iveta3689 iveta3689 komentáře u knih

Debutantka Debutantka Jan Gardner

Dobré. Zajímavý námět, neokoukaný. Pěkné zpracované, i když některé výrazy se mi do dané doby moc nehodily.

24.10.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Evidentně nejsem cílová skupina takové knihy, protože s hodnocením půjdu proti všem. Romantické to asi bylo, vtipné nijak zvlášť. Hlavní hrdinové se chovali jako malé děti, dialogy byly minimálně zvláštní.

06.10.2023 2 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Kniha mi už od začátku připoměla jinou, takže jsem tušila, jakým směrem se bude příběh ubírat. To ale nesebralo na napětí, autorka ho napsala velmi dobře. Překvapil mě jeden z motivů hlavní hrdinky, to bylo příjemné zpestření.

03.10.2023 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Moc hezky napsané. Neokoukané prostředí, detailně popsané. Tak věrně, že některé situace byly zoufale ubíjející. Ale čte se dobře, je plná přátelství a naděje.

21.08.2023 4 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Krátká, celkem čtivá knížečka. Vadilo mi neustálé opakování pravidel. Na tak malém prostoru tomu bylo věnováno zbytečně moc místa.

15.07.2023 3 z 5

Těšila jsem se na knihu, Chandler byl můj oblíbenec z Přátel. Byla jsem zvědavá na Mattův život. Tady se toho o životě a profesi moc nedozvíme, je to jen přehled léků, alkoholu a cigaret v konkrétních obdobích. Kniha je hodně otevřená, ale spíš je to terapeutický nástroj pro autora, než že bychom z toho něco jako čtenáři měli.

21.06.2023 3 z 5

Hra o přežití Hra o přežití David Urban

Zajímavý námět, uvěřitelný a dobře zpracovaný. Napínavé a bez zbytečné omáčky, dobré dialogy, popisy postav a prostředí tak akorát.

11.03.2023 4 z 5

Město páry Město páry Carlos Ruiz Zafón

Krásné doplnění známého světa. Škoda, že si nic dalšího odtud nepřečteme.

16.01.2023 4 z 5

Počkej na moře Počkej na moře Veronika Opatřilová

Musím se s hodnocením trochu lišit. Autorčin styl je úžasný, má hodně poetický jazyk, používá krásné obraty. Moc hezky se to čte. Ale hlavní hrdina mi byl příšerně nesympatický. Připadalo mi, že neustále fňuká, měla jsem chuť knihu odložit.

15.01.2023 3 z 5

Alenka v kraji divů a za zrcadlem Alenka v kraji divů a za zrcadlem Lewis Carroll (p)

Dokážu si představit, co se ostatním na této knize líbí. Já jsem asi naladěna na jinou vlnu. Přišlo mi to jako mišmaš bez spojitostí, nebavilo mě to. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, vracet se k ní nebudu. Slabší průměr 2,5/5*.

07.01.2023 2 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Výborně napsané, to autorka prostě umí. Detailně popsaná atmosféra, skličující, pochmurná. Hrůzy režimu jsou popsané přesně, ale ne aby působily prvoplánově.

18.12.2022 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Parádní čtení, styl jako vždy. Zápletka dost komplikovaná, ale i tak zajímavá. Konec fajnový, těším se na další vývoj u Joony i Sagy.

20.11.2022 4 z 5

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Milé čtení svou atmosférou. Téma je smutné, ale kniha taková není. Čiší z ní hlavně nostalgie.

16.11.2022 4 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Dobře napsané, děj je svižný a čtivý. Závěr je bohužel dost velká bramboračka, trochu to kazí celkový dojem. Ale bavila jsem se a můžu doporučit

11.11.2022 4 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Výborná. Děj skvěle plyne, nutí číst pořád dál. Vyšetřování je uvěřitelné, popsané tak akorát, aby to nenudilo a přitom detailní. 4,5/5*

15.10.2022 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Děj není špatný, čte se dobře, i když to není nic převratného. Bohužel konec knihy je příšerný. Rádoby šokující, ale nedává smysl a udělá z příběhu slátaninu. Za čtivost 3,5*, lepší průměr.

13.08.2022 3 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Hodně dobré čtení. Kniha je pěkně tlustá, ale nevypustila bych jedinou stránku. Děj pěkně ubíhá, nenudí. Rozuzlení je asi předvídatelné, ale nevadilo mi to, nerušilo to od napětí. Hlavní hrdinové jsou sympaťáci, jejich potíže byly skvěle popsané.

19.07.2022 4 z 5

Válka světů Válka světů Herbert George Wells

Překvapilo mě, jak je to moderně napsané. Nebýt některých reálií, mohlo by se to odehrávat nyní. Skvělé vyprávění, čtivé, má to šmrnc.

29.06.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Milá oddechovka. Hezky napsaná, rychle se čte, příjemně napínavá.

13.05.2022 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Dost divná kniha. Přeplácaný děj, jako by chtěl autor zužitkovat všechny střípky které ho kdy napadly, nasázel je za sebe a propojil násilně spoustou oslích můstků. Vyšetřovatelé postupují v pátrání chaoticky, dostanou informaci "našlo se to a to" a jedou na místo. Chybí vysvětlení, jak na to autor přišel, vše je tak trochu deus ex machina. Postavy jsou klišovité, detektiv bez osobních potíží se už asi nenosí. Ani autorův styl psaní mě nenadchl. Nakousne myšlenku a nedokončí ji. Potom naopak dokončí myšlenku, kterou nezačal. Chvílemk jsem se ztrácela, musela jsem se vracet v ději, jestli jsem něco nepřehlédla, nečetlo se to dobře.

02.04.2022 3 z 5