času.

28.03.2020 odpad!

Matematika zločinu Matematika zločinu Magdaléna Sodomková

Přečteno na jeden zátah! Kdo se setkal s českou s justicí a českým soudním systémem naprosto přesně ví, o čem se v knize mluví. Pojednává o zkorumpovanosti a prohnilosti justice, ale i cenzuře Českého rozhlasu - a dnešní době oligarchizace médií našimi čelními představiteli státu. Kniha ale pojednává i o tom, jak fungují naši soudní znalci, kteří prakticky stejně jako soudci jsou neodvolatelní. Za mě výborné čtení!

20.03.2020 5 z 5

O Josífkovi O Josífkovi Irena Kaftanová

Knížka je velmi hezká s krásnými barevnými obrázky. Jsou to novodobí Broučci (ti jsou pro současné malé čtenáře již trošku zastaralí) - moc hezké čtení i příběhy pro předškolní děti i malé čtenáře.

19.03.2020 5 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Moc moc hezká! Po díle V troskách tornáda, která mi přišla slabší než ostatní díly, je tato kniha opět super. Kate je prostě skvělá! Doporučuji!!

19.03.2020 5 z 5

Ocejchovaná Ocejchovaná Anna Ekberg

Kniha je jedním slovem syrová! Popisuje hrůzy jednání a chování v afrických povstaleckých skupinách, ale popisuje i život v Africe. A to že mít moc a peníze dělá stále hodně. Také popisuje život v uprchlických táborech v Evropě a opět to, že peníze fungují jak v Evropě, tak v Africe stejně a dá se za ně ledacos koupit. Ženu v Africe lze provdat za kozu či stádo dobytka. Lidský život zde má pramalou hodnotu, a že lidí je hodně. Celkově kniha nutí k zamyšlení, zda je dobré se plést do afrických či problémů jiné země a zda pomoc poskytnuta Evropou se skutečně dostane do rukou těch nejpotřebnějších a původně zamýšlených lidí nebo zda tuto pomoc ovládnou jiní.

11.03.2020 5 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Kathryn Croft

Pomalejší rozjezd, ale s každou další stránkou kniha nabírala obrátky. Konec jsem nečekala - vraha netipovala. Kniha je čtivá. "...naše činy nás vždycky nakonec dostihnou. I když se to někdy nestane tak, jak jsme čekali."

01.03.2020 4 z 5

Pššt Pššt Mel Sherratt

Po dlouhé době vyšetřovatelka, která ani nepije alkohol či jiné návykové látky, Grace je prostě super! PŠŠT je moc pěkná detektivka - doporučuji a těším se na další pokračování s Grace v hlavní roli.

20.01.2020 5 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Joseph Finder

Musím říct, že mám dalšího oblíbeného vyšetřovatele - Nicka Hellera! Od první strany vás kniha chytne a už nepustí až do poslední stránky. Přečteno během jednoho dne. Doporučuji!

19.01.2020 5 z 5

Patříš mi Patříš mi Mark Tilbury

Jedním slovem - výborné! Thriller se vším všudy. Přečteno během 24 hod. Propracované vykreslení postav i děje. 5*

14.01.2020 5 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Nepřipojím se k příznivcům této knihy. Četla jsem jen proto, že nerada nedočítám knihy a že už jsem tuto knihu „chtěla mít za sebou“. Na mě zde byla příliš „květnatá mluva“ a zbytečné popisy nepodstatných věcí – knize by stačila polovina stran. Za mě průměr a thrillerem bych ji vůbec nenazvala.

08.01.2020 3 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Mistrně napsaná kniha a dá se vystihnout jedním slovem - návyková! Člověk je nucen číst a číst až do konce. Doporučuji!

01.01.2020 5 z 5