iveta3689 iveta3689 komentáře u knih

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Skvěle napsané. Tak akorát propletený děj. Je hodně zamotaný, ale neztrácíme přehled. Vyšetřování probíhá spíš na pozadí, autorka popisuje hlavně vztahy lidí, atmosféru vesnice, ale přesto je kniha velmi napínavá.

16.11.2020 4 z 5

Ústav Ústav Stephen King

(SPOILER) Kniha je dobrá, ale King už napsal lepší (a bylo jich dost). Nápad skvělý, zpracování bylo slabší, než se dalo čekat. Děj byl pomalý, ale ani popisům postav se autor moc nevěnoval. Jako pro mámu se mi těžko četly scény z Ústavu, kdy se dětem stýská, také chování zaměstnanců k dětem a testy na nich. Takové věci umí King popsat mistrovsky, takže z nich mrazí. Bohužel útěk Luka z ústavu byl velký úlet. Něco tak naivního snad ani autor nemohl vymyslet. Tři čtvrtiny knihy byly pomalé, spíš utahané. Ke konci se děj rozběhl, trochu chytil jiskru, bohužel toho bylo málo na to, co autor umí. Hodnotila bych 3,5 *, na 4 to bohužel není.

30.09.2020 3 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Nesdílím všeobecné nadšení. První díl byl super, z druhé jsem byla rozpačitá, protože skončil dost překvapivě (ne v lichotivém slova smyslu) a třetí v sestupné tendenci bohužel pokračuje. Je to překombinované, autor se snažil nacpat do příběhu vše, co ho napadlo a bez ladu a skladu. Děj byl příšerně natahovaný, spíš to byla omáčka. A konec byla naprostá slátanina, která zabila dojem ze všech tří knih. Četlo se to rychle, je to napsané celkem dobrým stylem, ale špatný text.

20.09.2020 2 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Autor se v ději odkazuje na předchozí knihu, ale neobtěžuje to. Není nutné ji mít přečtenou a ani ji to neprozrazuje. Detektivka je svižná. Přispívá tomu i střídání vypravěčů. Hlavní vyšetřovatel je normální, žádný severský podivín, alkoholik nebo americký superhrdina. To je rozhodně velké plus. Navíc autor kolem něj nenapsal žádnou osobní linku, to je mi ohromně příjemné. Samotné vyšetřování je relativně rychlé a přímočaré, to asi ve skutečnosti takto neprobíhá, ale je uvěřitelné.

28.09.2019 4 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Výborně vymyšlené. Propojení tří příběhů a jejich rozuzlení je nápadité, hodně mě bavilo. Vraha jsem tušila, ale určitě to neubralo na napětí a chuti číst. Kniha je velmi čtivá. Propojení s uměním a prostředím kolem Moneta mě hodně bavilo, je to zase něco jiného, než spousta románů na trhu.

26.01.2019 4 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Notář Barbarič vystupuje v příběhu sám. To je na jedné straně škoda, chybělo mi špičkování s ostatními, na druhé straně je to něco nového. Detektivka je to opět zajímavá a napínavá.

29.05.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Přečteno jedním dechem. Silný příběh, smutný s kapkou naděje. To, jak se osudy lidí stále proplétají, je tak skvěle vymyšlené a přesto autorka nepřešlapuje na místě.

21.10.2017 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádkových knížek, proto jsem si ji v rámci čtenářské výzvy ráda přečetla znovu.

09.01.2017 5 z 5

Krutý měsíc Krutý měsíc Jana Jašová

Výborně napsané, napínavé. Čte se samo, i když některé detaily jsou dost skličující.

16.03.2024 4 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Detektivní linka super, jako vždy. Některá místa byla na můj vkus příliš nechutná, zbytečně, ději to nijak nepomohlo. Za to ubírám půl hvězdičky, takže 4,5/5*. Jinak je to další skvělý kousek a už se těším na příští díl.

21.11.2023 4 z 5

Dokonalý plán Dokonalý plán Lee Child

Dobré, Reacher v plné síle. Autoři se buď sladili a vylepšují svou spoluoráci, nebo víc toho napsal Lee. V každém případě je to návrat k lepším dílům série.

08.05.2023 4 z 5

Devět křížů Devět křížů Roman Kulich

Autorův styl je trochu podivný, jako by nebyl vůbec vypsaný. Místy mi to připomínalo školní slohovku. Některé slovní obraty byly dost krkolomné, dialogy velmi naivní. Historická linka byla roztahaná. Slovník neodpovídal ani historickému vyprávění, ani otcovu slovníku, byl to podivný kočkopes, něco mezi a nic pořádně. Hlavní hrdina byl nesympatický, přesněji řečeno na pěst. Konec byl zajímavý, ale celkový dojem z knihy nijak nevylepšil.

17.04.2023 2 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Téma je strašné, mimo moje chápání. Kniha je napsaná dobře, napínavě. Jen konec mi přišel trochu uspěchaný.

28.03.2023 4 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

Krásná knížka po grafické stránce. Texty jsou napsané vkusně a výstižně. Mísí se vzpomínky Jany Brejchové s komentáři Terezy Brodské, ale vždy to má hlavu a patu. Když spolu obě dámy nesouhlasí, je napsané proč. Samotný život Jany Brejchové vydá na obsáhlý román, spoustu detailů jsem neznala a byly pro mě velkým překvapením. Kniha je strhující, rozhodně se povedla.

09.01.2023 5 z 5

Nemůžu dát plný počet hvězdiček, protože první dvě části knihy byly dost plytké. Černobílé postavy, příběh nebyl nijak hluboký. Třetí část pro mě byla dost silná. Jako máma malé holčičky jsem dost těžko nesla to, co se hlavní hrdince honí hlavou. Zasáhl mě spíš příběh, než styl, jakým byl napsaný. Celkový dojem mám z knihy ale dobrý, můžu ji doporučit.

16.09.2022 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Krásně napsané. Něžný a přesto hodně silný příběh. Dojemné, ale ne laciné. Jednotlivé osudy jsou skvěle propletené, autorka to promyslela výborně.

20.06.2022 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Vtipné, ale na jedno brdo s ostatními autorovými knihami. Je dobré ji číst s odstupem od ostatních, pak je dobrá. Já jsem poslouchala audioknihu v podání Martina Stránského, jeho přednes je super, rozhodně to knize pomáhá.

15.06.2022 4 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Většina byla podivně utahaná, neslaná, nemastná. Trochu jsem se ztrácela v tom, za koho se Billy zrovna vydává, do toho se motala jeho "autobiografie". Vyprávění z války mi přišlo navíc. Příběh trochu nabral spád, když se objevila Alice, ale nějak jsem si nenašla cestu k žádné z postav a bylo mi jedno, jak dopadnou. Konec knihu vylepšil, líbil se mi. Přesto jsem už
Kinga zastihla v mnohem lepší formě.

26.05.2022 3 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Super styl vyprávění, čte se samo. Děj je složitý, detailně popsaný, ale ne nepřehledný. Jen tam bylo moc kafe.

30.11.2021 4 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Dobrý námět, dobře napsané, neokoukané prostředí. Napínavé, vyšetřování bylo uvěřitelné. Nenašla jsem si jedinou sympatickou postavu, ale nevadilo to. Byly tak skvěle vykreslené, že to neotravovalo, ale naopak jsem chtěla vědět, jak se budou vyvíjet.

22.11.2021 4 z 5