Ivulka432 Ivulka432 komentáře u knih

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

A mně se to líbilo!! Já se přidám ke kladnému hodnocení této knihy. Čtivost se knize rozhodně nedá upřít - přečteno za 1,5 dne - stále mě to nutilo číst. Za mě doporučení - 5*.

20.01.2024 5 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Helen Fields

Souhlasím s níže MaJa264: pro mě zdlouhavé, opravdu to snad psala jiná autorka. Dočetla jsem se sebezapřením, místy opravdu nereálné a nezáživné, chtěla jsem uprostřed knihy nedočíst, což obvykle nedělám, nakonec dočteno, ale vlastně zápletka už mě skoro nezajímala...Uzavřenost a deprese ostrova - za mě 2,5*.

17.01.2024 3 z 5

Krutá volba Krutá volba Diane Chamberlain

Silný a srdcervoucí příběh! Jak bychom se zachovali my (já) v 16 letech - stejně jako Eve či jinak? Má Eve právo na to, abychom její jednání pochopili či ji odsoudili? Přečtete si v knížce - doporučuji - opravdu hluboký příběh - 10*.

02.12.2023 5 z 5

Tajemství krve Tajemství krve J. T. Ellison

A mně se to líbilo! Ano, ze začátku jsem si říkala, že nechci číst knihu o leukémii dítěte, ale pro prvních 50.stranách se to "rozjede" a musela jsem neustále číst. Ano, je to smyšlené, nereálné, ale která kniha či thriller je reálná? :-) Za mě čtivé - ráda doporučuji k přečtení - 5*.

21.11.2023 5 z 5

Sen o šicím stroji Sen o šicím stroji Bianca Pitzorno

Příběh byl hezký, ale přišlo mi, že autorka "neumí psát" - opakuje se a zkrátka text neplynul lehce a "nejel jako správně namazaný stroj", ale drhnul, na mě i nekonečně dlouhé kapitoly. Za mě - 3 * za příběh.

21.11.2023 3 z 5

Dům hlasů Dům hlasů Donato Carrisi

Moc čtivé - pro mě spíše psycho-thriller! Hodně mi to připomínalo knihu Když přišlo zlo. Doporučuji k přečtení a těším se na další slibovaný díl - v zahraničí již vyšly 3 díly.

15.11.2023 5 z 5

Dům vůní Dům vůní Martina Sahler

Moc pěkné čtení! Jak po stránce obsahové, tak po stránce vůní - měla jsem pocit, že s popisem každé nové vůně - vůni opravdu cítím! Jak píše autorka "ve svém románu jsem chtěla vzít čtenáře na cestu plnou smyslů.." a to se autorce opravdu podařilo. Doporučuji - 5*.

01.11.2023 5 z 5

Mrtvý v kostele Mrtvý v kostele Nadine Matheson

Opět půjdu "proti proudu". První díl se mi líbil, tenhle mi přišel "dlouhý a utahaný" a já se už těšila na konec. Musím přiznat, že jsem se občas ztrácela i ve jménech. Na přebalu píšou "pro čtenáře a čtenářky A.Marsons či P.Gibney" - podle mého tato autorka jim "nesahá ani po kotníky". S největší pravděpodobností si další díl ráda nechám ujít - 3*.

30.09.2023 3 z 5

Jedna z nás je mrtvá Jedna z nás je mrtvá Jeneva Rose

Moc mě nezajímá "kdo, kde a s kým", ale zde mě příběh bavil! Vyprávění z pohledu jednotlivých většinou hodně bohatých žen a najednou vražda. Doporučuji k přečtení 5*.

09.09.2023 5 z 5

Případ Kláry P. Případ Kláry P. Jan Vavřík

Ať je to či není podle skutečných událostí - příběh opravdu silný, velmi čtivé a vůbec mi nevadilo vyprávění příběhu z pohledu různých osob. Moje první kniha od tohoto autora, jistě nikoli poslední! Doporučuji k přečtení - 5*.

02.09.2023 5 z 5

Den, kdy jsem zmizela Den, kdy jsem zmizela Brandi Reeds

Též jsem pachatele neodhalila, střídání vyprávění z pohledu matky a dcery mě bavilo. Celkově se mi kniha líbila - doporučuji 5*.

31.08.2023 5 z 5

Poslední slovo Poslední slovo Mary Burton

Svižné, nenudila jsem se ani chvíli. Moc doporučuji k přečtení. Návaznost na první díl není, takže se klidně může začít touto knihou. 5*

29.08.2023 5 z 5

Když přišlo zlo Když přišlo zlo Ivar Leon Menger

Jednohubka na jeden večer, moc povedené - doporučuji!

27.08.2023 5 z 5

Tři životy Tři životy Natasha Lester

Opět půjdu proti proudu: pro mě kniha byla: "uf, konečně dočteno". Pro mě zdlouhavé a zbytečně rozvleklé osa války mě vůbec nebavila a ztrácela jsem se ve jménech, kdo je kdo. Souhlasím s komentáři Magdalenkačte a spencer. Nejsem si nyní jistá, zda si další knihu autorky vůbec budu chtít přečíst za mě s "odřenýma ušima" 3*.

26.08.2023 3 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

Mně se to moc líbilo! Jdu vyhlížet další díl! Je jich již 5 - tak doufám, že brzy budou přeloženy i do češtiny. Autorka má napsáno spoustu knih i s jinými vyšetřovateli, tak snad budou někdy i u nás... :-) Za mě 5*

01.08.2023 5 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Psáno jakoby formou dopisu - nicméně poutavé čtení! Myslím, že konec byl značně uspěchaný a nedomyšlený, některé věci těžko uvěřitelné a vůbec těžko proveditelné (nemohu prozrazovat zápletku) - za mě 3,5*.

29.07.2023 4 z 5

Trosečník sibiřský Trosečník sibiřský Světlana Glaserová

Za mě výborné! Slávek je zajímavá osoba - styl knížky je moc hezký - ještě bych klidně pár stránek navíc brala! Jenom jsem si tak říkala, že dnes neustále naříkáme, jak je "doba těžká", ale tohle by měl být povinná literatura, aby všichni zjistili, co je opravdu "těžká doba". Za mě 5*

29.05.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Já opět nesdílím většinový názor. Pro mě opravdu smutná, těžká až skoro depresivní kniha. Nikde žádné slunce - opravdu "prokletý kraj". Ne že by to "nešlo" číst, ale ze čtení nebyla žádná radost a rozptýlení. Ke konci už mě ani rozuzlení nezajímalo. Za mě 2,5*.

25.05.2023 3 z 5

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Ze čtení mám rozporuplné pocity, jak tady již někdo zmínil. Na jednu stranu musím souhlasit s přístupem k životu a životními názory Božidary, na druhou stranu z čeho žila? 30 let jezdila a každého půl roku žila v Portugalku a zbytek roku v Čechách prý investovala do bitconu?! Měla důchod asi nee a v 60 asi už vůbec nee?! Proč se stále u Milady zdůrazňovalo, že je ve 40 stará? Jinak relativně čtivé možná moc uspěchaný konec 3,5*.

07.05.2023 4 z 5

Umění smrti Umění smrti David Fennell

Mně se knížka líbila, i když musím přiznat, že jsem se ze začátku ztrácela ve jménech! Jinak příběh neotřelý a vyšetřování svižné. Doporučuji - 4,5*

02.05.2023 5 z 5